HAVA ANI

• Bu bölümde önceden yaşadığınız güzel şeyleri, ilginç,korkutucu,komik durumları kendi isteğinizle buraya yazabilirsiniz.

• Konu açtım yorum yok bir taneniz anlatsa bari :'D

• Resmi Gönderi

Konu boş kalmasın ve hikaye yazılarını sırayla ve okunması için bir iki atalım..

Gerçek kahramanlar,hikayeler, ilginç bilgiler konusundaki hikayeleri anıları buraya alalım.. Kendi yazdıklarım var arkadaşların yazdıkları var.İlk sırada benim yazdığım varmış onu alalım.Orada da kalsınlar çünkü eski paylaşımlar ve tarihleri var, okunsun en azından.Bunu görerek yazanlar da olur belki.

30 Mart 2017 de yazılmıştır.

Sağırmahmutların odada bir kış günü yine kalabalık bir arkadaş grubu toplanmıştık..Genelde aynı kişiler olurdu ve kolay kolay kimse odada oturmayı ekmezdi..Zaten odayı yatsıdan sonra teslim alır sabah ezanında teslim ederdik büyüklere(uyuyup kalmazsak)..

O günde olağan boğaz toplantılarını yapıp muhabbete başladık..Herkez aklına geleni anlatıyordu ama o gece nedense konu hep korku,şeytandı.Kimi babasının başına geleni,kimi dedesinin anlattığını anlatıyor ve gecenin köründe hemen hemen hepimizin gözlerinin faltaşı gibi açılmasına sebep oluyordu..Hafif korkarak biraz gülerek dinlenen anlatılan konular ''al basması''olayına çakıldı kaldı..Meğer ne kadarda bu olaya maruz kalan varmış anlatılınca anladık..Teneke sobamızın karnını tam doyurduk ve kızaran boruları saymaya başlamıştık artık..Bu kiminin uyuyacağı kimininde sohbete devam etmesi demekti..

Saat epey ilerlemişti ve sabah okula,ağıla gidecek arkadaşlar vardı.Lambayı kapatıp yerlerimizi kaptık,uzandık..Ben, Mahmut,Rüstem,Mehmet sekide uzanmayı tercih ettik..Oda karanlık karanlık olduğundan,odayı sobanın deliklerinden çıkan ışıklar aydınlatır ve ben döşmeleri,tavanı gösteren ışıkları takip etmeyi çok severdim..O gece bir terslik vardı gene biz uyumayanlar konuyu al basma olayına getirdik dayadık..Rüstem teferruatlı anlattı,aşağıdan Nail ekledi başına geleni ve ben dilim tutulasıca''beni hiç al basmadı,başıma hiç gelmedi''dedim.Belli bir zaman geçmiş ve ben korkunç bir sıkıntıyla irkildim,uyumuş olmalıydım,üzerimde bir ağırlık ve baskı vardı.Göğüs kafesim adeta eziliyor,nefesim kesiliyordu,aklım çalışıyor ama sesim hiç çıkmıyordu.O an aklıma gelen tüm sureleri okumaya başladım,çünkü anlatılanlar o an aklımdan geçmişti,okunması gerekiyordu.Kollarımı yan tarafımda bulunan Mahmut ve Rüstem'e vurmaya çalıştım ama kollarımı,ayaklarımı oynatamıyordum ve avazım çıktığı kadar Rüstem,Mahmut diye bağırdığım halde sesimin çıkmadığını fark ettim.Sesimin çıkmadığını bile bile bağırmaya,çırpınmaya devam ettim bu çok uzun sürdü.Artık nefes alamaz hale gelmiştim,üzerinizde taşıyamayacağınız bir ağırlığın olduğunu düşünün abartmadan bir araba diyeyim işte öyle bir ağırlık.Anlatılanları düşünerek elimi oynatıp üzerimde baskısını fark ettiğim şeyi tutmaya çalıştım ama nafile..

