Sohbetimiz Bol Olsun! - Sonbahar Sezonu

• haftaya yağışlar yine riskli olcak batı bolgelerimizde

• Hayırlı Geceler HS Ailesi

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Resmi Gönderi

CAN abi nerelerde hiç gözükmüyor

Bu sezon fazlaca meşgul ama arada gelir

Hayırlı Geceler HS Ailesi

Hayırlı geceler.

Hayırlı geceler, hayırlı Cumalar

• Resmi Gönderi

Bu konuya ve yöresel dil konusuna yazan yok bende sohbete atıyorum eski yazıları.. Anılarınızı bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz arkadaşlar.

havalarinsesi.com/forum/thread/197/

11 Aralık 2017

Sistem bekleriz ama sessiz olmak zorunda değiliz
    Yaşadığınız en güzel kar yağışını, en güzel anımızı, buraya yazabiliriz.. Kimse burada burun kıvırmaz yazılanlara.. Yaş bende biton ama aramızda gençler de var maşallah.Forum sadece adı belli olsun diye geçer aramızda. Biz gerçekten dost, aile, kardeş ortamı olsun isteriz. Aramız da mutlaka Tırakya, Karadeniz, Batı, iç Anadolu, Güney ve Doğu Anadolu'dan arkadaşlar vardır. Sayımız şu an belki az gibi görünür ama birey olarak kimse burada dışlanmaz bunu takip ederek göreceksiniz. Hoşgörü en özel ve güzelidir,bunun da inşaallah farkına varacaksınız.
    Bu konuya epey yazmışlığım vardır bilhassa kış, kar maceralarını aktardım.Hala o eski zamanların, kışını özlerim. Anne baba gitti onları özlerim.Böyle yazarak azda olsa da eski anıları debreştirmek iyi geliyor bana.Sadece kar görmek için eski zamanlar da İzmirden Afyona gitmek delilikti. Yollar kötü tek şerit, araçlar ısıtma soğutma işi kötü yol şimdi 4 saat, o zamanlar hem araç hemde yolun zorluğundan dolayı o yol bitmezdi. 9,10 saat yol sürdüğünü bilirim.Gidilir bomboş kiremitli eve, kerpiç duvarları sizin yüzünüze güler o karda kışta.Yakarsınız teneke sobanızı ohhhh, o borularına kadar kızarır.Ev küçük olsa da sizi mutlu etmeye yetecek enerjisi, anısı vardır sizin İçin.
    Hiç kocaman bahçede yalnız başınıza bağıra çağıra koştunuz mu? Kar yağıyor diye gözlerinizi gökyüzüne dikip hayran hayran baktınızmı uçuşan kar taneleri? Allahım hiç durmadan yağsın diye dua ettiniz mi? Biraz da olsa kar şiddetini kaybedince kızıp, dudak büktünüz mü?Aramızda mutlaka benim gibi yapanlarımız vardır, yapmadık derseniz yapın derim. Bu kar sevdasıdır başka bir şeye benzemez. Dikkat edin şehirlere ilk kar düşünce çalışanlar bile sokaklara çıkar, öğrenciler okul bahçelerinde bayram ederler. Kimsenin suratı asık kalmaz, beyaz örtü herkese bir mutluluk verir bunun mutlaka farkına varırsınız. Adam soğuktan donar adeta, karda kalır, arabası batar lakin hem uğraş eder hemde gülümser. Kamera görür soru alır, soru çoğunlukla güler yüzlü cevaplanır.Nice güzel kar kış anıları yaşamanız dileğiyle, iyi geceler herkese

8 Ocak 2018

• Herkese günaydın size dün çektiğim Taşbaşı evlerinin fotoğrafını atayımIMG20211118152052.jpg

4 katlı ten rengi olan bina bildiğim kadarıyla eskiden Osmanlı zamanında yönetimle ilgili bir binaymış restore edilmeden önce içine girmiştim ve duvarında kocaman bir Osmanlı arması vardı.

Akşama doğru çektiğim için renkler biraz parlamış

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Hasan Dağı ile ilgili küçük bilgiler

Şehre çok yakın çevresinde köyler olan bir dağ

En son MÖ 6300 yılında aktif olmuş bir dağ

Patlarsa yılların acısını çıkarabilecek bir dağ gibi kaç yıldır patlamamış dağ

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Hasan Dağı ile ilgili küçük bilgiler

Şehre çok yakın çevresinde köyler olan bir dağ

En son MÖ 6300 yılında aktif olmuş bir dağ

Patlarsa yılların acısını çıkarabilecek bir dağ gibi kaç yıldır patlamamış dağ

Ayrıca sehir efsanesi olarak düşünüyorum ama o bölgedeki çobanlar namaz kılarken secde ettiklerinde yeraltından fokurdama sesleri geliyormuş ben pek inanamadım ama bilmiyorum

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