Anlık Olaylar - Son Dakika-Medyadan haberler

• gülsemmi üzülsemmi bilemedim :)

• Resmi Gönderi

gülsemmi üzülsemmi bilemedim :)

İnsan neyi çok isterse aynı zamanda imtihanı da odur. Dedirten bir olay aslında. İbretlik

• Resmi Gönderi

gülsemmi üzülsemmi bilemedim :)

Zamanın birinde, tarlasının başında köylümüz "Allah'ım ne zamandır tarlam yağmur görmez oldu, ekinim zayıf kaldı, kurudu kuruyacak, benim tarlaya da yağmur ver" demiş.Daha tarladan ayrılmadan Rabbim vermiş yağmuru, vermiş yağmuru. Tarlası su, sel içinde kalan köylü sağa sola bakmış sadece kendi tarlası su, sel içinde. Köylümüz "Allah'ım bana ver demedim sadece, biraz da hamam ardına, hamam ardına ver" demiş

• Resmi Gönderi

Füze saldırısı dünyayı sarstı, ABD reddetti! Can kayıpları var

Suriye'deki bir askeri havaalanına bu gece yarısı düzenlenen füze saldırısı

Suriye'nin başkenti Şam yakınlarındaki Doğu Guta'da gerçekleşen kimyasal saldırı, dünya gündemini alt üst etti. 80 kişinin öldüğü saldırıyı Şam rejiminin müttefiki Rusya düzmece olarak niteledi,ABD Başkanı tarihi bir çıkış yaparak ,Esad için 'hayvan' dedi. Suriye'deki bir askeri havaalanına bu gece yarısı düzenlenen füze saldırısı ise, gerilimi doruk noktasına ulaştırdı.

ABD ve Fransa saldırıyı reddetti..

• Resmi Gönderi

Füze saldırısı hakkında Rusya'dan flaş açıklama

Rusya"saldırıyı İsrail düzenledi"

Rusya'dan yapılan son dakika açıklamasına göre üssü iki İsrail savaş uçağı bombaladı ve üsse 8 füze attı. Ayrıca Rusya, saldırı için Lübnan hava sahasının kullanıldığını duyurdu.

• Resmi Gönderi

TRUMP RUSYA'YA MEYDAN OKUYOR

ABD Başkanı Donald Trump Suriye'deki kimyasal saldırıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapdı. Trump, "Hazır ol Rusya, füzeler gelecek" dedi.

Suriye'nin Duma kentinde sivillere yönelik kimyasal silah kullanılmasına Twitter hesabından tepki gösteren ABD Başkanı Donald Trump, "Hazır ol Rusya, füzeler gelecek" dedi.

Rusya'ya net bir mesaj gönderen Trump "Rusya, halkını gazla öldürmekten zevk alan kimyasal silahlı bir hayvanla ortaklık kurmamalı" dedi.

Trump mesajında şunları belirtti:

"Rusya, Suriye'ye atılacak olası füzeleri vuracağını söylüyor. Hazır ol Rusya çünkü yeni, nazik ve akıllı füzeler gelecek. Halkını gazla öldüren ve bundan da zevk alan bir hayvanla ortak olmamalısın" dedi

• Resmi Gönderi

Cezayir'de askeri uçak düştü! Yüzlerce ölü...

Cezayir'in Bufarik bölgesinde askeri uçak düştü. Cezayir devlet televizyonu, 257 kişinin öldüğünü duyurdu.Cezayir’deki iktidar partisi, Fas’a bağlı Batı Sahra’nın bağımsızlığı için mücadele eden Polisario hareketinden 26 kişinin de uçakta olduğunu duyurdu.

Televizyon haberlerine göre ise mucize eseri 1 yolcu hafif yaralı olarak kurtuldu.Ölü sayısı 256

• Resmi Gönderi

ŞANLIURFA DA ÇEKİRGE İSTİLASI

Siverekteki köylerde çekirgeler tarlaları talan etti. Köylülerin çabaları sonuç vermeyince Kaymakamlık ve Belediyeden yardım istenildi.

KORE LİDERLERİ BARIŞ İÇİN EL SIKIŞTILAR

Güney Kore ve Kuzey Kore liderleri 53 yıl sonra barış için ilk defa buluşup, el sıkıştılar.