Artık canım çıkacak derken o ağırlık birden üzerimden,göğüs kafesimden uzaklaştı.Olduğum yerde fırladım oturdum birer yumruk ile Mahmut'u ve Rüstem'i uyardım.Yetmedi fazladan birer tane daha ekledim,hay sizin alınıza,gülünüze diyerek bağırdım.Gün ışığı görmemiş methiyelerde düzdüm hepsine ve olanları anlattım bir çırpıda,uyku mahmurluklarını atlattıklarından gülmeye başladılar..Sabah ezanına kadar yatmadık artık ve hemen ortalık aydınlanınca dağıldık.Ogün bu albasma olayını düşündüm durdum,başıma gelenleri aklım hiçmi hiç almıyordu..

Bu olay yine aynı gün bu sefer gündüz oldu.Yine sırt üstü yatmışım olaydan sonra fark ettim.Bu sefer kısa sürdü ama ben onu yakaladım sanarak sağ kolumla sol kolumu öyle bir sıkmışımki uyanınca morarmış,tırnaklarımın izi olan bir sol kola sahiptim.Yine hareket edememe,ses kısıklığı vardı,bilinciniz tam faal çalıştığı halde vucudunuza hükmedememe olayı buradada baş gösterdi..Olayın etkisi birkaç gün sürdü ama bir daha tekrar etmedi Allahıma şükürler olsun.

Cin peri olaylarına değinildiği zaman bende bu anlarımı anlatırım ve bilmeyenler hiçte inanmazlar.Unutmadan o günden sonra asla sırtüstü yatmıyorum.

Bu olaylara ve oda maceralarına devam ederiz

• Resmi Gönderi

Benim yazıma Sistemci5534 yazdıkları da şöyle.

31 Mart 2017 Sistemci5534 den ALINTIDIR

Baştan sona okudum güzel yazmışsın, yalnız bizim orada bu olaya "Karabasan" derler. Yani mana olarak aynı kelime farkı olan bir olay dayı onun mantığı da hiç sanıldığı gibi değil aslında,

şöyle ki; "Karabasan" denilen olay genelde günlük hayatın iş aş ve ağır yemeklerinin ardından yemekten hemen sonra genelde yatıldığında ve sırtüstü ve kol veya herhangi bir vücudun kan basıncını kıracak yerinin üstüne yatılmasından kaynaklanan bir psikolojik durumdur. aslında fizyolojiktir fakat insanlar bunu peri veya şeytan işi sansa da bu genelde o ortamın da etkisi ile karanlık ve ürkütücü olmasından kaynaklı psikolojik yorgunluğun ve akıldaki sıkıntıların korkuların bir nevi uykudaki yukarıdaki kan basıncında zayıflaması ile dışa vurumu olayıdır. Bu benim başıma da geldi bir kaç kez evde yattığımda hiç unutmam bir sabah vakti ezan okuyordu dışarda ve ben ezana saygımdan kalkmaya çalıştıkça sanki birisi beni yatağa geri itiyordu. Anne anne !!! diye bağırmama rağmen sesim hiç çıkmıyordu. Sanki birisi boğuyor gibi oluyordu ve kıpırdama yeteneğim ortadan kaybolmuştu. Ben de de bir kaç kez bu olay olduktan sonra dayı senin dediğin gibi o saatten sonra internetten araştırmalarım sonucu o gün bu gün sırt üstü yatmamaya çalışırım ve peygamber efedimiz (S.A.V) Sünneti olan yatış pozisyonu olan sağ elin çene alında sağa doğru yatarım ve bu tip konularla da çok şükür karşılaşmadım o gün bu gün.... :D

• Resmi Gönderi

Bir adet daha

5Nisan 2017

• Eyvallah whisper abi. Çok düşüncelisin. Keşke diğer arkadaşlarda senin gibi olsa. Konu açıyorum 1 gram yazan yok

• Tarih 2 ocak 2017. O zamanlar GFS dir, hava forumlarıdır hiçbirşey bilmiyorum.

Mgm ve internet haberleriyle yetiniyorum.

Kış boyu yağan ve tutmayan, yağacak denip 1 kar tanesi bile düşmeyen durumlardan sıkılmıştım. Tv haber spikerleri bile kar kelimesini kullanmamaya yemin etmişti belli.

Mgm ye bakayım dedim, Bir de ne göreyim !! İstanbula yoğun kar vermiş.

Elim ayağım dolaştı birbirine. Birde uyarı vermişler "Çok yoğun yağacak" diye.

Hemen internette kısa bir araştırma yaptım, gerçektende kar gösteriyor.

