Sohbetimiz Bol Olsun

• Sizlere bir sorum olucak

örnek Samsun atıyorum senelik yağışı 1000 kg diyelim.

eylül başına kadar olan yağış ortalamasıda 600 kg diyelim.

Temmuz ve ağustosu çok kurak kapattı varsayalım

Şimdi burda soru şu eylül başına kadar olan döneni senelik yağış anlamında kapattı.kurtardı ama temmuz ve ağustosuda çok kurak geçirrdi.

Bir arkadaş diyecek senelik yağışı 1 eylüle kadar yakaladık ...

Diğer arkadaşta dicek senelik yağışı 1 eylüle kadar yakaladık ama temmuz ve ağustosta neredeyse hiç yağış alamadık çok kurak geçirdik diyecek?

burda esas olan nedir ? olaya nasıl bakılmalıdır ? .hangisi tam olarak doğruyu yansıtır ?

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• Sadece bir soruı düşüncesinizi almak istedim lütfen kimmse yanlış anlamasın .

• isterse 1000 kg yağış ocakta düşşün şubattan aralığa kadar damla düşmesin samsun yine senelik yağışını kurtarmış olarak yılı kapatacaktır.Yıllık yağış hesaplamalarında yağmurun hangi dönemde düştüğüne bakılmaz.Yani bütün yağış belli bir döneme toplansa bile 1000 kg düştüğünde samsun yıllık yağışını kurtarmış olur.Tabi çok ciddi bir yağış düzensizliği olmuş olacaktır o ayrı konu. Temmuz ve ağustos kurak geçerse uzun yıllar ortalamasında bu ayların yağış miktarında düşüş olacaktır ancak ancak diğer aylarda yeteri yağışı aldığı için o sene samsun yıllık yağışını kurtarmış olacaktır. Bu arada örnek olarak verdin ama yanlıs anlaşılmasın ben yinede belirteyim samsunun yıllık yağış miktarı 600 kg civarı.1000 kg başka bi seviye çünkü.

• ====600 kg civarı.1000 kg başka bi seviye çünkü. ===Biliyorum öyle yazmamdaki sebep düz hesap olsun diye. senelik yağış 700 kg civarlarında

• ////sterse 1000 kg yağış ocakta düşşün şubattan aralığa kadar damla düşmesin samsun yine senelik yağışını kurtarmış olarak yılı kapatacaktır.Yıllık yağış hesaplamalarında yağmurun hangi dönemde düştüğüne bakılmaz/////

tamam kankada . çok acayip bir durum olur o zamanda .

onuda geçtim 1000 kg isterse ocakta düşsün yıllık yağışını yakaladı ama benim kurak olduğum gerçeği değişmiyecek. o ayı kurak kapattığım gerçeği istatisklerede aylık olarak yansıyacaı . raflardaki yetini alıcak

ben seni anlıyorum .eyvallah

haber bültenlerinde diyeceklerki ..

samsunun yıllık yağış ortalaması 700 kg dır ... kasım ayındayız 3 aydır aşırı kurak dönemin içindeyiz ama bu önemli dğeil :) senelik yağış rejimimizi topladık yakaladık . hiç bir sıkntı görmüyoruz önemli olan esas olan senelik yağışı yakalamaktır diye bir açıklama : :)

• IMG20220816195117.jpg

Farklı bir çekim oldu Gülyalıdan Boztepeye kadar

havanın gerçek rengi de gözükmüş oldu diğer fotoğraflar tam belli etmiyordu

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• valla yıllık yağış kotasını toplar ama çok büyük kuraklık olduğu gerçeğide olur . yani yıllık yağışı yakalasanda . sen kuraklığın içinde olduğun gerçeği önünde yllık bazda kotayı yakaladın evet ama aşırı düzensinlik durumunun verdiği ağır sonuçlarla da karşı karşıya kalıyorsun.

düşünsene ekin ekceksin sonabardasın ekim ayındasın aylrcar hiç yağış olmamış yıllık yağoş doldu ama sen perişansın

o yüzden en iyisi yağışlar zamanında düşsün ayına göre yağsın diyorum ben . ocakta 300 kg yağıp yazzın hiç yağmamazlık yapmasın yada ne bileyim ekim kasımda hiç yağmamazlık yapmasın. yani

• Farklı bir çekim oldu Gülyalıdan Boztepeye kadar

havanın gerçek rengi de gözükmüş oldu diğer fotoğraflar tam belli etmiyordu

Güzel çekimler eline sağlık :)

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli: