SameT. tarafından yazılan gönderiler

eyyamı yok bu sene iç kesimlerde eyyamın kalıcı olanı var örnek ankara 15 gün 32 35 derece arası :) ben demiyom bünyamin sürmeli diyor. sonrası belli zaten SEL.

Uşak 557 kg

Afyon 443 kg.

Kütahya 563 kg

1991 2020 ortalaması senelik toplam yağış verileri kaynak MGM .İç egede en kurak yer Afyon oldu uşakla kapışır diyordum şaşırdımmı hayır :-P

Eskişehir 365 kg :) Ankara 392 kg. Eskişehir gerçekten Türkiyenin en kurak yerlerinden .

Abi ne denilebilirki bu duruma :) kola bakarmısın ne hale gelmiş incecik kalmış kaslar erimiş .ALLAH Beyin sağlığı versin. 1973 ten beri o kol havada duruyor . :) eybah be kardeşim ne ağrımıştır o kol varya gerçekten inanılır gibi değil. bumu yani dediğimiz olaylardan kutsanmış bu adam hindistanda . akım başlatmuş ne ağrımıştır varya o kol :) helal olsun azime bak :) ALLahım yarabbim ölürmüsğn öldürürmüsün

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Video 2005 senesine aittir. yer Ordu orduda yaşımaya devam ediyor mikrofona bakışı efsane Artist olarak bize gelmez. :) Artist ne arar la bazarda :)

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Temmuzmu daha sıcak ağustos ayımı diye şehir şehir olarak bir göz gezdirdim ortalama olarak . genel olarak ağustos ayı temmuza kıyasla 1 tık daha sıcak.

İstanbulun ağustos ortalaması temmuza göre daha sıcakmış.

2022 haziran türkiye ortalamasında en sıcak 6. sene olmuş. şaka gibi demi . serin geçti diyoruz ama Türkiye ortalamasında sıcak baya sıcak hemde.1981- 2910 ortalamasından 1.1 derece daha sıcak geçmiş. az çok tahmin ediyordum pekte şaşırmadım . HAZİRAN AYI tÜRKİYE ortalaması 1981 - 2010 21 .3 derecedir

16429-pasted-from-clipboard-png

Ünlü Sanatçı İlhan İrem böbrek yetmezlği nedeniyle dün akşam 67 yaşında hayatını kaybetti.. Bursalı olduğu için gurur duyardım Ve çok güzel sesi vardı şarkılarıda bir harika. Büyük Bir Değerdi İlhan İrem

Tarık Akanın 1974 yapım Boşver Arkadaş filminin ismi İlhan İremin şarkısının ismi ve filmde arka plan müziğide İlhan İremin yazık oldu yarınlara şarkısının müziğidir. Allah rahmet eylesin Mekanı Cennet Olsun inşallah 1955 -2022

İlhan İrem Yazık Oldu Yarınlara 1974

iklim analizlerine attığım bilgilerin istatisklerin hepsi MGM ye ait . türkiye ortalama sıcaklıklar 1981 - 2010 ortalamsı doğru 13.5 kesin.. 1991 - 2020 doğru . 13.9 kesin.

olay şurda patlak veriyor. az önce 2011 senesinin nasıl geçtiğine baktım

orada 1971 - 2000 ortalaması sıcaklık 13. 2 olarak belirtilmiş .bu durumda şöyle bir çelişki oluşuyor .

1 . çelişki şurda bu 3 ünü toplayıp bölerseniz ortalaması 12.8 sonucu çıkar. ( bu verilerde mgm ye aittir )

1970-1979 Yılları Arasında Türkiye Ortalama Sıcaklığı: 12,8°C

1980-1989 Yılları Arasında Türkiye Ortalama Sıcaklığı: 12,7°C

1990-1999 Yılları Arasında Türkiye Ortalama Sıcaklığı: 13,0°C

2 gördüğüm çelişki yine kendilerinin paylaştığı 1970 2021 e kadar olan senelik sıcaklık çizelgesi . 1971 de dahil 2000 de dahil olmak üzere 30 seneyi toplayıp bölersek 12.8 sonucu çıkıyor. yani böyle bir durum söz konusu anlayamadım. kendi kendilerine çelişkiye düşüyorlar yada bende bir problem var.

60515-pasted-from-clipboard-png