Coronavirus COVID-19 Güncelleme ve Bilgilendirmeler

• 1 yıl daha kapanmalara devam. :olumlu:

Beim görüşüm değil bu.Bana kalsa hiç kapatmam zaten. :) Yüksek ihtimalle bu senede sonbahar civari vakalar tırmanışa geçer.Pfizer ceosu ile alman kaynakları da böyle diyor

:I

• SON DAKİKA: Türkiye'nin yerli COVID-19 aşısının adı 'TURKOVAC' oldu.

Sağlık çalışanlarımızı ve Devletimizi tebrik eder bunun gibi daha nice başarılara imza atmalarını dileriz.

• İşte Bakan Koca'nın açıklamaları:

Bu gurur milletimize ait. Bundan sonraki safhada gönüllülere yapılıp etkinliğini görmüş olacağız.

Bugün ilk gönüllümüze huzurlarınızda aşıyı yapmış olacağız.

Faz-3 safhasına gelen aşı da özellikle etkinliğini görmek istiyoruz ve devamında yaygın kullanıma geçmiş olacağız.

İlk gönüllümüz Yasin bey yanımızda arz ediyorum.

• Resmi Gönderi

:alkıs::alkıs:

• Birleşik Krallık 22.868 yeni vaka sayısı bildirdi.

Halkının %40'ını aşılamış ama korona bitmiş gibi bütün önlemleri kaldırmış bir ülkede olacağı bu. Bizde de olmasa bari

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Resmi Gönderi

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin koronavirüs tablosunu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 219 bin 737 Kovid-19 testi yapıldı, 4 bin 678 kişinin testi pozitif çıktı, 35 kişi hayatını kaybetti.

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 58,40, ikinci doz aşı yapılanların oranı da yüzde 25,55 olarak kayda geçti.

Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 51 bin 537 aşı uygulandı.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı, 36 milyon 251 bin 519'u birinci doz, 15 milyon 858 bin 588'i ikinci doz, 1 milyon 549 bin 165'i üçüncü doz olmak üzere toplam 53 milyon 659 bin 272'ye yükseldi.

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırasıyla Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Amasya, Aydın, Bilecik ve İzmir oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise Siirt, Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Muş, Diyarbakır, Şırnak, Batman, Ağrı ve Bingöl olarak sıralandı.

60e31e16214ed80e8c55358f.jpeg60e3526f214ed80e8c553722.jpeg

• Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Delta Plus varyantının 3 ilde görüldüğünü bu vakalardan bir tanesinin ise İstanbul'da olduğunu açıkladı.

• Resmi Gönderi

Sinovac delta varyantına karşı yeni aşı çıkaracak.

Delta varyantına karşı yeni aşı geliştirmeye çalıştıklarını açıkladı. Sinovac'ın Genel Müdürü Gao Qiang, Delta'ya özel aşının klinik denemelerine başlayabilmek için bu yılın üçüncü çeyreğinde başvuruda bulunacaklarını açıkladı.

Klinik çalışmalar için yakın gelecekte başvuruda bulunmaya hazırlandıklarını, yeni aşının bağışıklık sağlaması için iki veya üç dozluk planlandığını anlattı.

• bugün 2. aşıyı oldum sınovac ilk aşı sol omuzda bölgesel lokal soğuma yaptı sonra beynimin üst kısmında uyuşma vucutta ateş basma oldu ishal yaptıydı ( normalde ishal falan çok zor olurdum çok nadir)

2. dozda ise gündüz birşey yoktu şı an sırtımda çok ağrı var yatağa uzandıktan 5 dk sonra ağrı başlıyor sigarada içiyorum günde en az 1 paket acaba ondanmı ? aşıdanmı ? onun dışında herhangi birşey yokl ciddi ağrı var sigarada baya içiyom paso :çay: sigara acaba bumu etkiledi sırtım komple ağrıyor yoğurt falanda yedim ağrıdan uyuyamadım :( yoksa tesadüfmü hepsi

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen SameT. ().