Soru ve Cevap Konusu

• Hocam Eskişehir hakkında görüşleriniz nedir 5 10 cm kar alabilirmiyiz

• Resmi Gönderi

wrf atarmsnz toplam kar

Sitede var sanki, bakiver Salih

Menü ve modellere tıkla,sonra sınırlı alan modellerine bak wrf var

Screenshot_20230204-211030~2.pngScreenshot_20230204-210948.png

• Sınırlı alan modellerinde Kocaeli gölcük için deniz etkisi kar mekanizmaları göremiyorum, fakat Twitter üzerinden bir çok amatör meteorologlar, farklı sınırlı alan modelleri üzerinden inceleme yapıp İstanbul için dek mekanizması olduğunu iddia ediyor. Benim ise sorum şu bu deniz etkisi kar sağanakları konumumu ne kadar etkiler cumartesi günü? Şimdiden Teşekkür ederim Sayın meteorolog arkadaşlarım.

• Sınırlı alan modellerinde Kocaeli gölcük için deniz etkisi kar mekanizmaları göremiyorum, fakat Twitter üzerinden bir çok amatör meteorologlar, farklı sınırlı alan modelleri üzerinden inceleme yapıp İstanbul için dek mekanizması olduğunu iddia ediyor. Benim ise sorum şu bu deniz etkisi kar sağanakları konumumu ne kadar etkiler cumartesi günü? Şimdiden Teşekkür ederim Sayın meteorolog arkadaşlarım.

Sözde soru cevap konusu ne yönetici ilgileniyor ne sorumlular, sinan abi bunlara niye bir şey demez onu daha da çözemem.

• Resmi Gönderi

Hocam ben sorayım ilk soruyu 300 pha haritasının önemi ne dir bu sistemde

Havist

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Bir soruda benden olsun sistemler geliyor güzel soğumalarda giriyor fakat soğuk olduğu halde yağış neden olmuyor. Yağışın olmamasına etken nedir veya yağış olması için ne gerekiyor.

• Resmi Gönderi

Soruları soralım bir başkasına da faydası olur.

Bilgisi olan arkadaşlar da müsait olunca yazarlar,bakarlar.

Sorumluluklar faklı farklıdır.

Ben model konusu açarım mesela sadece açarım ve kaçarım :)

Yani bilgim o konuda yeterli değil.

Velhasıl Havist site adına bir konu açmış,sorulan sorular bana,sana değil , herkese sorulmuş oluyor.

Tüm HS ailesinde olan ve konuya hakim olan herkes cevap yazabilir.

Hayırlı günler herkese.

• Özellikle sinan abimi uyardım, ama hiç umursamıyor. Demek ki benimle onun arasında bir mesele var.

• Resmi Gönderi

Bir soruda benden olsun sistemler geliyor güzel soğumalarda giriyor fakat soğuk olduğu halde yağış neden olmuyor. Yağışın olmamasına etken nedir veya yağış olması için ne gerekiyor.

Sistemin gücüne bağlayabiliriz bunu. Sıcak denizlere inecek olan sert soğuklar denizlerde tepki AB'sine neden olup daha fazla yağış getirebilir. Sistemin getirdiği soğuk ne kadar güçlüyse denizlerin sıcaklığına bağlı tepki AB verme ihtimali o kadar yüksek olur diye yorumlayabilirim kendi bildiğim kadarıyla.

• Resmi Gönderi

Konuya giripte emoji atmak yerine benim soruma 2 dakika vakit arayamıyorsanız bana verdiğiniz değerden şüphe ederim.

Sana atılan emojiler soruya değil Sinan için yazdığın siteme idi

Sapla samanı karıştırma

• Sana atılan emojiler soruya değil Sinan için yazdığın siteme idi

Sapla samanı karıştırma

Sen başka bir şeyden bahsediyorsun abi. Biri Marmara sorumlusu biri medaratör, iki tane işi bilen arkadaş yazdığım soruyu görüp cevap veremiyorda pişkin pişkin gülme emojisi mi atıyor yorumuma. Bu onuruma hakarettir.