Akdeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Isparta belediye başkanının açıklamalarını okudum. Bazı kısımları var ki yalan haber olmasını umuyorum. Cidden umuyorum.

• Bu ülkenin medyası cidden çok garip. Bir yerde afet yaşansa 3 gün sonra ancak haberimiz oluyor. Benim memleketimde de bundan birkaç ay önce bir afet oldu.(Bozkurt-abana sel felaketi) Annem dahil birçok akrabam mahsur kaldı. İlk 2 gün hiçbir şekilde haber sitelerinde ya da tvde göremedim. Siyaset yapmak istemiyorum ama işlerine gelmiyor bence daha fazla uzatmayayım...

• Isparta'yla ilgili tek bir haber yapmayan TRT'nin haberi https://www.trthaber.com/m/?ne…s_id=652094&category_id=4

Bakan Dönmez Isparta'da elektrik hatlarının onarımını denetledi
    Isparta'da yoğun kar yağışı enerji nakil hatlarına zarar verdi, enerji kesintisi oldu. Bakan Fatih Dönmez de çalışmaları yerinde incelemek üzere Isparta'ya…
    www.trthaber.com

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen Oguzhan ().

• Benim attığım mesajdan 1 gün sonra atılmış

Biliyorumda en azından biraz geçikmelide olsa haber yapılmış belki kaçırmışşındır diye attım. Ha bu arada sadece trt haber değil diğer muhalıf bütün haber yayın organlarıda 1 gün gecikmeli haber yapmışlar.

• Biliyorumda en azından biraz geçikmelide olsa haber yapılmış belki kaçırmışşındır diye attım. Ha bu arada sadece trt haber değil diğer muhalıf bütün haber yayın organlarıda 1 gün gecikmeli haber yapmışlar.

Durum biraz düzeldikten sonra yapılıyor işte. Ben sadece yanlı medyadan bahsetmiyorum bütün medya sorunlu bu konuda.TRT'yi devletimizin kanalı diye örnek verdim. Bir de üstüne Amerika'da elektrik kesintisi var diye paylaşılmış.Diğer ülkelerde de oluyor o yüzden Isparta'da da olması normal der gibi. Başka afetlerde de böyle örnekler vardı. Kastamonu'da sel oluyor hiç alakasız bir şekilde Çin'de sel oldu diye haber paylaşılıyor. Twitter vb. uygulamalar olmasa haberimiz bile olmayacak olanlardan.

• Resmi Gönderi

Kıyılara kar adına ümidim azalıyor modellere baktıkça. Pozitif endeksler biraz olsun zayıflıyor, MJO da da bir belirsizlik var. Biraz daha beklemeyi tavsiye ediyorum. Fakat kıyılar pek bir beklentiye girmemeli

• Resmi Gönderi

Herkese selamlar. Sistemler silsilesinin ardından sessiz sedasız bekleyişimizi sürdürüyoruz hala. Çoğu kişinin kışı kapattığını görür gibiyim. Ben henüz kışı bitirmedim. Takip ediyorum süreci. Bir süre daha durgun havalara devam edeceğiz. 14 15 dereceleri dahi göreceğiz. En azından 7 8 günlük süreçte. Sonrasında patternin bizim lehimize dönme ihtimali artıyor diyebilirim. Şubat 20 sinden sonra soğuk beklentim var. Hatta güçlü bir sistem beklentim var. Uzun soluklu bir sistem beklentisi değil. Ama güçlü bir sistem beklentim var. Kıyılara dahi kar yapacak düzeyde bir sistem olabilir. Yalancı baharın ardından gelecek olması tarımı çok kötü etkileyecektir yüksek ihtimalle. Fakat ben kışı bitirmedim. Endeks ve verilere göre konuşuyorum. Şimdilik beklememiz gerekiyor.😉