Sohbetimiz Bol Olsun! - Şubat 2021

• GFS sanki sistemi bir tık daha geç sokuyor ama soğuk etkisini de bir tık daha artırmış gibi. Hatta iç Anadolu tarafında siklon 995 mbar oluyor ki gerçekleşirse eğer İstanbul ve Marmara - batı Karadeniz çok yoğun kar ve tip alabilir. Ayrıca GFS sistemin ömrünü de biraz uzatmış. Sadece 13-14 şubat pek hareketli geçmiyor fakat 15-16-17-18 şubat tarihleri aksiyonlu olabilir. Şubat 16-19 arası sıcaklıkların en düşük değerleri görme olasılığının arttığı zaman dilimi olabilir. Zaten sistemin öncüsü 12-14 arasıdır. Yani sıcaklığı düşürerek mevsim normallerine düşürme atağı gibi algılıyorum naçizane. Esas soğuk hava atağının 15-20 şubat tarihleri arasında olması kuvvetle muhtemel. Ancak kesin değil elbette. Sonuçta günler var daha.

• bende yarından sonrayı izliyorum Manhattan adasına 70 metre kar yağdı

• Son güncellemelere verdiğim tepki ektedir.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Benim anlamadigim model bukadar kotuyse kar haritasin nasil iyi cikiyor

Model kötü değil pazar günkü yağışları belli miktarda kısmış sadece

• CAN hocam bu yağışlarda ki kısılma Bursa'yı İstanbul kadar etkiler mi?

• Resmi Gönderi

Takılmayalım bunlara bunun yarın akşamı var

Daha GFS showu var

Hayırlı geceler diliyorum uyku stoğuna devam

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

Hangi model kötü Türkiye ye geldim daha valla alırım uçak parasının forum yöneticilerinden bize böyle birşey söylenmedi

Model kötü değil. Birkaç gün önceki hayali - 18 ler - 20 ler modelde yok diye kötü zannediliyor.

• Resmi Gönderi

Model kötü değil. Birkaç gün önceki hayali - 18 ler - 20 ler modelde yok diye kötü zannediliyor.

Hayali olmasinin sebebi nedir ya da turkiyeye - 16 giremez mi

• Hayali olmasinin sebebi nedir ya da turkiyeye - 16 giremez mi

Şartlar oluştuğunda tabiki girebilir. Hayali olmasının sebebi EPS ve GEFS bu denli soğukları hiç desteklemedi.Ayrıca modeller uzun vadelerinde tepki siklonlarını tam olarak çözemezler vade yaklaştıkça ortaya çıkar. E haliyle işin içine siklon girince törpülenmeler meydana geliyor.