İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Resmi Gönderi

NOT: Sadece fikir beyanıdır,doğal olarak bilimsel geçerliliği yoktur. Herşey enerjidir,duygularımız da öyle. Birine kötülük beklerken,o kötülük önce seni bulur. Her güzel model güncellemesi esnasında "Çatla emi İtalya, hahhaaa,ingilizler kuduruyordur şimdi,vs.." gibi sözleri duyunca içimden : "Yine mi?" diyorum. Ne zaman bu sözler ağırlık kazansa, sistem yok oluyor. Özellikle gözlemledim. Bırakın da dini,milliyeti vs.. ne olursa olsun, kar bekleyen kim/kimler varsa herkes sevinsin. Doğanın gücü herkese yeter, onlar kahrolsun, sadece bizim istediğimiz olsun dersek, Doğa da bizi boş geçiyor.

Eline sağlık.

• NOT: Sadece fikir beyanıdır,doğal olarak bilimsel geçerliliği yoktur. Herşey enerjidir,duygularımız da öyle. Birine kötülük beklerken,o kötülük önce seni bulur. Her güzel model güncellemesi esnasında "Çatla emi İtalya, hahhaaa,ingilizler kuduruyordur şimdi,vs.." gibi sözleri duyunca içimden : "Yine mi?" diyorum. Ne zaman bu sözler ağırlık kazansa, sistem yok oluyor. Özellikle gözlemledim. Bırakın da dini,milliyeti vs.. ne olursa olsun, kar bekleyen kim/kimler varsa herkes sevinsin. Doğanın gücü herkese yeter, onlar kahrolsun, sadece bizim istediğimiz olsun dersek, Doğa da bizi boş geçiyor.

Yüzde yüz katılıyorum. Atmosferde çekişme olmaz. Atmosferin ülkeler gibi sınırları ya da bayrağı da yoktur. Ve atmosfer ben şu sistemi şuraya göndereyim bu sistemi buraya göndermeyeyim de üzülsünler diyecek bilinçli hareket eden bir mekanizma olmadığına göre atmosferle kavga etmek veya bir sistem gelmeyince kızmak manâsız şeyler. Hayal kırıklığı anlaşılır bir şey. İnsanız ve insanlar duygularına göre hareket ederler bu doğaldır. Ama duruma göre GFS’ye, ECMWF’ye kızmanın veya kralsın demenin de alemi yok. Ne görürlerse onu gösterirler. Saçma da değildir gösterdikleri. Sadece bizler duygularımızla hareket ediyoruz ama büyük bilgisayarlar da duygu yok. Herkese selamlar

• Şu yağışlı dönemde bile soğuk ile yağış çakışmıyor, istanbul şanssızlığı bu olsa gerek

Tothenamadı

• Resmi Gönderi

Novosibirsk

Poyraz

İkinizde teşekkür ederim tebrik ediyorum yılladır bunu yazardık.

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Yarın 500 hpa sıcaklığı ve deniz etkisi şartlarına (buharlasma, ruzgar ve sıcaklık farki) bağlı olarak graupel görebiliriz.

• xx_model-en-323-0_modez_2021121712_90_4964_1.png

xx_model-en-323-0_modez_2021121712_96_4964_1.png

21'i çok sinir bozucu bir gün olacak gibi gözüküyor
    1. görüntü gün içerisinde soğuğun en iyi olduğu zamanlardan biri ama o saatte yağış hiç yok neredeyse
    2. görüntü 1.görüntüden yaklaşık 6 saat sonra hava sıcaklığı 5-6 derece birden yükseliyor ve yağış başlıyor soğuk olsaydı havada kar görme olasılığımız vardı hatta ince örtü bile oluşabilirdi bu görüntüden yaklaşık 3 saat sonra hava sıcaklıkları düşüyor ve yağış kesiliyor

• Kuru soğuk yiyip yıldız sayacağız %95 ihtimalle

En sevmediğim hava tipi hiç kimseye faydası yok, zarar ziyandan başka bir şey değil. Nasipte bu varmış diyip geçicez artık :olumsuz:

Tothenamadı

• Kar görmek isteyen imkanı varsa gitmek istiyorsa başakşehir tarafına gitsin örtü de görürsünüz veya direk arnavutköy tarafına esenlere uğramayın bile :)

...

• 1 2 saat önce fırına gitmek için dışarı çıktım dolu yağdı ardından yağmurun arasından süzülen kar taneleri gördüm anlık sıcaklık düşüşü ile oldu belliki

...

• O kadar soğuğa Karadeniz tepkisiz kalmaz bence. Ufak tefek deniz etkisi karlar görülebilir benim bildiğim kadarıyla

Dekler Bizi teğet geçer anadolu tarafından geçebilir yada anadolu yakası daha çok etkilenebilir avrupa yakası ezelden beridir şanssız bu konuda :(

...