Aralık Ayına Genel Bakış

• Sarp çok kesin konuşuyorsun, bu sene araya sağlam bir sistem sıkışır. Veriler öyle kötü görünmüyor dediğin gibi. Mevsimsel tahminlerde detayı kestiremeyiz. Mevsim normali üzeri sıcaklık altı yağış verir tahminler ama araya bir sistem sıkışır, o kışı unutulmazlar arasına sokar.

• Sarp çok kesin konuşuyorsun, bu sene araya sağlam bir sistem sıkışır. Veriler öyle kötü görünmüyor dediğin gibi. Mevsimsel tahminlerde detayı kestiremeyiz. Mevsim normali üzeri sıcaklık altı yağış verir tahminler ama araya bir sistem sıkışır, o kışı unutulmazlar arasına sokar.

İstisnalar kaideyi bozmaz. 3 ay boyunca bir veya iki sağlam sistem almak belki tatmin eder bizi ama matematiksel ortalamayı bozmaz. Ayrıyetten yine kıyılar adına tüm kışı unutturacak bir sistem ihtimali de çok fazla değil ne yazık ki. Ben ne görüyorsam onu söylüyorum veriler doğrultusunda :olumlu:

• Sarp abi aralıgın 2.haftası kıyılarda kar yapabilecek sistem ihtimali ne durumda ?

• Resmi Gönderi

Sarp Özdoğan

Aralık ikinci yarı için fişekleri ne zaman ateşliyoruz .

B)

:kralice:

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Buralar da değerlenir :kutlama:

• sarp abi sence ay sonuna doğru gelmesi muhtemel sistem gfs'deki gibi kuvvetli mi olacak ?

• Sarp Özdoğan , Aralık ayını soğuk bekliyordun ama genel ortalama normal üstü kapatacak. Şuana kadar ki bölümde de normal üstüyüz. 24 Aralık sonrasında da normal üstüne çıkacağız.

Aralık 2.yarısı kıyılarda tutucu kar maalesef zor gibi. Siz 1-2 tane kıyılarda tutucu sistem bekliyordunuz. Sistem geliyor ama sizin beklediğiniz gibi değil.

Aralık sonu ve Ocak ilk 10 günü şanslı taraftayız diyordunuz. Şimdide Ocak 20 gün bir cacık yok diyorsunuz. Bence tahminlerinizde ki analizleri tekrar gözden geçiriniz. Tahminlerinizde tutmayan kısım tutandan fazla gibi.

• Resmi Gönderi

Gelecek olan kıytırık diye tabir ettiğiniz sistemin potansiyelini hepimiz görmedik mi?

Efsane olabilecek bir sistem değil miydi?

Sistem o parazit olmadan gelse Aralık ayını her şekilde normaller altında kapatmayacak mıydık?

İnsanın 20 30 gün önce yaptığı tahminde bu atmosferde değişiklik olmama gibi bir ihtimal var mı?

Şimdi sistemin gelmeme sebebi Sarp hocamız mı? Ne kadar severiz birini eleştirmeyi. Eleştirne lafım yok.. Ama eğer sistem göründüğü gibi gelse tamamen başarlı sayılabilecek bir tahmin bilmem nerede patlayan bir AB yüzünden başarısız mı sayılacak?Arkadaşlar burada kimse zorla veya ücretle tahmin yapmıyor. 3 5 bilgiye sahip araştıran veya çabalayan hevesli insanların hevesini kırmayın. Yaptığınız yorumlar veya eleştiriler hiç yapıcı değil.. Sistem niye gelmedi diye hesap sormanın mantığı var mı?

Eleştirenlerin çoğu evinin önünde kar birikimi olmayacak veya o tahmin kendi beklentieri gibi olmadı diye yapılıyor .. Arkadaşlar hocalarımız ne gördüyse yorumlayıp bize aktarıyor. Hava olaylarını kendileri düzenlemiyor. Şahsen yaptığınız bu yorumları mantıklı bulmuyorum.

• Resmi Gönderi

Sistemin gelmeyeceğine nasıl kanat verdimizin bugün ayın 24 mü Aralık 24 mü bugün.

• Sistemin gelmeyeceğine nasıl kanat verdimizin bugün ayın 24 mü Aralık 24 mü bugün.

Siz niye çok savunuyorsunuz başarısız işte eleştiri bizim hakkımız tahmin yaparken bunları düşünmüştür artık kendisi cevap versin öyle tahmin yapıp milletin hevesini kırıpla olmaz bu işler

• Resmi Gönderi

Siz niye çok savunuyorsunuz başarısız işte eleştiri bizim hakkımız tahmin yaparken bunları düşünmüştür artık kendisi cevap versin öyle tahmin yapıp milletin hevesini kırıpla olmaz bu işler

Belki bende eleştiri istiyorum o yüzden araya girdim savunmayı hepinize yapıyorum.

• Sistemin gelmeyeceğine nasıl kanat verdimizin bugün ayın 24 mü Aralık 24 mü bugün.

Sistem gelmiyor değil, beklenildiği gibi gelmiyor. Gidişat bahsettiği gibi gidişat değil. Birde sürekli arkasında duruyor :)

Tutmamış ki neyin arkasında duruyorsun. Revize edersin anlarım. Kendisi bence çok uzun vadeden tahmin yapmamalı, patlıyor elinde yoksa. Zaten bu işleri kimden öğrendiği belli. Öğrendiği kişi de nowcastongci, uzun vadeden anlamaz.