Sohbetimiz Bol Olsun! -Tüm -Sezonlar

• Son Dakika: Afyonkarahisar'da ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının yayılmaya başladığı bildiriliyor.

Yusuf Kaynak var mı? Yerel haberlerde bile görmedim duymadım.

• Daha yeni çıkan bir haber abi son dakika

Yangın Bolvadin ilçesinde çıkmış, ben o ilçeye araçla 10 dk uzağım yanan yeri de videodan izledim. Çok küçük bir tutuşma olmuş yangın bile denemez.

• Yangın Bolvadin ilçesinde çıkmış, ben o ilçeye araçla 10 dk yanan yeri de videodan izledim. Çok küçük bir tutuşma olmuş yangın bile denemez.

İyi o zaman sıkıntı olmadan söndürmüşlerdir

• Bana abartı geldi Yusuf. Her gün böyle irili ufaklı tutuşmalar oluyor zaten malum sitenin abartması işte.

• Resmi Gönderi

SON DAKİKA

Sözcü gazetesi yazarı Sultan Uçar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un #istifa ettiğini ve bu istifanın da kabul edilerek, kesinleştiği hakkında bir iddia paylaştı.

• SON DAKİKA

Sözcü gazetesi yazarı Sultan Uçar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un #istifa ettiğini ve bu istifanın da kabul edilerek, kesinleştiği hakkında bir iddia paylaştı.

Link at çok sevindim havalara uçucam 😀😀

• Resmi Gönderi

SON DAKİKA

Dun geceden itibaren bir söylenti var .. Aslı olsa şimdiye kadar kokusu çıkardı bence .

• Bir şey diyeyim mi hoca haklı

Harici İçerik twitter.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

İzmir marşıyla yangın ne zaman durmuş Allah aşkına bilgisi olmayan insanlar konuşmasa keşke 🤦🏻

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• İzmir marşıyla yangın ne zaman durmuş Allah aşkına bilgisi olmayan insanlar konuşmasa keşke 🤦🏻

Dün tekbîr getirmekle ilgili attığım tweet; insanlara bir an evvel yangında ne okuyacaklarına dâir bir zikir telkîn etme amacıyla acele olarak atılmış bir tweettir.

Yangın söndürmek için neler lâzım olduğu, itfâiye ekiplerinin ve helikopter gibi vâsıtaların kullanılması gerektiği herkesçe bilinmektedir, zâten Kur'an bize sebeplere sarılmayı emretmektedir ve bu her müslüman tarafından bilinmektedir, yetkililer de vazîfesinin idrâkindedir.

"Sözün uzunu ahmağa söylenir" kâidesince bizim paylaştığımız hadîs-i şerîfe îtirâz edenler ancak kötü niyetli kimseler olabilir.

İzmir Marşı okununca yağmurun durduğuna inananlar, tekbîr getirilince Yüce Allâh'ın yangını söndüreceğine neden inanmıyorlar.

Tabîki her hâlükârda sebeplere sarılmak İslâm'ın emridir, bu konu tartışmasızdır. Biz sâdece bilinen bir şeyi tekrarlamak yerine ekseriyet tarafından bilinmeyen bir şeyi hatırlatmak istedik.

Tam paylaştığı açıklama budur. Başka yerlere çekmeyelim.

• Ben tekbire inanırım tevekkül oluyor sonuçta ama İzmir Marşın okununca neden yağmur duruyor onu anlamıyorum.

Biz de yapıyoruz bu bilgimiz yokken konuşuyoruz bir an önce değişmesi lazım demek istedim başka yere çekmek istemedim kusura bakmayın 😔

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