Ocak Ayına Genel Bakış

• Bizlerde sana ve Herkese saygı duyuyoruz..O ilk yazılanı da okursak iyi bakarsak bu yazdıklarıyla aynı Yaso..

Senle alakalı değil sadece genel bir açıklama diyelim..

Yazılanları iyi okuyalım arkadaşlar.

Buradan dönerek ilk yazılanlara veya Ocak vsvs her neyse bakarak bir göz atalım derim.

Biz burda sadece hobi olarak takip ediyoruz herkese saygım sonsuz. Açıklaman için teşekkürler dayı. Yanlış anlaşılmak istemiyorum sadece. İyi akşamlar ☺️

• Sade ve anlaşılır olsun diye veri analizi ile tahmini ayrı ayrı paylaşayım dedim. Meteorolojik terimlerden şikayetçiydiniz.

Şimdi de fikrimden yana şikayet geliyor. Gerçekten belli bir kitle (herkes değil elbet) çok toxicleşti bu forumda. Her ne kadar beyan etsem de yöneticilere benden taraf olunmadı şimdiye kadar.

Gerçekten soğutuyorsunuz. Ne yazsam ne tepki alırım diye düşünmek istemiyorum. Ben de hobiciyim. Herhangi bir zorunluluğum yok. Zevk aldığım için uğraşıyorum bu alanla. Sıkılmaya başladım bu toxic kitle yüzünden.

Sarpcım öncelikle selam bu forumda senin tahminine saygı duymak herkesin zorunlu hakkı seninde saygı duyulmak hakkın bunda hem fikiriz eleştiriye açık olman lazım ve bazı arkadaşlarımız eleştiriyor ama haddini aşarsa tartışmaya girmek yerine daha üst mertebe yetkililere şikayette bulunabilirsin uyarı veya ceza alırlar konu kapanır boş konu çok uzadı tahminlerine saygı duyuyorum tabiki ama inşallah yanılırsın diyelim hayrımıza olur kar olmasa da olur ülkede ciddi bir kuraklık söz konusu iken herkesin kar peşine düşmesini bende anlamıyorum kar yağarsa tabi mutlu oluruz ama sıcak geçsin yağmur yağsın bunada şükür

Arkadaşlar Lütfen birbirinize karşı saygılı olun terbiye sınırını aşmayın !!!!

...

• Hayırlısı olsun Sarp Özdoğan gelecek uzun vade tahminleride bekliyoruz senden canımsın <3

...

• Resmi Gönderi

Mesaj silmem sevmem demiştim ..

Neden yazılanları yanlış anlamakla ısrar ediyorsunuz arkadaşlar?

Yönetimin verdiği destek ne için hala onu bile anlamadan yazıyorsunuz.

Bizlerde herkese saygı duyuyoruz dedik..

Tahmin yazılıyor kişisel eleştiri yapılıyor, hatta eleştiri üstü.

Genel yazılan bir kelime kişisel algılanıyor.

Olumlu ve ılımlı olmaya devam ediyoruz, ısrarla yükselmeyelim rica ediyoruz.

• Resmi Gönderi

Her şey bir yana, herkes olumlu tahmin yapmak mı zorunda? Başka bir tahminci çıksa bangır bangır sistem geliyor 1 metre kar dese çıtını çıkarmayacak insanlar, burada olumsuz bir tahmin yapan tahminciye hemen yükselmeye başlıyor. Bu kadar dar görüşlü olmayalım arkadaşlar, herkesin tahmini kendisine, tahmini tutanı tebrik ederiz, tutmayanı ise linç etmeye hiç birimizin hakkı olmaz.

Ayrıca her türlü anlayış ve görgüyü kenara bırakıp dediklerimden bir şey anlamayacaklar için diyeceğim şey şudur; beğenmediğiniz tahminciyi takip etmezsiniz, olur biter. :)

• Resmi Gönderi

Kusura bakmasın hem HS ailesi hemde konu sahibi..

Biraz açıklama yapmaktan fayda var..Cok tahsilli değilim ama iyi analiz ederim..Sadece hava hariç,onu maalesef pek bilmem

Toksit kitle : Manasına has yazılmış değildir.Kimse kimseye demez yani (atık,kirli,pis anlamı değildir bizim Türkçe kullanımımız da)

Toksit kitle biraz yanlış seçilmiş olabilir ama asla o anlamda yazılmamış ve kullanılmamıştır.

Toksit kitle,toksit insan bu kelimede ve kurulan cümlede aynen şu anlam ifade eder ve mecazi dir.

"Davranışları, yazıları yada sözleri karşı tarafın motivasyonunu düşüren"anlamındadır.

Hayırlı akşamlar herkese.

• Umarım sayısal modeller ve degerler değişir. Hava olayları zincirleme birbirini takip eder. Sarp hocamız da bunu iyice analiz ederek ortaya sunduğu tahmine saygı duymak lazım.

• Sarp kardeşimiz, derlediği düzenlediği verilere göre tahmin yapıyor.Yaptığı tahmin birçoğumuzu memnun etmeye bilir hayal kırıklığına uğratan bilir.Ama sonuçta elindeki verilere göre yorum yapıyor.Tutar veya tutmaz orası ayrı mesele.Ama ne olursa olsun verilerle tahmin yapanlara saygı duyulması gerek.

• Resmi Gönderi

Beklentiyi fazla yüksek tutmayın arkadaşlar sonrası kanadın dan vurlmuş kuş misali olmasın olmsuz olmadan olumluda olmaz Sürekli negatif olduğu için eleştirliyor Arkadaşımız verilere bakıp yorumda bulunuyor Arkadaşımızı geçtim modellere savaş açan Arkadaşlar var iyi gelmedi saçmaladı böyle sistemi olur isteğe göre siparişle gelmiyor sistemler biraz sakin ve anlayaşlı bir şekilde devam edelim

• Herkes tahminini yapmakta özgürdür. Adam sert kış beklemiyor diye eleştiriye tabi tutmak yanlış. Ne yani birilerinin içi içi kıpır kıpır olsun diye yalan yanlış tahmin yapıp çocuk mu eğlendirsin. Tahminci objektif olmalı, ne görüyorsa onu söylemeli.

Tahmin yapılır, eğer tutmamış ise sonradan yapıcı eleştiriler yapılabilir. Yapılan eleştiriler vay anam neden sert kış beklemiyor, kar beklemiyor diye. Böyle saçmalık mı olur.

Bırakın adam, tahminini yapsın, dediklerini okurken zorunuza giden şeyler varsa ise takip etmeyin adamı. Buna rağmen takip ediyorsanız zaten demekki dikkate alıyorsunuzdur zaten.

• Madden-Julian Konveksiyonunun Ocak ayı içinde daha pasif kalmasını bekliyorum. Bu durum Kuzeye doğru taşınan siklonların gücünü biraz kırarak daha az bir AAM (atmosferik açısal momentum) bütçesine sebep olacaktır. Endekslerin ve telebağlantıların da bu sebeplerden ötürü yüksek fazlarda pozitif veya negatif olması muhtemeldir. Kutbi momentumun biraz daha zayıflayacağı tarihler , aynı zamanda stratosferik U rüzgarlarının da CFS modeli tarafından öngörülen zayıflama paterni 21-30 Ocak arası gerçekleşebilir. Bu tarih aralığında güney enlemlere bir soğuk salınım muhtemeldir. Özellikle yüksek genliklerde olmayacağını düşündüğümüz NAO endeksi, Ülkemiz adına olumlu bir blokaj (engelleme) yaratabilir.

Vade yakınlaştıkça bölgesel detaya gireriz. Şimdilik bu kadar. Özet kısmı ilk sayfanın ilk mesajıdır..