Aralık 2.Yarısı Beklenen Soğuma

• Negatif Nao etkisi ile Atlantik okyanusundaki siklon dalga kırılmalarının azoru dürtmesi ile "Dipole Grönland Blokajı" dediğimiz bir paterni öngörüyor modeller.

Benim şahsi beklentim kıta üstünden yürüyen derin a.b nin grönlandın altına sıkışıp bu dalga kırılmalarının pozisyonunu daha da batıya çekmesi. Bu durumda doğu avrupa sistemin merkezi konumuna geliyor.

Mevzu siklonsa son 24 saate kadar değişim muhtemeldir diyorum ve foruma motivasyonu pompalayıp köşeme çekiliyorum :)

Sarp bey peki modeller 23 ve sonrası gfs diyagramı mesela ısınma vermiş bu gerçekleşmezmi.?

• Neyse ne olacağı belli 3 aşağı 5 yukarı. İstanbul olarak zorlasak yüksekler 5cm alırız ki modeller onu da vermiyor zaten. Esneme payı olarak söylüyorum. Yok mu bize şöyle bu sene ciddi bir atak, 2004,2017, 2012 vari.

• Resmi Gönderi

Bu oran hiç olmamış. Tutarsa da haklısın, tutmasanda😃

Ne yazsa bir eksi bulunur..Bu herkes için geçerli sanırım ..

Taşın altına el koymak böyle bir şey.

Tahmin yazmak, sorulara cevap yazmak, eleştiri üstlenmek kolay değil ..

Neyse zaman ne gösterecek bakalım.Bilgi alıyoruz, yazılanlar üzerinden fikir yürütüyoruz..

Bana bunlar yetiyor, gelir, gelmez pek sıkıntı yaratmaz :alkıs:

• 22-28 aralık arasında beklediğimiz sistem ile ilgili bir sıkıntı görmüyorum ben şahsen. Soğuğun kuvveti belirsiz sadece. Ya çok güçlü soğuklar gelir ya da güçlü soğuklar gelir :) Modeller değişebilir. Dediğime gelir demiyorum diyemem de fakat son 3 gün içindeki değişimi sonraki 3 gün içinde de göstermesi muhtemeldir.

Daha önce de söylemiştim beklentiyi yüksek tutmayalım , hiç yokmuş gibi de davranmayalım.

Takibe devam 👍🏻👍🏻

Eline Sağlık Sarpım. Senin Analizlerine Güvenirim Bilirsin😊😊

• Ne yazsa bir eksi bulunur..Bu herkes için geçerli sanırım ..

Neyse zaman ne gösterecek bakalım.Bilgi alıyoruz, yazılanlar üzerinden fikir yürütüyoruz..

Yanılma payını sormuş. Ona %50 dedim zaten.

• 22-28 aralık arasında beklediğimiz sistem ile ilgili bir sıkıntı görmüyorum ben şahsen. Soğuğun kuvveti belirsiz sadece. Ya çok güçlü soğuklar gelir ya da güçlü soğuklar gelir :) Modeller değişebilir. Dediğime gelir demiyorum diyemem de fakat son 3 gün içindeki değişimi sonraki 3 gün içinde de göstermesi muhtemeldir.

Daha önce de söylemiştim beklentiyi yüksek tutmayalım , hiç yokmuş gibi de davranmayalım.

Takibe devam 👍🏻👍🏻

• Anlaşılan tahminde bir yere kadar olmayınca olmuyor güzel bir sistemden buralara gelmesi korkunç

:kas:

• Ne yazsa bir eksi bulunur..Bu herkes için geçerli sanırım ..

Ben kötü bir şey demedim ki. Sarp kardeşim gibi. Ona yapıcı eleştiri de bulunuyorum. Tahminlerini beğenirim, işi biliyor, eldeki verileri analiz edebiliyor, bazen tahminciler arasında uyuşmazlık olabilir, o gayet normal. Biri bir veriyi baskın tutar ona güvenir öbürü başka veriyi baskın tutar.

Benim kendisine orada demek istediğim şey %50 demesiydi. Şimdi bir şeye %50 olur demek, belki demektir. Yani olabilirdeeee olmayabilirdeeeee. O da tahmin olmaz.

Biri size dese ki bitcoin 200bin dolar olacak, ihtimal ne diye sorsanız size %50 derse almazsınız. Çünkü belki olacak belki olmayacak demektir, anlatmak istediğim buydu. :)