Şükür Kavuşturana

• Ulkemiz Sibirya kaynakli soguk hava dalgasinin etkisine girecek. Kademe kademe azalan sicakliklar yarindan itibaren kar degerlerine inmeye baslayacak.

Modeller arasinda hala mutabakat yok. Herzaman beraber hareket eden ve 144 saatlik dilimde en basarili model olan Ukmo ile Ecm bile 96. Saatte ayrisiyorlar. Hemde onemli bir ayrisma.

Ukmo alcak basinci daha batili olustururken Ecm ise nerdeyse 600 700 km daha dogulu veriyor. Dogal olarak buda kar alacak yerleri ve karin santimini degistiriyor.

Cogunlukla ortak nokta en sansli bolgeler Marmaranin guneyi ve dogusu ile bati karadeniz gozukuyor.

Bursa, Balikesir, Duzce, Sakarya gibi iller yeteri kadar ortuden nasiplenecek.

Izmir'de havada kar gorulme ihtimali yuksek.

Ankara'da 10 cm civari ortu olacak.

Dogu karadeniz bu sistemde en sansiz yer gibi duruyor ancak a.b nin konumu oraninda kaderini belirleyecek. Ilk etapta sogumada sinir Samsun gibi gozukuyor.

Guneydogu Anadoluda'da sicakliklar tam sinirda.

Ancak kar gorecekler.

Istanbul'da yuksek basincin sokulmasi sebebiyle ilin dogusuna gidildikce yerdeki kar miktari artacak. Mesela basaksehire gore sabiha gokcen tarafi daha sansli olacak.kar ozellikle Haftasonu ve haftanin ilk gunu (eger gfs gibi gelirse carsambaya kadar) daha etkili olacak.

Sistem aman aman bir sistem degil. Bir efsane degil orta kuvvette bir sistem ancak modellerin hala oturmamis olmasi olasi siklon yada siklonlari istanbula uygun sekilde konumlandirirsa veya dek beklenenden kuvvetli olursa ozaman bambaska seyler konusuyo olabilir.

Genel olarak il genelinde kar topu oynayip kardan adam yapilabilecek. Bosuna atkiyi eldivenleri hazirlayin demedik.

Bu sistem bizi radara bagimli hale getirecek. Kar yagisi araliklarla yagacak. Sureklilik olmayacagi icin radardan ve siteden gozunuzu ayirmayin.

Calistigim icin gunduzleri pek aktif olamiyorum. Sistem zamani ekstra gelisebilecek durumlarda son dakika uyarisi diye basliklar acacagim. Bol karli gunler..

• Sağolasın abi çok teşekkür ederim yazdıkların için ama Kocaeli için bişey dememişsin de abi söyliyim dedim Sakarya felan dedin de Kocaeli hiç demedin

• Resmi Gönderi

Eline emeğine sağlık hocam şükür kavuşturana

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Üsküdar bulgurlu mahallesi sanırım 140 küsür rakım ne olacak

• Hocam Ankara için değişim olurmu sabah 20 cm Akşam 10 cm demiş

:kas:

• Semih hocam sizin sık sık yorumlarınızı bekliyoruz bu ve gelecek sistemler içın tşk

• Kızıma söz verdim,kar yağmazsa bu sene uludağa çıkartacağım seni diye ama hafta içi iş,hafta sonu sokağa çıkma yasağı var,şükür ki Bursa kar görecek ,teşekkürler hocam,bekliyoruz artık Cuma gününü nasipse...Şimdiden Hayırlı Cumalar diyorum...

• 17 Şubat 2017 yılında açtığı başlık gibi

Yorgundum görememiştim uyuyup kalmıştım sabah kalktığımda her yer bembeyaz diz boyu kar vardı çok pişman olmuştum o yağışı kaçırdım diye

• Semih kardeşim lodosla başlar karayele dönersek Balıkesir coşar

• eline sağlık hocam

hadi hayırlısı olsun bakalım 2017 efsanesini özledik

...