Üyelerin Şahsi Tahminleri

• Resmi Gönderi

Kütlelerin Kocaeli'de etkisini kaybetmesi gece saatlerini bulacak gibi şuan hala yeşil görünen kütleler var.

Yarın öğlene doğru kaybeder nem güzel

• Yarın öğlene doğru kaybeder nem güzel

Allah Allah bak bir sürprizde senden mi? Dur bakalım can abiye soralım:)

Can abi eren haklı mı?

• buzluğa kar attım baya artık güneşli günlerde oynarız :D

• buzluğa kar attım baya artık güneşli günlerde oynarız :D

Gerçek değilse komik. gerçekse daha da komik.

• Kocaelide yarın sabaha kadar kar şartları var :)

...

• Resmi Gönderi

Ay sonu sistemi

Bu sene beklediğim en güçlü ve en uzun sistem bazı noktalarda gündüz sıcaklığı 0 i geçmezken bazı noktalarda gece ise - 15 e dayanan sıcaklıklar görebiliriz bu sistemin gelme potansiyeli %80 den fazla küçük bir ihtimalde bırakıp garantiye alırım kendimi, birde ay ortasında bir salınım var onun değişip güçlenme ihtimalide var.

• 22 şubat sistemi başta batı trakya olmak üzere marmara ve kuzey egeyi etkileyebilir.

🇹🇷

• Arkadaşlar selam gelecek sistem hakkında biraz konuşalım.

--------

Mart ilk haftası olumlu yönde kuzeyimiz ne kadar sıcak olsa da Ülkemiz de normallerin altında bir sıcaklık hakim. Bu da fena değil.

Bunların hepsini bir arada değerlendirdiğimiz zaman genel olarak neredeyse birçoğu Avrupa'da yüksek hakimiyeti olacağından hemfikir diyebiliriz. Paris Diyagramın da da ay sonuna doğru yükselişler başlıyor.

havalarinsesi.com/attachment/7978/

Beklentim az çok aşağıda paylaştığım görselde ki gibi.

havalarinsesi.com/attachment/7979/

Öğlen GFS güncellemesinde beklediğim gibi benzer bir dizilim gösterdi.

havalarinsesi.com/attachment/7980/

Kötü ihtimaller yok mu hiç? derseniz var.

havalarinsesi.com/attachment/7981/

Yükseğin bize yardımcı olmasını beklerken üzerimize yatabilir bizde Yükseğin etkisinde kalabiliriz böylece normallerin üstünde çok sıkıcı bir dönem geçiririz.

Hepsini özetlersek : Ayın 20'sine kadar İzlanda'nın ateşi sönmüyor olacak bu yüzden 20'sine kadar doğru düzgün bir şey beklemiyorum eğer gelecek olan bir sistem varsa da kıytırık bir sistem olacaktır o yüzden tüm umudumu son haftaya ve mart ilk haftaya sakladım. Şubat sonu ve Mart ilk hafta Azor'un Batı Avrupa civarından yükselişe geçmesi ve İskandinavya ile buluşup Kuzeydoğuya doğru bükülmesi. Aşağıda paylaştığım görselde ki gibi diyebiliriz. Çoğu kaynakta bunun gerçekleşebilme ihtimalinin az olmadığını gösteriyor.

havalarinsesi.com/attachment/7982/

Bundan sonra tek yapılacak şey modellerde takibe başlamak olacak.

Batıya yarayacak olan bir sistem ihtimali : %44.

• Resmi Gönderi

Şaka maka Şubat 20'den sonra bir sistem geliyor görüntüsü var senaryolarda da destekleyenler var diyagramda oranlar belirginleşmeye başladı ull sayesinde uzun ömürlü bir sistem de olabilir gibi görünse de temkinli yaklaşmakta fayda var hep ileri bir tarihe gidiyor sadece kesine yakın olan şey 20'sine kadar hareketlenme olmayacağı sonrasında 20'den sonra uzun süre soğuk tarafta kalabiliriz mart ikinci haftaya kadar şartlar zaten uygun bu zaman aralığında 20 Şubat - 20 Mart arası metrelik kar gelecek gibi batı karadeniz ve marmaraya dediğim gibi her sen bir efsane oluyor o da bu olabilir takipteyim sabırla yavaş yavaşa yansımaya başladı.Sizde takipte kalın forum olarak odaklanmalıyız ve bu sistemi bir şekilde getirmeliyiz ki kar hasretimiz dinebilsin...Allah büyüktür inşallah olacak vade çok ta uzun değil 13 gün civarı var gelip geçer

Zonguldak diyagramında şimdiden %10-%15-%20'ler var 20'nden 26'ya kadar

Batı Karadeniz her sene bir defa efsane sistem alıyor yarım metre üstü kar bırakan bu ciddi bir sistem olabilir takipte kalmak lazım..

• Orta ve uzun vadeli durumda GFS hep aldatıcı oluyor,ECM bu konuda çok daha iyi ,son çıktılara göre orta vadede bende sistem beklemiyorum,Kafkaslar'a dahi indirmedi son sistemi modeller,İzlanda AB itti sistemi ,hoş geldiniz bu arada foruma değerli kardeşim

Bu arkadaş hala forumdamı 6-7 sayfalarda buldum kendisini 2017 den kalma yorum. Çok beğendim kendisini