Cepheselsistem tarafından yazılan gönderiler

Saf kar olmamasının ihtimali bile yok. Kıyılardaki örtü biraz kalitesiz olur sadece

Hocam ihtimali bile yok derken çok kesin konuşmuyor musunuz zaman zaman hava 2 dereceleri bile görücek hatta kadıkoy civarında ben havanın moda sahil gibi yerlerde poyrazla beraber 2.8 dereceleri aşabileceğini düşünüyorum özellikle sabah 9 ile öğlen 14.00 arası.Bu sulusepken ihtimalini arttıracak gibime geliyor yine de tahmininizde umarım yanılmazsınız.

Pazar günü düşecek karın %65lik bölümü güney kıyıları için sulusepken şeklinde olacak pazar günü markete çıkma saatleri içerisinde 150 rakım üstüne giderseniz efsanenin tadını çıkarırsınız Ecm ye göre çarşambaya kadar işler karışık dek konusuna gelirsek Kırklareli hattı çok şanslı poyraz İstanbul adına sıcaklıkları gündüz güney kıyılarında 1.5 derecenin altına malesef düşürmüyor. Duygusal bakmadan gördüklerim bu fakat duygusal olmak gerekirse Ecm nin yarın sabah çıktısında 250 km kadar kaydırdığı siklonun yerini 200 km kadar güneye tekrar çekmesini temenni ediyorum o zaman sahil yüksek farkı kalmaz. Poyrazla gelen sistemlerde malesef sıcaklık sorunu büyük problem ama Ecm yüz güldürecek buna inanıyorum. Gfs'yi 24 saatten sonra dikkate dahi almıyorum günlük tahmin için kullanılabilir bir model artık çünkü