ARALIK SONU VE OCAK 2 HAFTA DURUM.

• Değerli :hs: ailesi..

2018 yılı takvimi içerisinde sizlere önümüzdeki hava tahminlerinde bulunduk tüm yazılanlar çizilenler ortada başarılı olup olmadığımızı siz değerli arkadaşların kalbi düşüncelerine bıraktık.

Gelelim önümüzdeki süreçte bizleri nasıl havalar bekliyor.

Öncelikle bu geçtiğimiz mini çerez diye adlandırılan sistemin geçişinden sonra bir süre yağışız soğuk günler bizleri bekliyor.

Taa ki 24-25 Aralık tarihine kadar tekrar lodos eşliğinde güçlü bir yağışlı sistem etkisine gireceğiz.26 Aralık tarihinde yeni bir soğuk hava dalgası girişi olacak.cok kuvvetli olmasada bu durum karayelle kky ve kar görmemizi sağlayacak yaklaşık 3-4 günlük ülke geneline yayılacak soğuk hava dalgası bölgelere göre güzel yağışlar kar durumları yapacak.

Ay sonunda ikinci bir güçlü sistem inişi söz konusu bu sistemin gücü bir diğerine göre daha güçlü olacak duruyor.Yani 26 Aralık'ta gelen sistem ile birleşim yapacak.

3 ocağa kadar ülke genelinde çoğu yerde kar ve kış manzaraları görülecek.

Unutmayalım bu sistemler 2 sene önce gelen efsane düzeyde olamayacak.

Asıl sistem beklediğim tarihi 11-12 Ocak diye belirliyorum.Asıl kar ve örtü bekleyeceğimiz tarih bu olsun.

Bu tarihe kadar yüksek basınçlı yagışız soğuk günler göreceğiz.

Takibe devam diyerek hayırlı geceler.

• Mersin mezitli için aralık son ve ocak ilk 2 hafta için kar ihtimali varmı kesim bir cevap veremeyeceğinizi biliyorum sadece öngörü olarak cevap verirseniz sevinirim

• 93 harbi dostum bulunduğun yer tam tatil yeri. sahilin dibinde. Çok ama çok zor önümüzdeki 2 hafta geneline baktığımızda kar ve soğuk durumu yoktur

• merhaba,kahramanMaras için bir kar beklentiniz varmıı 2 haftalık dilimde?

• weathers Kahramanmaraş için 26 Aralık sisteminden biraz etkilenecek sıcaklıklarda 6-8 derece düşüş olacak vade yaklaştıkça buradan sizlere detaylı bilgi veririz.

• Konu başlığımızdaki sistemin gelmesine saatler kala biraz değerlendirme yapalım dedik.

Anlık durumlar neler.?

Yağış durumu nasıl ?

Ne kadar süre etkileneceğiz?

Gelelim anlık duruma havalarinsesi.com/attachment/1453/

Cephe sistemi yukarda gördüğünüz gibi daha Trakya kesimine girmedi. Aksam 18:00-19:00 saatleri itibariyle giriş gerçekleşecek.

havalarinsesi.com/attachment/1454/

İstanbulun üzerinde yavaş yavaş bulutlanma başlayacak.

Yağışın İstanbul'a daha çok yaklaştı anda peşinden soğuk hava dalgası giriş yapacak.

Şuan lodos hakim Marmara'nın güneyinde rüzgar orta kuvvette.

havalarinsesi.com/attachment/1455/

Yağışın İstanbul sınırına giridigi vakit trakyadan da soğuk hava girişi gelecek.saatler gece 22:00 ila 23:00 gösterdiği vakit trakyada hissedilir derecede soğuma başlayacak.

KARAYEL GİRİŞİ.

Gece 02:00 itibariyle trakyadan başlayarak İstanbul istikametine doğru kuvvetli bir karayelle soğuma hissedilecek. Ve Trakya için kar yağışı gece itibariyle başlayacak.

YAĞIŞ KALİTESİ.

Trakyada düşük olacak hatta Tekirdağ Çorlu sınır olacak belki bir ihtimalle 1-2 saatlik bir yağış dilimi var.

İstanbul içinde durum sadece saatlerden ibaret. İstanbul da sabah 6-7 gibi kar yağışının başlayacağını ve saatler içinde Avrupa yakasın azalacağını söylemek isterim. Avrupa yakası için sabah 10 kadar kar durumu var. Cephe sisteminin hızlı geçişi ile daha çok doğu ve güney doğu Marmara etkilenecek.

ANADOLU YAKASI DAHA ŞANSLI..

Son olarak uyarı yapmakta fayda var 2-3 sat sonra lodos kuvvetini dahada hissettirecektir.havalarinsesi.com/attachment/1470/

• İstanbul için DEK( deniz etkisi kar durumu) bakıyorum akşam detaylı tahmini CAN ile birlikte sunarız

• Esenlerde Tutma İhtimali Yok Yani

...

• Tahminci abi senin attığın fotoyu göremiyorum neden abi yetkiniz Yok diyor

• Resmi Gönderi

Tahminci abi senin attığın fotoyu göremiyorum neden abi yetkiniz Yok diyor

Bazı arkadaşlar da görünüyor,bazılarımız göremiyor.Programla ilgili sanırım bakarız çaresine