28 OCAK SİSTEMİ

• Resmi Gönderi

Sistem ile ilgili haritalama yapılıyor CAN adminimiz tarafından

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• CAN

Konunun başlığı değiştirildi. Eksi Başlık: “28 OCAK [ TT SİNAN NN ] SİSTEMİ ( ASİ VE MAVİ )” Yeni Başlık: “28 OCAK SİSTEMİ (ASİ VE MAVİ)”.
    • Resmi Gönderi

2004 Godzilladan kat kat fazlaydı godzilla 1-2 gün sürmüştü

2004 ve 2017 sistemleri etkilenen yerler ve özellikleri bakımından farklı sistemlerdi. Konumum 2004'te siklonik kar fırtınasıyla 50cm'yi devirmiş, İstanbul'la bağlantımız kopmuştu. 2017'de 20cm kar aldım.

2017 Merkezi İstanbul için Siklondan sonra şehri vuran DEK yağışları ile efsaneleşmiş, 2004 muzzam fırtınası ve günlerce kesintisiz yağan kar yağışıyla efsaneleşmiştir.

• 2004 ve 2017 sistemleri etkilenen yerler ve özellikleri bakımından farklı sistemlerdi. Konumum 2004'te siklonik kar fırtınasıyla 50cm'yi devirmiş, İstanbul'la bağlantımız kopmuştu. 2017'de 20cm kar aldım.

2017 Merkezi İstanbul için Siklondan sonra şehri vuran DEK yağışları ile efsaneleşmiş, 2004 muzzam fırtınası ve günlerce kesintisiz yağan kar yağışıyla efsaneleşmiştir.

aynen Can bey farklı sistemler hem etki hem tatmin açısından

• CAN

Konuyu kapattı.
  • Her ne kadar uzun vade tahmininde sistemi on gorse bile gücünden bahsetmemeli surda daha yeni istanbul 7 8 ocakta kar almaz diyordunuz 1 günde niyeyse değişti dun kar yağışı gördüm

istanbulun neresinde örtülük kar gördün acaba? Havada gördüğünüz kar ile tatmin oluyorsanız sizin zevk sorununuz beni şahsen havadaki kar kesmiyor bunca seneden sonra efsane bekliyom seni bilemem

• Resmi Gönderi

ASİ VE MAVİ SİSTEMİ

Son seneler içinde ülkemizi etkileyecek olan en şiddetli soğuk ataklarından biri için geri sayım başladı.

Tarihleri 28 Ocak-4 Şubat arası olarak belirledim ve bu zaman zarfında sistem Karadeniz ile Balkanlar üzerinden geniş bir coğrafyayı kapsayarak ülkemize giriş yapabilir. Alçak basınç sisteminin 2004'deki gibi Girit üzerinden derinleşerek canavara dönüşmesini ve siklonik kar fırtınalarına neden olmasını bekliyorum. Bu sistem ancak arşivde görebileceğimiz türden Rusya üzerindeki -32'lik çekirdek ve Karadeniz'e kadar inmeyi başaran -24'lük aşırı güçlü kutupsal soğuklarla bizi kara gömebilir. İlk günlerde soğukları bir vakum gibi üstümüze çekecek olan alçak basınç sistemi doğuya doğru ilerlerken iç kesimlerde çok kuvvetli ayazlara neden olabilecekken, kuzey kıyılarımız Karadeniz'den akın akın inecek olan deniz etkisi kar fırtınalarına maruz kalabilir, doğu bölgelerimiz ise metrelik kar yağışları alabilir. 81 ilin en az 65'inin kar yağışlarından etkilenebileceğini düşünüyorum. Sistem üstümüzde hapsolacağı için ağır hareket edebilir ve soğuklar günlerce sürebilir. Vade yaklaştıkça modellerden ASİ VE MAVİ'nin muazzam gücünü görmeye başlayacağız. Zamanı gelince de "Kaç cm yağar?", "Kaç metre yağar?" tarzı sorularınızı yanıtlayabilir hale geleceğiz.

havalarinsesi.com/attachment/5364/havalarinsesi.com/attachment/5365/

Haritalar: CAN

• Resmi Gönderi

ASİ VE MAVİ

Küresel Sistem

Sibirya kaplanı

'' 28 OCAK ''

• Resmi Gönderi

23 Ara 2019 da açtığımız konumuza GEFS 3 senaryo dan paylaşım yaparak konumuzu aktif haline getiriyorum Tüm ülkeye hayırlı olsun geriye dönük yazıları da okuyabilirsiniz

gens-3-1-384.png

gens-3-0-384.png

anim_yws5.gif

anim_oxx2.gif

• Resmi Gönderi

Sinan abi ama sistem pek fazla durmuyor gibi ya Kocaeli de ya ne kadar şanssızız ya

7 gün sürecek sistem biraz daha sabırla beklememiz lazım ülkede boş yok her il neredeyse kar alacak 65 dedim 70. Ulaşır

• 7 gün sürecek sistem biraz daha sabırla beklememiz lazım ülkede boş yok her il neredeyse kar alacak 65 dedim 70. Ulaşır

Maşallah 7 gün mu ama 7 gün aynı etkide olacak mı