Üyelerin Şahsi Tahminleri

• hala değişebilir ama sistem yaklaştıkça güçleniyor kuzeyden sarkan hava her güncellemede dahada derinleşti dün gece bunuda ıspatladı güzel bir sistem geliyork3pwOY.gif

• İskedinavya ya kadar uzanan azorun bize süpriz hediyesi olabilirk3DOds.png

• IMG_20211202_220950.png

Anafikir olsun diye atıyorum. Yeşiller bize dogru kivrilmis koridoru açmış yani bir nevi. Polar atak hazırlığı dedigim de buydu. Umarım bu ısrar devam eder çünkü uzun vadede böyle ortalamalar görmek bir şeylere işarettir elbet.

• Ocak ayının ilk verileri umut vadediyor ecmf aylık verilerinde kuzeyimizdeki soğuk bölgesinin büyük ihtimalle y.b olacaktır

ülkemize soğuk hava dalgaları indirmesini bekliyorum.

Not:bu ilk veriler hala değişiklik gösterebilirk8QMsh.jpg

• herkeze selamlar saygılar .bende sizin gibi kar kış kıyamet seven biri olarak ,aralık ayı gelince düzenli olarak 4 yıldır bu forumu takip eder gelicek sistemler hakkındaki tahminlerizi okurum.ilk yıllar sanırdımki hava olayları uydudan bakılır ,bulut gelir yağar bırakır. 4 yılın ardından şunu öğrendim, artık istanbul gibi bi yerde ,kar yağışının olabilmesi için ,estonyanın beraber kalıp ispanyanın 4 gol atması,sırbistanın hollandayı yenmesi,bizimde k.irlandaya mağlup olmamamız gerekiyormuş..inanın o kadar zormuş yani..burada hep sistemleri izledim.sistem geliyor tam gelicek,azor gazor alçak basınç kuzeyli rüzgarlar,gfs ,kgs fbı ve cia dahi müdahalede bulunuyor.hooopp yağmur olarak alıyoruz..86 kışında ilkokuldaydım ,çok kış yaşadım istanbulda ,son 5 yılda anladımki o eski kışları görmek artık mucize.bırakın eski kışları ,kar görmemiz bile havada bir kaç tane..4 yıl önce bekledim yağmadı,sonraki sene dedimki hadi kalkın karsa çıldıra götürücem sizi kar görün,şubatta gittim bir hafta kaldım yağmadı..son iki senedir de yağmıyor.umudum var mı? gram yok.yine de bu foruma girip bakıyorum okuyorum,çünkü muhabbetiniz güzel.istanbulda olanlara tavsiyem ,kar görmek istiyorsanız uludağı takip edip günü birlik gidip gelmek.ben ne sistemler gördüm balkanlardan giriş yapıp ,istanbul çevre otobanınıdan ,istanbula uğramayanlar,deniz etkisi yapmayanlar,azorun bozduğu,rüzgarın yetmediği..neler neler.en çokda ne hoşuma gidiyor biliyormusnuz bu formda..sevgiliyi bekler gibi beklemesi herkezin.ha geldi gelecek,bence gelir,yok olmadı :)) güzel insanlarsınız,kar yağması hala size güzel duygular veriyor.bi tarafınız hala çocuk kalmış ,bence bu forumdakilerde gördüğüm bu..hepinize saygılar,düzgün ve saygılı muhabbetiniz içinde hepinizi tebrik ediyorum.

• ECMWF'ninn bugün güncellenen 42 günlük tahminine göre Ocak ayı ortalarına kadar ani stratosfer ısınması beklenmiyor. Pozitif AO-NAO sinyali. Var

Son ECM uzun vadeli sıcaklık ve basınç tahminlerine göre gidişat iyi.k8NiIh.gif

• ECMWF'ninn bugün güncellenen 42 günlük tahminine göre Ocak ayı ortalarına kadar ani stratosfer ısınması beklenmiyor. Pozitif AO-NAO sinyali. Var

Bu ne anlama geliyor olumlu mu olumsuz mu

Hocam sibirya atağı almamız mümkün müdür?

Santiago Hava delisinin de böyle bir paylaşımı oldu.Bunun bir açıklamasını yapsaydınız iyi olur du hocam,anlayamablar var.Kuru soğuk ihtimalleri göz önünde bulunmalı.Kutupta herhangi bir ısınman Ocak ayından önce ön görmüyor.Kısacası güzel bir soguk sistem için Ocak ayını beklemek şart diyor