İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• 17060_22081512_1100.gif

Bu skew t ye gore pazartesi günü kesinlikle gökgürültüsü oluşur bölgesel değil şehir geneli kararsızlık çok yeterli,cape fena değil k ve Totals da ideal oraj için kusursuz denilebilir.

Pw indekside iyi birşeyler olabilir o tarihte

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Önceki Ağustos'ta ki gibi tahminler patladi :)

öyle bu işler :) öncelerdende olmuştu bu durum haziranmı temmuzmu .. . ama bu sefer çok fena çuvalladılar afad falanda uyarı yapmış yer yer 75 kg yağış vermişti..

Tam Bir Fiyasko.

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• Resmi Gönderi

öyle bu işler :) öncelerdende olmuştu bu durum haziranmı temmuzmu .. . ama bu sefer çok fena çuvalladılar afad falanda uyarı yapmış yer yer 75 kg yağış vermişti..

Tam Bir Fiyasko.

Açık alanda çalışan kişilerin duygularını tahmin edebiliyorum dün herkese uyarı geçmişti telefondan AFAD bizim mahalledeki dükkanda konuşuyorlardı yarın sel geliyor teslimat yapılmaz diye 😂

• Açık alanda çalışan kişilerin duygularını tahmin edebiliyorum dün herkese uyarı geçmişti telefondan AFAD bizim mahalledeki dükkanda konuşuyorlardı yarın sel geliyor teslimat yapılmaz diye 😂

: :)

kışında yaşanmıştı bu durum 2006 yada 2007 de İstanbula kar geliyor denmişti MGM tarafından . bütün kar makinaları hazır hale getirilmişti .teyakkuz halinde istanbul yağışlı sistem geldi ama hiç kar yağmadan gitti yağmur yağmıştı hadi yazın tahmin tutmadı kışın nasıl yanıldılar sıcaklık anlamında onu hala anlayamadım .

6 7 derecelerde gitti hava şakır şakır yağmurla sistemi yolcu etmiştik. ama yağmur iyiyağmıştı . :) internetten bakıcam bulursam atarım

Bundan daha beter bir Fiyaskoydu o yaşanılan durum . Belki sitede hatırlayanalar olabilir 2006 2007 seneleri

• Resmi Gönderi

Eren

Pazartesi bizler için keyif verici gözüküyor.

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Adi üstünde " hava "işte..Fazla takılmaya gelmez.. Rüzgar nereye,o oraya misali..

Bir iki gün önce yaşadığım (salı günü)olay,ucu açık,beklenmeyene bir örnek olabilir.

Kimse böyle bir dolu, fırtına, yağış Afyon için beklemiyordu.

Oldu arkasına uyarılar geldi :)

Ne oldu? Bir geldi,pir geldi..Bu yaşıma kadar görmediğim bir afeti yaşadık.

Yerel idi Allah'tan çoğu köye,kasabaya, ilçeye vurmadı..Hatta şehir merkezindeki bazı mahallelerde sadece yağış şeklinde oldu.

Biz yolu göremedik ama bir başka mahallede sadece yağmur yağmış geçmiş işte.

Tahmin veya uyarıları yazmaya,bakmaya devam edelim.

Neticede hep aynı şeylere bakılıyor ama yorumlar kişilere özeldir.

Bu kulüplerde 4-4-2 oynayacağız veya 4-3-3 gibi bir şey buda.

Olacaksa oluyor..

Hayırlı günler herkese

• Aslında mgm veya başka herhangi biri yanılmadı biliyorsun küresel ısınmadan dolayı hava sıcak artık beşeri unsurlardan kaynaklı yanılma denemez buna.Tahmincilerin hiç bir suçu yok yanıldılar denemez onlar aslında bildi yani ama küresel ısınma ısi adası filan şimdi (!)

• ben bu cümleye pek katılamıyorum neden dersen Değişen iklimin ısınmanın vs bu tür faktörlerin hava olaylarında pay sahibi oalbilirler tutma olasıklıklarını düşürebilir yanılmalar olabilir fakat

iş öyle boyuta geldiki AFAD ına kadar alarm verildi tedbır alınması için. İSTANBUL uyarıldı sonuç koca bir 0.

tahminler tutmayabilir olabilir adı üstünde hava durumu tahminidir. geçen aylarda buna benzer bir durum olmuştu diye hatırlıyorum . yani durum sıklaşıyor kendini tekrar ediyor gibi

ben şunu söylüyorum Bir kurum insanlara güven vermelidir . bir kaç defa aynı durum tekrara ederse sebebı her ne olursa olsun ki insanlar buna bakmaz bakmayacaktırda insanlar MGM ye olan inancını güvenini kaybedebilir .

• Resmi Gönderi

Bir hatırlatma yapayım dedim .

Okumanızda fayda var .

havalarinsesi.com/forum/thread/1273/

• Bir hatırlatma yapayım dedim .

Okumanızda fayda var .

havalarinsesi.com/forum/thread/1273/

Başkan bu forum kurallarında ülkemizin kurumlarını küçük düşürücü yada abartılı eleştiri yapmak yasaktır gibi maddeler vardı şimdi okudum onları göremedim noldu o kurallar kalktımı? Yani açıkcası bugün mgm hakkında yazılanlardan şahsen ben rahatsız oldum 1 hata yaptı diye tabiri caizse yerden yere vuruldu mgm. Hani bugünkü yazıları okurken aklıma ''insanoğlunu 99 gün sırtında taşı 1 gün indir kötü sensin'' deyimi geldi aklıma. Bu gibi şeylerin yasak olduğu gibi kurallar vardı diye hatırlıyorum.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Oguzhan ().

• Resmi Gönderi

Başkan bu forum kurallarında ülkemizin kurumlarını küçük düşürücü yada abartılı eleştiri yapmak yasaktır gibi maddeler vardı şimdi okudum onları göremedim noldu o kurallar kalktımı? Yani açıkcası bugün mgm hakkında yazılanlardan şahsen ben rahatsız oldum 1 hata yaptı diye tabiri caizse yerden yere vuruldu mgm. Hani bugünkü yazıları okurken aklıma ''insanoğlunu 99 gün sırtında taşı 1 gün indir kötü sensin'' deyimi geldi aklıma. Bu gibi şeylerin yasak olduğu gibi kurallar vardı diye hatırlıyorum.

Akşam bakıyım ben o madde için atmıştım

• Zaten bu görüşe katılmamanız için cümlenin sonuna " (!) " koydum ki ironi olduğu belli olsun ☺️

• Yarınki sistem için Romanya WRF hiç yağış vermemiş.

11 indeki sistemde çoğu model yağış verirken, yağış vermeyen birkaç modelden biriydi ve tahmini doğru çıkmıştı.

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Yarınki sistem için Romanya WRF hiç yağış vermemiş.

11 indeki sistemde çoğu model yağış verirken, yağış vermeyen birkaç modelden biriydi ve tahmini doğru çıkmıştı.

Her zaman tutturacak diye bir şey yok bayramdaki yağışıda mgm wrf tutturmuştu yanlış hatırlamıyorsam diğerleri yağış vermiyordu