ECMWF — GFS MODEL PAYLAŞIMI

• bozulmazsa özellikle ay sonu muhteşem bir efsane olabilir.Kar için sıcaklık sınırda ama yağış olarak doğu akdeniz çok çok iyi.

• Ocak ayı sonu ile birlikte sistemler de sona eriyor. Şu anki görüntüye göre Şubat ayı boyunca kayda değer kışa uygun bir sistem görüntüsü yok. Sürpriz olur mu zannetmem. Çünkü şubat ayları artık kış ayı olmaktan çıktı. Sıradan bir ilkbahar öncüsü bir ay görünümüne kavuştu.

• Resmi Gönderi

Ocak ayı sonu ile birlikte sistemler de sona eriyor. Şu anki görüntüye göre Şubat ayı boyunca kayda değer kışa uygun bir sistem görüntüsü yok. Sürpriz olur mu zannetmem. Çünkü şubat ayları artık kış ayı olmaktan çıktı. Sıradan bir ilkbahar öncüsü bir ay görünümüne kavuştu.

O zaman kapatalım siteyi. Madem kış bitti sistem yok. Seni dinleyelim madem. Sinan siteyi bu gece 00 itibari ile kapat gitsin

• Resmi Gönderi

Ocak ayı sonu ile birlikte sistemler de sona eriyor. Şu anki görüntüye göre Şubat ayı boyunca kayda değer kışa uygun bir sistem görüntüsü yok. Sürpriz olur mu zannetmem. Çünkü şubat ayları artık kış ayı olmaktan çıktı. Sıradan bir ilkbahar öncüsü bir ay görünümüne kavuştu.

Model paylaşım konusuna yazdığınıza göre bu iddialı yazınızı elinizde mutlaka bir veri vardır. Merak ettim açıkçası çünkü Şubat ayları kış ayı olmaktan çıktı demişsiniz fakat 2 sene önce ülkenin büyük çoğunluğu efsane yaşadı o ay. Ben Hatay'da Mart ayında Örtülü kar gördüm. Şubat ayı kış ayı değil diyorsunuz. Verilerinizi paylaşır mısınız neye göre yazdınız ?

• Ocak ayı sonu ile birlikte sistemler de sona eriyor. Şu anki görüntüye göre Şubat ayı boyunca kayda değer kışa uygun bir sistem görüntüsü yok. Sürpriz olur mu zannetmem. Çünkü şubat ayları artık kış ayı olmaktan çıktı. Sıradan bir ilkbahar öncüsü bir ay görünümüne kavuştu.

ne alakası var ve bu söylediklerinizi görsellere dayanarak söyleseydiniz keşke. Daha 5 gün sonrası net değilken koskoca 30 gün için bu derece net konuşmak ne kadar doğru? Ayrıca Şubat ilkbahar öncüsü bir ay görünümüne kavuştu demişsiniz ama son yıllarda; 2019'da kışın en iyi sistemi Şubat'ta, 2020'de Şubat'ta, 2021'de Şubat'ta, 2023'te de Şubat'ta gelmişti. Bir tek 2022 istisna ama yinede bol yağışlıydı. Bu yılda aynı şekilde kışın en iyi sistemi Şubat'ta gelecek muhtemelen .

• Model paylaşım konusuna yazdığınıza göre bu iddialı yazınızı elinizde mutlaka bir veri vardır. Merak ettim açıkçası çünkü Şubat ayları kış ayı olmaktan çıktı demişsiniz fakat 2 sene önce ülkenin büyük çoğunluğu efsane yaşadı o ay. Ben Hatay'da Mart ayında Örtülü kar gördüm. Şubat ayı kış ayı değil diyorsunuz. Verilerinizi paylaşır mısınız neye göre yazdınız ?

çok haklısınız Sahutt, model sayfasına herkesin yazmasına şaşırdım açıkcası