İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Avrupa Yakası olarak gusül abdesti almamız lazım. Anadolu yakası ve batı karadeniz güzel kar aldı. Şimdide Trakya alacak. Tek avrupa yakası kaldı güzel kar almayan :tepkisiz:

• Bu sisteme salı akşam güncellemesinden önce ne daha yorum yaparım ne de tahmin. Sadece bakarım modellerdeki özellikle diyagramlardaki radikal değişimlere. Bu sistem için kimse her modelde farklı bir yorum yapmasın sonra pişman olabilir benden söylemesi bu sistemin potansiyeli çok fazla. Ufak dokunuşlarla çok farklı şeyler konuşabiliriz diyorum zira en basitinden rüzgar yönü bile günde 4 kere değişiyor bu yüzden ters köşe olmanın alemi yok.

• Bu sisteme salı akşam güncellemesinden önce ne daha yorum yaparım ne de tahmin. Sadece bakarım modellerdeki özellikle diyagramlardaki radikal değişimlere. Bu sistem için kimse her modelde farklı bir yorum yapmasın sonra pişman olabilir benden söylemesi bu sistemin potansiyeli çok fazla. Ufak dokunuşlarla çok farklı şeyler konuşabiliriz diyorum zira en basitinden rüzgar yönü bile günde 4 kere değişiyor bu yüzden ters köşe olmanın alemi yok.

Bencede değişebilir bende aynısını demiştim çünkü sistem siklonik son ana kadar değişebilir 18h kalana kadar belkide 12h kalana kadar devam etmek lazım

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Resmi Gönderi

Bu sisteme salı akşam güncellemesinden önce ne daha yorum yaparım ne de tahmin. Sadece bakarım modellerdeki özellikle diyagramlardaki radikal değişimlere. Bu sistem için kimse her modelde farklı bir yorum yapmasın sonra pişman olabilir benden söylemesi bu sistemin potansiyeli çok fazla. Ufak dokunuşlarla çok farklı şeyler konuşabiliriz diyorum zira en basitinden rüzgar yönü bile günde 4 kere değişiyor bu yüzden ters köşe olmanın alemi yok.

Bekle gör sistemi .... aslında bu sene gelen ve gelecek olan tüm sistem ihtimalleri bekle gör şeklindedir.

• Bir de eklemem gereken bir şey daha vardı yağışların çoğu kky ve yağmur olucaktır şu görüntüye göre

• Sistem her güncellemede değişiyor değişmeye de devam edicek şu anki görüntüye göre yorum yapmak doğru değil

• Sistem her güncellemede değişiyor değişmeye de devam edicek şu anki görüntüye göre yorum yapmak doğru değil

havalarinsesi.com/attachment/21510/

Sisteme neredeyse 3 gün kala insanların kafasında bir sistem tahmini oturması gerekir bende bu yüzden yazdım yazıyı yoksa sistem günü yazsam hiçbir anlamı kalmaz ki

• havalarinsesi.com/attachment/21510/

Sisteme neredeyse 3 gün kala insanların kafasında bir sistem tahmini oturması gerekir bende bu yüzden yazdım yazıyı yoksa sistem günü yazsam hiçbir anlamı kalmaz ki

Ben senin için dedim yoksa hani kar yağıyordu yağmura dönmüş diyenler çıkar diye

• Bir modellerin öngördüğü durum çizdiği bir portre vardır bir de o portrenin sanal gerçeklikten çıkıp reel gerçekliğe dönüşmesi vardır. Onun için modeller önemlidir ama noktayı her zaman atmosferin kendisi yani gerçeğin kendisi koyacaktır. Hiç belli olmaz o yüzden. Mesela geçtiğimiz sistemde Bursa’da cumartesi öğleden sonra önce yağmur olarak başlaması beklenen yağış lapa lapa yoğun kar olarak başladı ve gerçekten güzel etkili bir sistem oldu bizim adımıza. 6. gün kar yerden kalktı bu gerçekten iyi bir süreydi. Yani dolayısıyla hele ki böyle siklonik hızlı hareket eden sistemlerde hiç belli olmaz. Ama görünen o ki bu sistemde rakım önemli rol oynayacak.

• Arkadaşlar ortada ahım şahım bir sistem yok hızlı ve öfkeli hızla akıp gecen bir sistem var. Ayrıca yağışları yine erken alıyoruz. Kötü olan durum bu.

Trakya sınır hattı Çanakkale açıklarına kadar çok güzel kar alacak. Sebebi yağış ile soğuk çakışması. Sonrası zaten dağılıp parçlanan bir yağışlı sistem yurdumuza dagılım yapıyor.

İstanbul da min en az 300 metre üstü kar görür altı sulu kar kky anca. Bu da kareyel etksi ile

• Şimdi de yağış bol olur, soğuk girmez ?

Ben demiştim ? elimizde artı hanede ne olursa, eksi hanesi oluştuğundan kör usulü tahmin yapılabiliyor ?

• Resmi Gönderi

Genel olarak doğru bir tahmin Ömer tek yanlış olabilecek noktası "diğer yerlerde" arabalarda vs tutacak kar yorumun. Sahil ve rakımı düşük semtlerde şu an anca havada kar yağışı görülür. Yükseklerde ince cıvık bir örtü oluşur. Silivri-Çatalca daha güzel bir örtü alabilir. (Güncel verilere göre)