• Resmi Gönderi

Son dakika... SAVAŞ!

İran ve İsrail füzelerle çarpışıyor

Günlerdir tırmanan gerilim fırtınaya dönüştü,Suriye topraklarından İsrail'e fırlatılan roketlerin ardından Tel Aviv yönetimi şiddetli bir misillemeyle karşılık verdi. Çatışma haberleri, Trump'ın İran Nükleeer anlaşmasından ayrılmasından saatler sonra geldi.

İran milislerinin ateşlediği roketler, İsrail tarafında sirenlerin çalmasına yol açtı. İsrail'in vurduğu yerler arasında askeri üsler ve bir cephanelik de var. Resmi haber ajansı SANA, güneydeki Kuneytra'ya bağlı Baas şehrine topçu atışı yapıldığını bildirdi.

İsrail, saldırılardan önce Şam rejimi ve İran'ın müttefiki Rusyaya bilgi verildiğini duyurdu.

• Resmi Gönderi

Son dakika... Volkan patladı, havalimanı kapandı!

Endonezya'da Merapi Yanardağı'ndan çıkan kül ve duman neredeyse 6 kilometre yükseğe çıkıyor. Dağın beş kilometre çapındaki herkesin bölgeden acil şekilde ayrılması istendi, Yogyakarta'daki Adisutjipto Havalimanı geçici olarak uçuşlara kapatıldı.Pasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesi Endonezya, bir kez daha yanardağ dehşeti yaşıyor. Yogyakarta kentinde yer alan 2 bin 968 metre yüksekliğindeki Merapi Yanardağı, bu sabahpatladı. Volkandan gökyüzüne püsküren kül ve dumanlar, 5 bin 500 metre yükseğe çıkıyor.Yetkililer, dağın 5 kilometre çapındaki alanda yaşayanların bölgeyi acilen terk etmesini istedi. Zorunlu tahliyenin başlamasıyla insanlar yollara döküldü.

Son dakika... Volkan patladı, havalimanı kapandı!

Alıntıdır

• Resmi Gönderi

Fuego volkanı patladı! Onlarca ölü ve yaralı var

Guatemala'daki yanardağdan çıkan lav nehri köyleri yok etti, insanlar diri diri yandı. Can kaybının artmasından ciddi şekilde endişe ediliyor, bir görgü tanığı "Herkes kurtulamadı. Lavın altında gömüldüklerini düşünüyorum" dedi. Yüzlerce yaralı hastanelere taşınıyor.Orta Amerika ülkelerinden Guatemala'daki Fuego Yanardağı büyük bir gürültüyle patladı. Başkent Guatemala City'nin 40 kilometre güneybatısındaki vlkandan havaya kaya, kara duman ve kül püskürüyor.

Ulusal Felaket Yönetim Kurumu, bir lav nehrinin El Rodeo köyünü vurduğunu, evleri yok edip içindeki insanları yaktığını duyurdu.

Guatemala City'deki La Aurora Havalaanı kül yağmuru nedeniyle kapatıldı.

Cumhurbaşkanı Jimmy Morales ulusal acil durum planının uygulandığını belirtti. Morales "En az üç bölgede yıkım olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Uzmanlara göre, yanardağdakipatlama 1974'ten bu yanaki en büyüğü.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Son dakika...  Fuego volkanı patladı! Onlarca ölü ve yaralı varSon dakika...  Fuego volkanı patladı! Onlarca ölü ve yaralı var

• Resmi Gönderi

Orta Amerika ülkesi Guatemala'da patlayan Fuego Yanardağı'ndan dünyayı şoke eden görüntüler

Cehenneme döndü!Cehenneme döndü!Cehenneme döndü!Cehenneme döndü!Cehenneme döndü!Cehenneme döndü!

Alıntıdır

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• an itibariyle kocaelide kuvvetli firtina cikti

• Resmi Gönderi

an itibariyle kocaelide kuvvetli firtina cikti

Bizde de şahane bir sıcak var. Tavsiye ederim abim :hmm::hmm:bu saat oldu hala 28 der acıbeter abimiz.