Akdeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Yani mavi kütleden o kadar kar almıştık. Düşünün. Şu an bizi yeşil kütle vuracak. Öyle görünüyor.

mavi kütle daha iyi değil mi

• Yani mavi kütleden o kadar kar almıştık. Düşünün. Şu an bizi yeşil kütle vuracak. Öyle görünüyor.

Öyle diyorsunuz da gem dışında veren yok onlar nie vermiyor?

• Resmi Gönderi

Öyle diyorsunuzda gem dışında veren yok onlar nie vermiyor?

Ne diyorum? Ben farklı bir şey söylemiyorum. Şu anda doğru model yorumlaması yaparsanız eğer. Neredeyse hepsinin mutabakat sağladığı 1 konu var. Çarşamba öğlen soğuk girişi olacak. Kar başlar. Akşama kadar devam eder

• Ne diyorum? Ben farklı bir şey söylemiyorum. Şu anda doğru model yorumlaması yaparsanız eğer. Neredeyse hepsinin mutabakat sağladığı 1 konu var. Çarşamba öğlen soğuk girişi olacak. Kar başlar. Akşama kadar devam eder

Uzamaz mı?

• Geçen sene 9-12 Şubat’ta Mersin’de harika kar yağışları olmuştu tutmamıştı ama seyretmesi güzel yağışlardı ,keşke öyle bir sistem tekrar gelse...

• sahut hocam peki ecmwf nin akşam güncellemesinden bir şey bekleyelim mi yoksa sadece gökyüzüne bakıp bekleyelim mi

• Resmi Gönderi

Ne diyorum? Ben farklı bir şey söylemiyorum. Şu anda doğru model yorumlaması yaparsanız eğer. Neredeyse hepsinin mutabakat sağladığı 1 konu var. Çarşamba öğlen soğuk girişi olacak. Kar başlar. Akşama kadar devam eder

Ancak yağış süresini kimi model perşembe sabaha. Kimi öğlene kadar veriyor. Bazı modeller ise çarşamba akşam veya gece saatlerine doğru yağış biter diyor

• Resmi Gönderi

Geçen sene 9-12 Şubat’ta Mersin’de harika kar yağışları olmuştu tutmamıştı ama seyretmesi güzel yağışlardı ,keşke öyle bir sistem tekrar gelse...

Evet Mersin neredeyse Hatay kadar almıştı. Bu sistemde kar alır almasına ama bu bir saat veya biraz daha uzun sürer. Son 24 saat bakarız Mersinin durumuna da

• Resmi Gönderi

sahut hocam peki ecmwf nin akşam güncellemesinden bir şey bekleyelim mi yoksa sadece gökyüzüne bakıp bekleyelim mi

Artık modellere bakmanın çok bir anlamı yok. Ben çok ekstrem bir durum olursa bilgilendiririm buradan

• Artık modellere bakmanın çok bir anlamı yok. Ben çok ekstrem bir durum olursa bilgilendiririm buradan

kahramanmaraş için birşey değişmedi sanırım çarşamba sabaha karşı başlıyor ve gün sonuna kadar devam ediyor doğru muyum

• Ancak yağış süresini kimi model perşembe sabaha. Kimi öğlene kadar veriyor. Bazı modeller ise çarşamba akşam veya gece saatlerine doğru yağış biter diyor

Bunun içinde anı yasiycaz hatırlarsanız Ocak sisteminde Hatay'da yağış sabah 9 da biter diyorlardı 12 e kadar sürmüştü ama kar olaraj 5 10 dakika yağmıştı