Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Gerede ve cankurtaran için yağış oranı artıyor sıcaklık uygun orta şiddetli kar bekliyorum pazar günü cumartesi sabaha karşı kara çevirecek öğlen hatta akşamüstüne kadar kar yağışı orta şiddet devam edebilir gece hafif kar bekliyorum ayrıca şiddetli don kar tahminimce gerede merkezde 5 cankurtaran geçidinde 7-8 santim örtü yapabilir ulaşımı etkileyecek düzeyde gece şiddetli don olacağından dolayıda baya tedbirli olunması gerek 50 km lik otoyol da

• Ayın 1 inde mevsimin ilk karı düşsün bakalım sonrasıda ateş ediyor gibi şuan ki gözlemimde dediğim yerler için şuanlık❄️❄️☃️

• Ayın 1 inde mevsimin ilk karı düşsün bakalım sonrasıda ateş ediyor gibi şuan ki gözlemimde dediğim yerler için şuanlık❄️❄️☃️

Gerede ve cevresi için pazar sabah 8 - 9 gibi kky hemen kar cevirlecek öglen olmadan iyi seyirler dilerim :)

• Akşam yagış bitmese iyi olacak neyse 5 6 hatta 7 si varda 7 yagış yok şansına küs

• ayın 1 inde gerede sağlam kar alıcak gecede hava eksi 10 lara yakın kuvvetli don olur gece

10 Aralık ve sonra rahat 4-5 günlük kar yagışı da çabası ;)

• Çarşamba günü sabah saatlerinde hafif veya orta şiddetli kar bekleniyor bolu merkez ( gerede gibi ilçeler çoktan aldı çarşambada geçerli oralar için) hayırlı akşamlae dilerim

• gece geç saatlerde kky den kar’a hemen çevirirse sabana örtü oluşabilir ama sabah saatlerinde ki kar yağışı belki 1 cm örtü yapar ama havada görme oranı yüzde 70

• Bilal siz o tarihlerde güzel kar görmeseniz bile ileriki günlerde kopacaksınız eminim buna. İçin ferah olsun

• Ayrıca çarşamba geceden itibaren kuvvetli buzlanmaya dikkat merkez -5,-7 arası ( gerede gibi yüksek rakımlı ilçelerde (-10 Hatta -12 ler bekliyorum) buradan uyaralım!!

• Bilal siz o tarihlerde güzel kar görmeseniz bile ileriki günlerde kopacaksınız eminim buna. İçin ferah olsun

Ustam ben istanbulda okuyorum zaten ben göremesemde memleketim görsün ama ocak boyu boluda olacağım ocak ayı çok önemli benim için

• Giresun/Bulancak ne durumda kar alabilecekmi?

Hava durumlarının hiçbiri kar yağışı göstermiyor. Büyük ihtimalle yağmaz çünkü hava sıcaklığı kar seviyesinde değil. Ama yağmur yağacaktır.