İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• CAN hocam icon neden sürekli diğer modellere göre daha az kar veriyor. Onda da düzelme olmuş ama hep diğerlerinden az kalıyor

• istanbul çarşamba parçalı bulutlu cuma parçalı bulutlu diğer günler karlı göseriyor son guncelleme (iphone)

• Çözünürlük sebebiyle. Diğer modeller abartıyor. ICON daha detaylı görüyor sahil kesimlerini.

icon konumuma 25.5 cm veriyor gfs 18 ecmwf 17 icon daha nettir

• İcon kısa vadede çok güvenilir ve diğer modellere göre. Dekleri eklemiyor diye biliyorum ama

• En dramatik düşüşlerden biri de Kartal'da oldu. 67 cm'den 18 cm tahmine serbest düşüş. 18 cmnin de muhtemelen 8 cmsi falan tutar. Yukseklerdeki arkadaslara basarilar diliyorum, efsane sistem once normal sisteme sonra da bir gunluk sistemcike döndü. Sahil kesimi silecek üstü birikinti, Ümraniye vb. rakim yuksek Semtler güzel örtü alır.

anadolu yakası sahili çok şanssız bu sistemde malesef benim konumumda şanssızdı ama bu sistemin en şanslı taraflarından oldu bi anda :D yapıcak bişey yok kısmet

• En dramatik düşüşlerden biri de Kartal'da oldu. 67 cm'den 18 cm tahmine serbest düşüş. 18 cmnin de muhtemelen 8 cmsi falan tutar. Yukseklerdeki arkadaslara basarilar diliyorum, efsane sistem once normal sisteme sonra da bir gunluk sistemcike döndü. Sahil kesimi silecek üstü birikinti, Ümraniye vb. rakim yuksek Semtler güzel örtü alır.

Neresi 1 günlük sistemcik bozulma olduğu gerçek ama şuan çarşambaya kadar güzel yağış koşulları var şükredelim

Tothenamadı

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen wriscuttern ().

• Neresi 1 günlük sistemcik bozulma olduğu gerçek ama şuan salıya kadar güzel yağış koşulları var şükredelim

banlanıcaklar o troll yapıp sükretmeyenler az kaldı

• adam diyoki 45 cm veriyodu simdi 32 cm veriyo :D sonra sistem çöp diyo şaka gibi

• gfs konumuma 32 cm veriyor daha 3 gün önce 45 veriyordu nerelere düştük ya

Knk valla sana sövmemek için zor tutuyorum kendimi anladık azaldı miktar 70 cm ydi 20 cm oldu ama bunu her dakka soylemene gerek yok

• en baştan 70 cm yağacağına inanmanız hata zaten. Çözünürlükleri berbat modellerin. Verdiği miktarlara takılmamak gerek

Tothenamadı

• Nacizane düşüncem, cm ler DEK in ve yer soğuğunun etkisi ile belirlenir, modellerin ki çok da gerçekçi değil.. yaşayıp göreceğiz inşaallah.