İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Herşey veri değil,bazende tecrübe.Burak hocanın sayfasına bu tarz nisbeten sağlam sistemlerden Şubat ayında daha iyileri gelecek olmadı martta daha sağlamı gelecek denir hep yazmıştım o yılın en sağlam sistemi o yaşanan olmuştur diye.Ben demiştim diye söylemiyorum inşallah bu tezim gerçekleşmez hatta.Ama ufak bi saldırı olmuştu bana bazı kişiler tarafından bakalım.Bu arada yine aralık ayında patern böyle diye yazmıştım her ayın 20-28 arası bu yıl sistem görüyoruz diye böyle devam..

• Buraları biraz hareketlendirelim 9 Şubat a kadar İstanbul'un yükseklerine 2 ila 10 cm arası kar geliyor pazartesi gecesi yer yer gökgürültülü sağlam yağış var sıkıntı yaratabilecek türdenof4IcH.png

• pasted-from-clipboard.png

150-200 rakım üstü yağışın sonlarına doğru kky olur.

Aydos tepesinde ise kar tutabilir 500 m civarında enverziyon var sıcaklık 0 derece olabilir.

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Resmi Gönderi

konumuma şakır şakır bereket yağıyor :yagmur: 🤲🏻

Konum bilgilerini de girsen keşke

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Akşama doğru karla karışık yağmur başlar yüksek kesimlerde kar taneleri görülecektir tutarmı tutar Nasreddin hoca misali :)

• Saf Kar bile zor görürüz Fazla beklentiniz olmasın sabahki yağış ta sıcaklık uygun olsaydı geçen sistemin 2 katı kar görürdünüz üzerimizde turuncular mükemmel yağış bıraktı

Örtü alan yerler klasik silivri çatalca (arnavutköy yüksekleri)

anadolu yakasından aydos gibi yüksek kesimler (şile civarı da bir ihtimal)

geri kalan alanlar ya hiç almaz ya da cıvık bir örtü sahil kesimleri saf kar bile göremez ümitlenmeyin bu geceden değmez yani

...

• bu sabah 1 2 derece ile kar yağışını kaçırdık zor oldu benim için =D

...