ISLAM-İMAN-İLMİHAL KONULARI

• Allah bilir geleceği allah mudahele etmez aslında dunyasal olaylara Kaderde yazili ama Atmosferin isleyisine göre :)

Allah geleceği bilir tamam.

Ancak meteorolojiye müdahale etmez demen biraz yanlış ve mantıktız olmuş

• Müdahele etmez zaten ne olacagini biliyor gelecekte atmosfer kafasina gore takilir kafasina göre nasil takilcaginida bilir Allah kader önemli yani

• Allah atmosferi yaratır ama karışmaz demek bir inanan için sıkıntılı bir inanıştır.

Kader kavramı da tam aşağıda ki gibidir;

Kader Allah'ın bir sırrıdır.

Kulların neyi tercih edeceğini ezelde bilip, bildiği şekilde kullarını o halde yaratmasıdır.

Meydani, Şerhu Akideti’t Tahavi

• @aytekin senin düşüncene göre her şey kader. O zaman hiç bir şeye dua etmeyelim kaderde ne varsa odur diyip geçelim mi? Yanlış kader anlayışı bu. Saygılar

Allah dua etcegimizi bildiği icin kaderimizi yaziyor kaderimizde dua etmek olmasa mesela istegimiz olmaz gibi

• Dostlar Allah meteorolojiye müdahale etmez demek kişiyi Deizme götürür ki bu son derece tehlikelidir. Allah yağmuru da doluyu da yaratandır bu konuda onlarca ayet var. Bu benim alanım kendi mantığınıza göre yorum yapmak kişiyi yanlışa sevk eder bazen

• Ayrıca Kuranda meteorolojik kavramlar konusunda bilimsel bir makale üzerinde çalışıyorum son rötüşlarını yapıyorum. Merak edenlere buradan link verebilirim ilerleyen süreçte inşallah.

• Ayrıca Kuranda meteorolojik kavramlar konusunda bilimsel bir makale üzerinde çalışıyorum son rötüşlarını yapıyorum. Merak edenlere buradan link verebilirim ilerleyen süreçte inşallah.

Allah daim etsin Hocam.

• Allah kıldığımız namazları kabul etsin

Tüm Hristiyanlarının da Noel'ini kutlarım

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Zaruret harici Kâfirlerin bayramını tebrik etmek haramdır.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَعَدُوَّكُمْ أَوْلِيَاءَ تُلْقُونَ إِلَيْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَقَدْ كَفَرُوا بِمَا جَاءَكُمْ مِنَ الْحَقِّ يُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِيَّاكُمْ أَنْ تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّكُمْ

“Benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olanları dost edinmeyin. Onlar, size gelen gerçeği inkar etmişken, onlara sevgi gösteriyorsunuz; oysa onlar, Rabbiniz olan Allah’a inandığınızdan ötürü sizi ve Peygamberi yurdunuzdan çıkarıyorlar.” (Mumtehine, 1)

• Bilmiyordum abi özür dilerim her yerde kutlanınca bende günah değildir sandım

• Bilmiyordum abi özür dilerim her yerde kutlanınca bende günah değildir sandım

Zaten bilmediğini bilmen öğrenmen için yazdım kardeşim. Siz de bizi uyarın bilmediğimiz konularda özürlük bir durum yok Ömer'im. Allah hepimize rahmet etsin.

• Resmi Gönderi

Üstad dostum sizin gerçek hayatta göreviniz nedir hocalık var mı?

Kendisi görmedi galiba ben cevap vereyim abim. Üstad yasin abimiz resmi olarak bir yerde her ne kadar görev almasa da dini bilgisi olan bu yönde fıkhi ilim dersleri alan bir abimizdir. Biz de kendisinden menevi haz olarak faydalanmaktayız. Şükürler olsun ki forumumuzda böyle insanlar var.