Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• mehmet civan hocam şu kısım önemli sanki

Bunun yanı sıra yangından etkilenen sunuculardan hizmet alan kullanıcılara da ücretsiz olarak yeni sunucular verileceği bildirildi. Fevzi Burak  Aurora Borealis

Bu haberde bize de ücretsiz sunucu düşecek diye algıladım ama siz ne dersiniz

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mustafa28 ().

• daha erken yapma ihtimali yok mu winter uygulaması 11 dem itibaren vermiş ama

Yok çok zor imkansıza yakın soğuk yok pek o saatte gece 3 civarı 3 ten sonra gibi görünüyor

• Yok çok zor imkansıza yakın soğuk yok pek o saatte gece 3 civarı 3 ten sonra gibi görünüyor

Hocam 11 değil 12 ymiş 12 de ne olur

• hocam şu an model paylaşım yerinde bulunan italyanların modeli sizin daha önce paylaştığınız fr.metociel sitesinkile aynı model olup rengi mi farklı

Fevzi Burak  Aurora Borealis

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mustafa28 ().

• hocam şu an model paylaşım yerinde bulunan italyanların modeli sizin daha önce paylaştığınız fr.metociel sitesinkile aynı model olup rengi mi farklı

Benim bildiğim öyle aynı

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Aurora Borealis ().

Model aynı sadece gösterim şekilleri farklı ama meteociele alışkanlık yapmış umarım bir an önce düzelirler

• Hocam 11 değil 12 ymiş 12 de ne olur

Hocam saat 2 3 gibi -7 giriyor peşine -8 yağışa ve rüzgara bağlı daha erken soğuma da olabilir kara dönmesi 3 ü bulur gibi kesin konuşmayayım ama 12de dönmesi çok zor

• Wetterzentale renk skalalarını anlamak zor ve Meteocielin analoguna alıştığımızdan zor geliyor

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• wetter'ın renkleri hep aynı -8'de yeşil 0'da yeşil anlamak zor

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Ben bu modelden hiç bir şey anlamadım biri söyleyebilir mi bu gece yarısından itibaren Doğu Karadeniz’de kar yağışı var mı

• Arkadaşlar sistem günü geldi çattı bölgemiz adına genel bir değerlendirme yapalım.

Bugün yağışlarımız başlıyor batı karadeniz kıyılarında yağışın sabah saatlerinden sonra yüksek kesimlerde kar olarak etkili olacağını söyleyebiliriz kıyılarda ise akşam ve gece 2 3 e kadar kar görülebilecektir. Kastamonu sahil kesiminde ince bir örtü ihtimalide var zonguldak bartın civarlarında ise yağışa bağlı tamamen kıyılarında örtüden ziyade görsel kar olması daha yüksek ihtimal.

Akşam geç saatlerinden itibaren sistem orta karadenize ulaşacak samsunda gece yarısına kalmadan 23 ile 00 arası kar başlama olasılığı yüksektir. Gece saatlerinde kar yağışının kuvvetli rüzgarla birlikte etkili olması bekleniyor. Sabah saatlerinde aşağı yukarı 8 9 civarlarından sonra ise tek tük dek kütleleri vurabilir öğle 12 ye kadar dek için rüzgar şartları uygun. Kıyılarda ise örtü ihtimali ince bir örtü şeklinde olabilir.

Ordu ve giresunda ise soğuk girişi gece 2 3 sularında olacak ve bu saatlerde yağışın kara dönmesini beklemek doğru olacaktır. Kuvvetli rüzgarın etkili olacağını unutmayalım bu sistemin rüzgarı güçlü. Kıyılarında örtü ihtimali yüksek durumda ince de olsa.

(Genel sistem tecrübelerimden yararlanarak giresun ve ordu civarlarında soğumanın tam girmeden de kar yağışlarının başladığını yağışın kky ye döndüğüne çok kez şahit oldum bir tık daha erken olabilir kara dönme olayı tamamen bu zamana kadarki sistem tecrübelerime dayanarak eklemek istedim.)

Gelelim trabzona. Trabzon maalesef bu sistemin en şanssız ili. Umarım havada da olsa kar görünür trabzonda soçi absi yüzünden trabzonda hem soğuk girişi bir tık daha az çevresine göre hem de yağış kar yağması gereken zamanda yok denilecek kadar az(malum trabzon boşluğu). Ancak trabzonda rüzgarın çok kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Trabzonda kar ise yorozun batısı ve merkezin doğusundan itibaren olacaktır arada kalan bölge için geçerli yağış durumu.

Rize ise malum soğuğu yakaladığı an yağışı zaten sıkıntı değil. Ancak rize için ise tek korkum yağış ve soğuk çakışmasının gündüz saatlerine denk gelmesi yoksa yağış iyi durumda gündüze gelmesi örtü riskini oluşturuyor. Rizede de rüzgar fırtına şeklinde esecek.

!!

Bölgemizin orta ve doğu kesimlerinde kuvvetli rüzgar doğu karadenizde ise fırtına bekleniyor. İzobarların sık olması soçi absinin etkisiyle rüzgarlar çok kuvvetli bir şekilde esecek dikkatli olmakta fayda var.

• O zaman ne diyoruz VİRA BİSMİLLAH

• Resmi Gönderi

Arkadaşlar selamun aleyküm bi sorum var , mgm neden anlık sıcaklıkları göstermiyor 5 saattir bilgisi olan varmıdır

Aleykümselam Bilal Hoşgeldin.

Bir kaç kişi bahsetti sanırım ama ne,ne değil ben bilmiyorum.