Üyelerin Şahsi Tahminleri

• byCOLDDD kardeş yanılgın var efsane değil bu sistem 1929 u andırdı bana bu sistem efsaneninde efsanesi olacak tabi ertelenmezse

• Manhstein hocam 1929 aşırı nadir ve aşırı efsane bi sistem 55gün aralıksız kar oldu ve bu kışın bitmesine 50 gün var zaten ama olsun şahsi tahmin belki tutar.(işallah sizinki tutat :) )

• Bizim tahminlerimiz tutmuyor değil modeller hiç tutmuyor

• 2017 yili ve 2018 olagandisi gecti geciyor desek yalan olmaz herhalde.ornegin temmuz ayinda ki afet dolu yagisi..rekor sicakliklar ustune ustluk kIs yuzunu gostermedi hala tam olarak bazi gunler haric ama benim sahsi dusuncem birazcik da tecrubeme dayanarak demek istiyorum"insallah tarim cok etkilenmez yakin zamanda cicekler acip uzerine cok kar don olup ya da nisan ayi gibi dolu yagislariyla" allah bilir en dogrusunu...

• Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Resmi Gönderi

W70g2q.png

Mart ayında cfs, doğu ve gübeydoğu hattı mevsim normallerin üstü batıda ise m.n civarı olacak diyor. Uzun vadede bizi üzse de cfs başarılı idi. Eğer bu başarı devam ederse işimiz zor ancak yaz mevsimi güneydoğu ve doğu anadolu adına serin ve normal geçerken kuzey ve marmara civarında ağustos ve eylül ayları biraz bunaltacak gibi...

• Şıbatın 11'ine gelmişiz eskiden bu günlerde 3kalın battaniyeyle yatardık şimdi 1tanesini bile zor kullanıyoruz

• Resmi Gönderi

Şıbatın 11'ine gelmişiz eskiden bu günlerde 3kalın battaniyeyle yatardık şimdi 1tanesini bile zor kullanıyoruz

Haklısın abim.Üşüdüğümüz günlerin sayısı belli, tek tük

• Resmi Gönderi

byCOLDDD yazdı

Bence 28 şubatda modeller göastermesede karayelin ettkisiyle öğleden sonra yağış kaa dönmeye başlaıcak ve 1 marta kadar devam edicek ve bugüne kadar aldığımız en iyi sistem olucak.

28 şubatda kuvvetli karayelin etkisiyle yağış kar a dönücektir

28şubat için yağış.

gfseu-2-84_yqa3.png

28 şubat için 850hpa sıcaklıkları

GFSOPTK06_87_2.png

28 şubat için rüzgar

GFSOPTK06_87_9.png

28 şubatı 1 marrta bağlayan gece hava iyice soğuyacak ve yer seviyesi sıcaklıkları 0 ve 0 ın altına düşmeye başlıyacak.Sabağ örtü enaz 10cm olmasını bekliyorum.

28şubatı 1 marta bağlayan gece için sırasıyla 850hpa-yer seviyesi-rüzgar-yağış

GFSOPTK06_93_2.png

GFSOPTK06_93_5.png

GFSOPTK06_93_9.png

gfseu-2-90_zhm2.png

Ve soğuğun en kuvvetli olduğu camanlar 1 mart akşam saat 10 civarı.

1 mart saat 10 civarı için 850hpa

GFSOPTK06_99_2.png

yer seviyesin sıcaklıklarının en soğuk olduğu zamanlar 1 mart akşama doğru saat 7 civarı akşama doğru yer seviyesi sıcaklıkları git gide sıcaklıyor.

1 mart akşama doğru yer seviyesi sıcaklıkları.

GFSOPTK06_96_5.png

1 mart akşamı yer seviyesi sıcaklıkları.

GFSOPTK06_99_5.png

28 şubat ile 1 mart arası yağış.

tempresult_pyp3.gif

Biraz karışık oldu ilk ayrıntılı tahminim. :)

Modellerin git gide bizim adımıza dağa güzel çıktı vermesini bekliyorum kar yağışının en güzel olduğu zamanlar 1 mart saat 6-11 arası.

(okullar tatil edilebilir)

NOT:Yaptığım tahmin istanbul için ama marmara geneli olarak da değerlendirrebiliriz.Marmaranın kuzeyi dağa şanslı olucakdır.

tahminim işallah tutr ve dağada güzelleşir işallah.

• Whisper hocam tesekkurler buraya aldiniz için bu konuyu aradim ama bulamadim.