Model Paylaşımı Ve Yorumlama - Şubat 2021

• 240 da azor yükselişi güzel yine üstümüzde soğukları görebilirdik devamında

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• ecm iyi çıktı. Ufak tefek düzeltmeler lazım. Bu geceki gfs de muhteşem çıktılar görebiliriz.lütfen işi olmayanlar gelsin. Birlikte sinerji yaparız. Bu geceye güveniyorum

• 04.02.2021 ECMWF Akşam güncellemesi tamamlanmıştır.GFS Gece güncellemesinde görüşmek üzere.İyi forumlar :hs:

• GFS Gece güncellemesinde dün geceki heyecanı tekrar yaşamak dileğiyle :okey:

• eps yi beğenmedim. Şimdi değişir diyeceksiniz de bu bizim lehimize olmayabilir. Ecm daha iyiydi. İnşallah sabah daha iyi çıkar.gfs geceye güveniyorum

• ecm de cok ıyı degıl zaten.hatta sıstem bıle yok..yanı ulkeye gırıs yapmadıktan sonra,yukarmız -50 derece olsa ne işe yarar.bazı arkadaslarda ısrarla ana fıkır güzel dıyıp duruyor.dıye dıye subat bıtecek.13 14 olası sıstemı kacırmamamız lazım.

• O zaman iyi ki eps'nin sabahki halini görmemişsin hocam :D

Savah verbattı. Bu kötü ?

• eps de sabaha göre değişim muazzam ecmwf ana çıktıya göre şekil almaya çalışıyor ana çıktıyı ne kadar düzeltirsek o kadar iyi

• GFS bu gece balyozu indirecek :kralice::kralice: Yazın bir kenara :onay:

• ecm de cok ıyı degıl zaten.hatta sıstem bıle yok..yanı ulkeye gırıs yapmadıktan sonra,yukarmız -50 derece olsa ne işe yarar.bazı arkadaslarda ısrarla ana fıkır güzel dıyıp duruyor.dıye dıye subat bıtecek.13 14 olası sıstemı kacırmamamız lazım.

Yok dostum. Bence devamı iyiye gidebilirdi ama çok oynak bir görüntü verdi . ben de sistemin 13-14 dünde gelmesini isterim. Bu da Atlantikteki iki siklonun batıda bileşmesine bağlı bu günkü gfs gibi. Batıda birleşirse dönüp azora alttan destek verir. Doğuda birleşirse ya sistem ötelenir veya sistem diye bir şey olmaz.

• Bence şuan takip ettiğimiz sistem efsaneye dönüşebilir potansiyel var soğuklar 500 hpa 850 sıcaklığı azıcık YB Batılı konum alsa üstte ne var ne yok inecek onu bu gece gfsden göreceğimize inanıyorum ve umuyorum :)

• Bence şuan takip ettiğimiz sistem efsaneye dönüşebilir potansiyel var soğuklar 500 hpa 850 sıcaklığı azıcık YB Batılı konum alsa üstte ne var ne yok inecek onu bu gece gfsden göreceğimize inanıyorum ve umuyorum :)

Şahsen şu an gelmeme ihtimalini %60 olarak görüyorum. Bu 13-14 ü için

• Yok dostum. Bence devamı iyiye gidebilirdi ama çok oynak bir görüntü verdi . ben de sistemin 13-14 dünde gelmesini isterim. Bu da Atlantikteki iki siklonun batıda bileşmesine bağlı bu günkü gfs gibi. Batıda birleşirse dönüp azora alttan destek verir. Doğuda birleşirse ya sistem ötelenir veya sistem diye bir şey olmaz.

ben sonuca bakarım.zaten sıstemler sonuca göre gelır.oyle olsaydı boyle olurdularla degıl dostum.umarım bu surecın sonucu hepımızı mutlu eder.