Sohbetimiz Bol Olsun! - Sonbahar Sezonu

• Resmi Gönderi

Geçen kış, özellikle orta ABD'de, aşırı soğuk havanın ardından gelen bir kar fırtınasının Teksas'ta milyonlarca insanı karanlıkta bıraktığı kısa sürede unutulmayacak bir kıştı. Sadece birkaç gün sonra, ülkenin % 73,2'si yerde kar ölçümü yaptı , bu metrikte rekor tutulmaya başlanan 2003'ten bu yana en yüksek oran. Ek olarak, Denver 37 yılın en karlı kışını yaşadı . AccuWeather'ın Kıdemli Meteorolog Paul Pastelok liderliğindeki uzun menzilli tahminciler ekibi, yaklaşan kış sezonu için yıllık tahminini yaparak, ülkenin dört bir yanındaki insanlara kıyıdan kıyıya yoğun bir kış olması beklenen şeye hazırlanmaları için zaman verdi. AccuWeather, La Niña olarak bilinen bir hava olayı nedeniyle bu yıl geçen kışa kıyasla bazı benzerlikler öngörüyor.

• Resmi Gönderi

ABD için iyi bir kış bekliyorlar🤷🏻‍♂️

Haklılar ve çok erken başlayacaklar

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Bakalım. Avrupa tahmini de yayımlanır bir iki haftaya...

Bu arada ben niye tahmin yapmıyorum diyorum kendime :D

• Resmi Gönderi

Vakit buldukça Diyagramlara ekleme yapmaya devam

• Resmi Gönderi

Merhabalar , bünyamin sürmelinin şu sıcaklık haritasını filan gösterdiği uygulama hangisi

Merhaba hocam :elkaldıranadam:

Aylık tahminlerde kullanığını soruyorsanız NOAA nın CFSV2 aylık çıktılarını kullanıyor.

Günlük tahminlerde de kendi simülasyonu olabilir.Daha önce öyle bir uygulamaya rastalamadım.

• mgm çıldırmış :)

Parametreler Adı: Uzun Yıllar Günlük Maksimum Sıcaklık (°C) Periyod: Günlük

İstasyonlar kahramanmaraş, kırşehir, uşak, amasya, bitlis, erzincan, bayburt, kastamonu, malatya, bursa, ısparta, diyarbakır havalimanı, eskişehir bölge, osmaniye, izmir bölge, mersin, manisa, niğde, istanbul bölge, yalova, gaziantep, konya havalimanı, zonguldak, van bölge, sakarya, bıtlıs met.ıst. , kartal ıst , muğla, artvin, karabuk , sivas, bolu, adıyaman, şırnak, tunceli, elazığ bölge, kars, burdur, florya, tekirdağ, tokat, siirt, çankırı, bilecik, denizli, adana bölge, çorum, antalya havalimanı, ığdır, ardahan, bartın, samsun bölge, aydın, kırıkkale, trabzon bölge, bingöl, ankara bölge, kilis, batman, nevşehir, afyonkarahisar bölge, karabük kapullu, aksaray, rize, muş, kayseri bölge, şanlıurfa, giresun, kırklareli, düzce, çanakkale, gümüşhane, mardin, kütahya, hakkari, yozgat, kocaeli, ordu, balıkesır , erzurum havalimanı, karaman, ağrı, antakya, sinop, balıkesir havalimanı, edirne,

Tarih Başlangiç : 1981 Bitiş : 2010

Ödenecek: 10000.00 TL

Parametreler Adı: Uzun Yıllar Günlük Minimum Sıcaklık (°C) Periyod: Günlükİstasyonlar

çorum, bolu, karabuk , zonguldak, kocaeli, antakya, kırıkkale, antalya havalimanı, muş, diyarbakır havalimanı, adana bölge, edirne, kars, osmaniye, artvin, kütahya, düzce, uşak, bingöl, erzincan, rize, kırklareli, yozgat, ısparta, gaziantep, mardin, niğde, malatya, batman, yalova, aydın, aksaray, van bölge, sakarya, kayseri bölge, samsun bölge, eskişehir bölge, balıkesır , nevşehir, çanakkale, gümüşhane, hakkari, manisa, ığdır, bursa, erzurum havalimanı, ankara bölge, şırnak, kartal ıst , bitlis, bıtlıs met.ıst. , burdur, sivas, trabzon bölge, siirt, tunceli, amasya, ordu, şanlıurfa, bartın, mersin, istanbul bölge, tekirdağ, kilis, izmir bölge, adıyaman, muğla, kastamonu, karabük kapullu, kahramanmaraş, elazığ bölge, kırşehir, afyonkarahisar bölge, bayburt, balıkesir havalimanı, florya, ardahan, bilecik, ağrı, sinop, karaman, giresun, tokat, çankırı, denizli, konya havalimanı,Tarih Başlangiç : 1981 Bitiş : 2010

Ödenecek: 10000.00 TL,

81 şehir için 1981 2010 arası günlük yağış verisinide alsam oda 10.000 TL etti sana 30 bin :)

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• SameT. Başka forumlardan da,diğer forumlarin sosyal ağlarından da paylaşımlar almayalım

tamam reis :) twıtter attım yasakmı?

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• Resmi Gönderi

tamam reis :) twıtter attım yasakmı?

Baska siteye ait olanlar paylaşım yapılmıyor abim.

Eline sağlık kusura bakma sen ve diğer arkadaşlar da.