YARIŞMA - PUANLAMA SİSTEMİ DEĞİŞİKLİKLERİ

• Resmi Gönderi

Alternatif Yarışma Sistemi Örnek Metin:

HAVALARİNSESİ YAZ LİGİ

ÇEYREK 4/4 - HAFTA 6/6

2 Mayıs Pazar Günü Sinop, Saraydüzü, SARAYDÜZÜ İstasyonunda Ölçülecek

EN YÜKSEK SICAKLIK Tahminini Yazınız

KATILIM GÜNÜ VE SAAT ARALIĞI

27 Nisan Salı 00:01 - 27 Nisan Salı 23:59

YARIŞMADA BAZ ALINACAK İSTASYON BİLGİLERİ ve SONUCU ÖĞRENME

En Düşük Sıcaklık 21:00-09:00 TSI Saatleri Arası

En Yüksek Sıcaklık 09:00-21:00 TSI Saatleri Arası

Ölçülmektedir

Sonuçlar MGM Sitesinde Baz Alınan İstasyonda Ölçülen En Yüksek ve En Düşük Sıcaklıklara Göre Belirlenir

PUANLAMA SİSTEMİ

KUSURSUZ TAHMİN15 PUAN
    ± 0.1°C14 PUAN
    ± 0.2°C13 PUAN
    ± 0.3°C12 PUAN
    ± 0.4°C11 PUAN
    ± 0.5°C10 PUAN
    ± 0.6°C
    9 PUAN
    ± 0.7°C8 PUAN
    ± 0.8°C7 PUAN
    ± 0.9°C
    6 PUAN
    ± 1.0°C5 PUAN
    ± 1.1°C - 2.0°C3 PUAN - TESELLİ
    KATILIM1 PUAN - KATILIM

BİLGİLENDİRME

1. Mesaj düzenleme kabul edilmektedir. Silip yenisini yazmak yerine ilk mesajınızı düzenleyebilirsiniz.
    2. Bu puanlama sisteminde bonus puan verilmemektedir. Puanlama tamamen doğru tahmin üzerinedir.
    3. Her hafta dönüşümlü olarak EN YÜKSEK SICAKLIK veya EN DÜŞÜK SICAKLIK sorulmaktadır. Tahmininizi yaparken istenen verinin hangisi olduğuna dikkat ediniz.
    4. Tahminler her haftanın Salı günü yapılmaktadır, 24 SAATLİK zaman diliminin içerisinde herhangi bir anda tahmininizi belirtebilirsiniz.
    5. Yarışma formatı TSI zaman dilimine göredir. MGM sitesinde verilen "Gerçekleşen Yüksek ve Düşük Sıcaklık" verileri UTC saatine göre yazılmaktadır.
    • Resmi Gönderi

Bu sisteme geçilse bile yeni sezonda geçilmeli çünkü geçen haftalarda alınan puanlar ile yeni format ta alınacak puanlar adaletsizlik oluşturur

Yeni konsept ile ilgili ise pek beğenmedim sınırlama getirilmesi hoş durmuyor salı günü işi olan giremez mesela veya o gün unuttu mu bir hafta boş geçer yarışmada geri kalabilir bunlar şahsi düşüncem

• Teselli puan ben bunu beğendim

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• bu arada aklımda daha değişik bir sistem vardı ama sağlık olsun

• Ben gayet beğendim Angora abimin de dediği gibi yeni sezonda başlamak daha iyi olur

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Güzel bir sisteme benziyor hayırlı olsun

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Resmi Gönderi

Angora pazartesi ve salı günü birlikte kullanılabilir ve 48 saate çıkarabiliriz öyle bir durumda. Zaten kaç haftadır yarışma için modellere falan bakıyorum bir kere bile pazartesi ve salı arasında farklılık olduğunu görmedim tahmin konusunda. Vade 5 günden uzun kalıyor sonuç olarak. Mesaj düzenleme zaten açık olacak.

• en büyük hayalim her zaman gruplu bir yarışma formatı olacak

• mustafa28 fikirlerini belirtmekten çekinme bu arada. Gruplu derken nasıl

mesela ilk 5 gün katılımcılar belirlenir. katılımcılar kaç kişiyse ona göre A,B,C,D gibi gruplar kurulur grupta ilk 2 veya ilk 3 te bitiren sonra ki grupa geçer ilk 2-3 dışında kalanlar ise yarış dışı kalmasınlar onlar da grup oluşturur kazanan grubunda 1.-2.-3. ünvan alır kaybeden grubunda bulunanlar da ilk 3 ise HS puan alabilir bence

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mustafa28 ().

• mesela ilk 5 gün katılımcılar belirlenir. katılımcılar kaç kişiyse ona göre A,B,C,D gibi gruplar kurulur grupta ilk 2 veya ilk 3 te bitiren sonra ki grupa geçer ilk 2-3 dışında kalanlar ise yarış dışı kalmasınlar onlar da grup oluşturur kazanan grubunda 1.-2.-3. ünvan alır kaybeden grubunda bulunanlar da ilk 3 ise HS puan alabilir bence

tabi bu benim fikrim :)

• mesela ilk 5 gün katılımcılar belirlenir. katılımcılar kaç kişiyse ona göre A,B,C,D gibi gruplar kurulur grupta ilk 2 veya ilk 3 te bitiren sonra ki grupa geçer ilk 2-3 dışında kalanlar ise yarış dışı kalmasınlar onlar da grup oluşturur kazanan grubunda 1.-2.-3. ünvan alır kaybeden grubunda bulunanlar da ilk 3 ise HS puan alabilir bence

yalnız benim içimde ne fikir varmış be ben de şaşırdım :D