Sohbetimiz Bol Olsun! -Tüm -Sezonlar

• Henry Ford tvlerin içinde minik ledler oluyor bazıları sıcaktan düşebiliyor. Amcam lg tv kullanırken aynı sorunu yaşadı onda noktalar çok daha büyüktü malzemesini alıp kendisi yapıştırdı şuan bir sıkıntısı yok.

hocam ben kendim halledemem ki o işi nasıl yapacağız :) bozarız kesin tv yi

• Resmi Gönderi

hocam kusura bakmasınlar ama tv falan alamayız daha 5k da çok fiyat böyle idare edicez o zaman başka sorunu yaşayan varsa benimki gibi yardım edebilirler belki

2 3 k ya yeni televizyon alırsın daha iyi

• 2 3 k ya yeni televizyon alırsın daha iyi

hocam yok be cok da rahatsız etmiyor o kadar da zaten sadece gözüm takılıyor noktaya onun dısında sorun yok bu tv zaten 5 yıllık ve 4k yani kolay kolay değiştirmem :)

• 2 3 k ya yeni televizyon alırsın daha iyi

Daha yeni televizyon aldık bizimde panel ömrü bitmiş dediler ne yazık ki o fiyatlara zor artık tvler alsanda uzun kullanamazsın.

hocam ben kendim halledemem ki o işi nasıl yapacağız :) bozarız kesin tv yi

Ben 5k edicek bir şey olmadığını belirtmek için yazdım elimden bu kadarı geliyor maalesef :(

Tothenamadı

• Daha yeni televizyon aldık bizimde panel ömrü bitmiş dediler ne yazık ki o fiyatlara zor artık tvler alsanda uzun kullanamazsın.

Ben 5k edicek bir şey olmadığını belirtmek için yazdım elimden bu kadarı geliyor maalesef :(

aynen hocam bence de en iyisi alışmak duruma hani kimse kusura bakmasın yani 5k veremem hiç bunun için bunun gibi 4k ve curved tv ler de suan 15k dan basliyor yani o para yok artık bende :)

• ama gene de bunun gibi sorun yaşayan ve çözen arkadaşlar nasıl çözdüyse sorunu anlatabilirlerse cok sevinirim dostlar :)

• Henry Ford sanki darbe almış gibi duruyor orası, birisi parmağı ile kuvvetlice bastırmış gibi. Bu LED arızası gibi geldi bana, oradaki LED yanmış gibi tanıdık bir TV tamircisi değişebilir. Markasına ve yılına göre , 500-1000 TL arası tutar diye düşünüyorum.

• tv nin cercevesinde falan kacak akim varmi? evde birisi prizi kullandiginda ekran titremesi yada kucuk elektrik dalgalanmalarinda ekranin gidip gelmesi gibi sorunlar var mi ?

Henry Ford

hayır yok hocam

• Henry Ford sanki darbe almış gibi duruyor orası, birisi parmağı ile kuvvetlice bastırmış gibi. Bu LED arızası gibi geldi bana, oradaki LED yanmış gibi tanıdık bir TV tamircisi değişebilir. Markasına ve yılına göre , 500-1000 TL arası tutar diye düşünüyorum.

hocam hicbir darbe almadıgına cok eminim ben. sizin dediginiz gibi 500-1000 arasıysa cık iyi fiyat cidden ama samsung servisi ile konustugumda bana 5k dediler led degisimi icin

• arkadaslar internetten arastırdım herkes yasiyormus bu problemi zamanla bası tv lerde zaman geçtikçe tv yaslandıgı icin böyle lekeler olusuyormus yani cok normal

• hocam hicbir darbe almadıgına cok eminim ben. sizin dediginiz gibi 500-1000 arasıysa cık iyi fiyat cidden ama samsung servisi ile konustugumda bana 5k dediler led degisimi icin

Servis para tuzağıdır. :) %99 LED problemi.

• Aynı sıkıntı Teyzemlerin tv de de vardı Philips markası sizin televizyonun markası ne Henry Ford hocam

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Resmi Gönderi

arkadaslar internetten arastırdım herkes yasiyormus bu problemi zamanla bası tv lerde zaman geçtikçe tv yaslandıgı icin böyle lekeler olusuyormus yani cok normal

sorun zaten led sorunu onda suphe yok. diger sorunlar yok ve tv eski ise olagan bir sorunudur. fakat power ile ilgili bir led hasari ise en kisa zamanda servis yada iyi bir ustaya goturulmesi gerekir yoksa problem buyur.

degerli :hs: uyeleri
    herkezin tvleri lcd led vs pahali ve buyuk urunler. aklinizda bulunsun herhangi bir elektriksel problemde bu cesit beyaz nokta, noktalar gordugunuzde tv yi prize takmadan direk servis yada tamirciye goturun power devresini vs. tamir etsinler. bu tv de kalici buyuk hasarlara sebep olur. bu arizanin sebebi genelde pc konsol vs gibi goruntu kaynaklarinin kacak akimindan ve dis kaynakli elektriksel dalgalanmalardan meydana gelir. tamiri cok basittir ama zamanida goturmezseniz hasarlar kalicidir.