Güneydoğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Harunsalman batmanda kar galiba nedir durumlar

Kutleler eriyerek geliyor batmana. Malesef 2-3 anca tuttu. Batman çukur bir şehir. Şehrin ısısı merkezde birikiyor o yüzden kar kalitesi berbat oldu. Batman ve ankara boşluğu bitirdi bizi 😂

• Resmi Gönderi

Bereket İNŞAALLAH

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Beklenen Yoğun Kar Yağışlarına Dikkat!

Beklenen Hadise

Kar Yağışı

Beklendiği Yer

Doğu kesimlerde beklenen kar yağışlarının Doğu Anadolu'nun batısı ve güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde ve doğusunda kuvvetli, Şırnak, Hakkari, Bitlis, Muş, Bingöl, Erzincan, Tunceli, Malatya ve Elazığ çevreleri ile Adıyaman'ın ve Diyarbakır'ın kuzeyi, Erzurum'un güneyi, Siirt'in doğusu ve Van'ın güneyinde yoğun kar (20 cm. ve üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, yüksek ve dik yamaçlarda çığ tehlikesi ile tipi şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

05.02.2023 18.00-07.02.2023 18.00

• Resmi Gönderi

Güneydoğu özel

Gün içinde adanadan ülke sınırına kadar kuvvetli kar ve yağmur mevcut yarın bu yağışlar iyice doğuya kayıyor ondan sonra hava açık yüksek rakımlı yerlerde buda daha soğuk hava demek :/

• Facia gibi çok kötü anlar yaşadık psikolojik olarak halen deprem oluyor sanıyorum durduk yere basım dönüyor Allah dışarda kalanlara enkaz altındakilere yardım etsin beterinden korusun

• Facia gibi çok kötü anlar yaşadık psikolojik olarak halen deprem oluyor sanıyorum durduk yere basım dönüyor Allah dışarda kalanlara enkaz altındakilere yardım etsin beterinden korusun

Senin özelinde bütün deprem zedelere geçmiş olsun. İnşallah yaraların(m)ızı en kısa sürede sararız.

• Resmi Gönderi

Facia gibi çok kötü anlar yaşadık psikolojik olarak halen deprem oluyor sanıyorum durduk yere basım dönüyor Allah dışarda kalanlara enkaz altındakilere yardım etsin beterinden korusun

Sana ve herkese geçmiş olsun ..Allah yardım etsin inşallah..

Böyle zamanlarda birlik beraberlik önemlidir ve bizde bunu hep yaptık,yine yaparız, yapılır.

Arkadaşlar imkan varsa olursa yazarlarsa durumlarından haberdar olacağız

• Resmi Gönderi

Stratosfer irtifasında ki rüzgarlarda inanılmaz bir düşüş var ay sonuna kadar inşallah herkez toparlanır ay sonu avrupa veya bize inanılmaz soğuklar inebilir -24,-28 gibi

• Bugün öğle vakitlerinde gerçekleşen artçı deprem artçı demeye bin şahit lazım yklyorduk Allah'a şükürler olsun Siverek'te şimdilik sorun yok bütün herkes evlerini terk etti köylere yer evlerine göç oldu resmen binalar bomboş

Çok dualar edin Adıyaman Maraş Antep Hatay dümdüz oldu arkadaşlar dümdüz Hatay'da halen birçok enkaza ekipler bile ulaşamamş çok dua edin hava soğuk Allah dışarda kalanlara yardım etsin

• Resmi Gönderi

Mkaymaz21 var Diyarbakır dan 20 kusur saattir online değil.

Emirhan var Malatya dan o iyi inşaallah,8 saat önce online olmuş...Siteye uğramış,keşke birkaç satır yazsaydı..

Başka arkadaşlar da vardır tabiki

Tek tek bilemem ama, inşaallah onlarda da sıkıntı yoktur Allah'ın izniyle.

• Resmi Gönderi

Çadırlarla bu kervan dönmez bir an önce diğer seçeneklere başvurulmalı.

Kızılayın çift katmanlı çadırları var kanada çadırı diyorduk bizimde vardı 4 ay yaşadık içinde üçgen bir iç katman üstünde gerdirme yağmur geçirmez kar üstünden kayıyor arada boşluk vardır vardır. İçerisinde küçük tüp yakarsın lüks ile sıcacık olur eksi 10 da bile evden sıcak olur. Hayat kurtarir

• Resmi Gönderi

images.jpeg

Bunun 4mt olanını düşün kalın amerikan bezinden

İlk başta bize 1 tane verildi cadirkentte tanıştığımız bir aile ile kaldık. Bizim için çok büyük bir imkandi. Öyle bir olurki Cadirla eren o kadar kıymetliki inan yaşamak lazım anlamak icin

• Mkaymaz21 var Diyarbakır dan 20 kusur saattir online değil.

Emirhan var Malatya dan o iyi inşaallah,8 saat önce online olmuş...Siteye uğramış,keşke birkaç satır yazsaydı..

Başka arkadaşlar da vardır tabiki

Tek tek bilemem ama, inşaallah onlarda da sıkıntı yoktur Allah'ın izniyle.

Afet için 2.5 milyar bütçe ayrılmış. Sonra is adamlarina sorumluluğunuzu yerine getirin diyorlarm. Bakın Hatay'da durumun nasıl ciddi olduğunu gördük.

:I