Sevinçten ağlamaya başladım. Günler saatler geçmez oldu. Bir an önce 6 ocak gelsin istedim.

Bekledim, bekledim... Sonunda tarih 5 ocak 2017. Tv haberlerinde uyarılar veriliyordu. Allahım bu gerçek olamaz dedim. Gün çabuk geçsin diye 1 saat boyunca uyumaya çalıştığımı hatırlarım.

Sonunda büyük gün geldi. Hava ılık ve lodoslu. Okula gittim ve eve dönene kadar bugün kar yağsın diye dua ettim.

Akşam saat 6.30. Televizyon izlemeye dalmışım. Evdekilerde aşırı kar sever olduğumu bilirler. Babam aradı. Kar yağıyor dedi. Bir çırpıda mutluluk çığlıkları atarak balkona koştum, Gerçektende yağıyordu. Hava aşırı soğuk ve kar yağıyordu. Deliye döndüm ve kendimi dışarı attım. Saat akşam 8'e kadar dışarıda kar yağışı altında dolandıktan sonra üşüdüğümü fark ettim ve eve girdim. Kısa bir sürede yerde 1 cm örtü oluştu. Perdeleri sıkıca kapatıp uyudum. Sabah 1-2-3 diyip pencereyi açtım ve yerin kaldırımla birleştiğini, arabaların kardan yok oldukları gördüm. Hayatımın en güzel anlarından biriydi. Gün boyu yoğun bir şekilde yağan kar, yerdeki örtüyü her saatte 2 katına çıkarıyordu.

Ertesi gün o kadar çok kar yağmıştı ki çatıdan kar kütleleri tutunamayıp yere iniyordu. Balkonu temizliyordum, 2 dk. Sonra tekrar beyazlıyordu.

Bu güzel anımı sizlerle paylaşmak istedim.

Okuduğunuz için teşekkürler kandiliniz mübarek olsun <3

🇹🇷

• Ah o günler. Ne olurdu ki bu akşam yağış kar olarak düşseydi..

• Resmi Gönderi

7 Nisan 2017 de atmışım

• Resmi Gönderi

27 Nisan 2017

• Resmi Gönderi

27 Nisan 2017

• Bende yarın yazarım güzel bir şey. Uzun uzun anlatırım

• Başıma gelen korkunç bir şeyi anlatmak üzere yazacağım..

Nisan ayının ortalarında felandık. Saat akşam vakti 23:00 dı haliyle benimde uykum gelmişti. Yatmadan önce midem yumuşasın diye her gün 1 bardak süt içerdim. Daha sonra yatağıma geçip uyurdum. Ama o gün hiçte rahat uyumamıştım. Artık ne bileyim nasıl bir şeyse o günden beri düşünüyorum bu nasıl oldu diye.. her neyse ben yatağıma uzanıp göz kapaklarımı kapatıp uykuya dalmaya başladığım o sırada. Çok korkunç bir şey yaşadım üstüne kafamı koyduğum yastık bir anda yerinden fırlayıp duvara çarpıp geri halının ortasına geldi. Haliyle bende çok korkmuştum. Kıpırdayamadım bile. Uzun süre hareketsiz kalınca sıcaklamaya başlamıştım. İyice bunaldım. Korkum yetmezmiş gibi. Belden aşağı terlemeye başladım. Haraket etmeyi önceden düşünüyordum ama tam haraket etmeye çalıştığım sırada korkum beni engelliyordu. O kadar zaman geçtikçen sonra ufak bir haraket edip. Sırtımı döndüm. Gözümü kapattım öyle sabah oldu. Gözümü açtığımda Allahım sana şükürler olsun deyip rahat bir nefes aldım.

• Geçen sene 2019 yılının kış günüydü. Ben o zamanlar çalışıyordum iş çıkışı otobüs durağına geldim oturdum biraz bekledim. Bayağı üşümüştüm aradan 10 dakika geçmişti. Birazdan gelir diye tahmin etmiştim. Neyse azcık daha bekledim oldu 20 dakika. Nerde ya bu araba dedim. Diye diye oldu 1 saat. En sonda yeter dedim nerede bu araba. Karşıdan geçen birisine sordum abim bu 717 nerede. Bana dediki bugün Çarşamba kardeşim bugün o araba buradan geçmiyor deyince çıldırdım :'D