Üyelerin Şahsi Tahminleri

• Ben ise böyle düşünmüyorum. Yenilenen ve destek gören Azor sayesinde birden fazla salınım alabileceğimizi düşünüyorum. Blokaj olursa da hayır demeyiz birden fazla siklon patlatır artık :)

Siklon oluşursa sıkıntılar büyük olur soğukların kırpılmasından tut siklonun konumuna kadar zaten avrupa riski hali hazırda var Rodos adasında meydana gelen bir siklon İstanbul adına kışı kapattirir

????? ????? ??????? ????? ????? ?????????? ???????

• Resmi Gönderi

Siklon oluşursa sıkıntılar büyük olur soğukların kırpılmasından tut siklonun konumuna kadar zaten avrupa riski hali hazırda var Rodos adasında meydana gelen bir siklon İstanbul adına kışı kapattirir

İşte, Siklon konusunda olumlu düşünmemin nedeni zaten Azor sırtının tehlikeli bölgeyi kapatabilmesi.

Yoksa Blokaj olsa da siklon oluşacak o güçlü soğuklara siklon oluşmaması imkansız bir şey açıkçası.

• Onu şimdiden kimse kestiremez ortada bir blokaj olup ULL'de olabilir Avrupayada Kaçabilir Sistem Şuraya Buraya Vurur Deme Şansımız Yok Bunu VadeYaklaştıkça Göreceğiz Endeksler Modellere Göre şekillendiği için her an değişebiliyor

Tabiki kesinlik bildirmiyorum sadece bir tahmin bu eğer cok fazla batılı gelmez balkanlardan giriş yaparsa sistem odak noktala buralar olur

• İşte, Siklon konusunda olumlu düşünmemin nedeni zaten Azor sırtının tehlikeli bölgeyi kapatabilmesi.

Yoksa Blokaj olsa da siklon oluşacak o güçlü soğuklara siklon oluşmaması imkansız bir şey açıkçası.

Bu sistemde iyi yedik siklonun acısını onda yemekten korkuyorum

• Tabiki kesinlik bildirmiyorum sadece bir tahmin bu eğer cok fazla batılı gelmez balkanlardan giriş yaparsa sistem odak noktala buralar olur

Ecmwf'nin ve Eps'nin Radarına Bir Girsin Sonrasını Zaten Göreceğiz Gfs Geçtiğimiz Sistemde Gerçekten Harika İş Yaptı Yani Dünya Model Sıralamasında 3.olan bir model olmasına rağmen

• Ecmwf'nin ve Eps'nin Radarına Bir Girsin Sonrasını Zaten Göreceğiz Gfs Geçtiğimiz Sistemde Gerçekten Harika İş Yaptı Yani Dünya Model Sıralamasında 3.olan bir model olmasına rağmen

Bu sene çoğu tahmincinin gözünde ilk sırada bence gfs bendede öyle çok iyi işler yaptı bu sene

• Resmi Gönderi

Gelecek geniş ölçekli bir salınımda açıkçası siklonun çok sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.

Geçtiğimiz sistemde oluşan siklon Balkanların üzerinde değil de daha güneyde Ege denizinde oluşsaydı neler olabileceğini hepimiz biliyoruz zaten. Balkanlar üzerinde oluşacak bir siklon ya da İtalya'nın batısında oluşacak bir siklon işimizi bitirir.

• Gelecek geniş ölçekli bir salınımda açıkçası siklonun çok sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.

Geçtiğimiz sistemde oluşan siklon Balkanların üzerinde değil de daha güneyde Ege denizinde oluşsaydı neler olabileceğini hepimiz biliyoruz zaten. Balkanlar üzerinde oluşacak bir siklon ya da İtalya'nın batısında oluşacak bir siklon işimizi bitirir.

İşte bahsettiğim ve korktuğum olası senaryo ve durum bu heleki Rodos adasında oluşacak bir siklon İstanbuldaki kıyıları üzer

• İşte bahsettiğim ve korktuğum olası senaryo ve durum bu heleki Rodos adasında oluşacak bir siklon İstanbuldaki kıyıları üzer

Ben Size Rodos Adasının Hayal Olcağını Söylüyorum Ve Beklemede kalın diyorum ?

• Ben Size Rodos Adasının Hayal Olcağını Söylüyorum Ve Beklemede kalın diyorum ?

Ah hocam ahh o rodos adası ne canlar yaktı ne canlar inşallah azor beklediğim konumda yükselirde o tehlike olmamış olur

• Tek bir şey yazayım diğer yorumlamayı bilmeyen arkadaşlar buradan anlar ;)

-

Winter is not over yet.

KIŞ HENÜZ BİTMEDİ ;) ;)

• Tek bir şey yazayım diğer yorumlamayı bilmeyen arkadaşlar buradan anlar ;)

-

Winter is not over yet.

KIŞ HENÜZ BİTMEDİ ;) ;)

bunun üstüne söz yazılmaz ?

• Resmi Gönderi

Sitede şuan bir çok hevesli ve tahmin yapmak isteyen arkadaş görüyorum.

Bu kışın bitimine doğru sitemizde görev almaya yetecek sorumluluğu taşıyan arkadaşlar görüyorum, umarım verdikleri emeği başarılarıyla taçlandırırlar, ve ellerinden geldiğince orjinal-kendilerine has tahminler sunarlar.

Sitede İhtiyaç Duyulan Sorumlu Çeşitleri:

Veri Analiz Uzmanı (Bir kişi)

Marmara Bölgesi Sorumlusu

Ege Bölgesi Sorumlusu

Akdeniz Bölgesi Sorumlusu

İç Anadolu Bölgesi Sorumlusu

Paylaşım Sorumlusu (İki Kişi)

• Genç kardeşlerimizin atlaması lazım bu işe hadi biz işten güçten bakamıyoruz en azından forumun ayakları olun

• Resmi Gönderi

Genç kardeşlerimizin atlaması lazım bu işe hadi biz işten güçten bakamıyoruz en azından forumun ayakları olun

Ah hocam ah ben çok meraklıyım ama yaş 38. Görevim icabı vaktim kısıtlı. Anca arada giriyorum böyle can hocamdan Sinan hocamdan ve burada işi bilenlerden bişeyler kapmaya çabalıyorum. He birde diğer sitede efsane semih hocam var hakkını yemeyeyim. Emekli olunca bu hava analizlerini deprem analizlerini öğreneceğim ilk iş.