Coronavirus COVID-19 Güncelleme ve Bilgilendirmeler

• Korona ilk çıktığında sınıfta bir arkadaş maske takıp gelmişti herkes saçmalama ne maskesi o kadar büyümez demişti. Üstünden 1 yıl geçti -.-

Bende ilk ciktigi gün can abime whisper abime zonguldakli abime anlattım anlamadılar o kadar buyutme gozunde dediler anlatamadım

• Bende ilk ciktigi gün can abime whisper abime zonguldakli abime anlattım anlamadılar o kadar buyutme gozunde dediler anlatamadım

İlk başta ben de Sars Mers gibi epidemi olarak devam eder diye düşünüyordum ama hiç beklemediğim bir şey oldu pandemiye dönüşmesi

Epidemi bir bölgede etkili olan salgın

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Sözde 9-12 ay içinde aşı bulunduktan sonra salgın bitecek diyorlardı hani ası oldu herkes bitti mi

• İlk çıktığı gün çevremdeki herkes abartıyorsun diyordu şimdi kim haklı kim haksız belli oldu. Salgın hayatımızı mahvetti hiç. Bişi eskisi gibi değiliz 1 seneyi geçti hala çekiyoruz

• Sözde 9-12 ay içinde aşı bulunduktan sonra salgın bitecek diyorlardı hani ası oldu herkes bitti mi

İngiltere ve İsrail %50'den fazlasını aşılamış ve sayılar cidden aşırı bir düşüşe geçmiş biz de 65 yaş üstünü aşıladık ama şimdi de salgın genç yaşlarda etkili olmaya başladı gerçi toplumda bağışıklık olması için nüfusun %60'ından fazlasının aşı olması lazım

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• İngiltere ve İsrail %50'den fazlasını aşılamış ve sayılar cidden aşırı bir düşüşe geçmiş biz de 65 yaş üstünü aşıladık ama şimdi de salgın genç yaşlarda etkili olmaya başladı gerçi toplumda bağışıklık olması için nüfusun %60'ından fazlasının aşı olması lazım

Gençlerede aşı yapsınlar o zaman

• gerçekten bıktırdı artık virüs ilk çıktığı zaman grip gibi diyenler oldu ciddiye alınmadı şimdi de çekiyoruz böyle işte belki zamanında virüs cikar cikmaz yasaklar gelseydi bu kadar olmazdı

• ┏━━┓┏━━┓┏━━┓┏━━┓
    ┗━┓┃┃┏┓┃┗━┓┃┃┏┓┃
    ┏━┛┃┃┃┃┃┏━┛┃┃┃┃┃ ÇOK YORDUN BE KARDEŞ
    ┃┏━┛┃┃┃┃┃┏━┛┃┃┃┃
    ┃┗━┓┃┗┛┃┃┗━┓┃┗┛┃
    ┗━━┛┗━━┛┗━━┛┗━━┛

:/ Bu gidişle 2021 de böyle olacak

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Ben dedim anlattım çevremdekilere hatta bu forumda bile bunla ilgili çok tartıştım ciddiye alınacak bir durum yok dediler. Haksız mıyım diye sorguluyordum kendimi hep ama haklıymışım.

• Bu virüs bukadar dillendirimeseydi ilk başlarda Kimse farkına bile varmaz normal yaşantısına devam ederdi. Normal grip olduk zannederdik. Normal grip den ölenlerin sayısı bu virüsten ölenlerin sayısından yinede daha fazladır diye düşünüyorum. Şimdi çoğu ölüme covid yazıyorlar. Bu dünya her sene öyle yada böyle çeşit çeşit salgınlardan geçiyor farkına bile varmıyoruz.

• Bu virüs bukadar dillendirimeseydi ilk başlarda Kimse farkına bile varmaz normal yaşantısına devam ederdi. Normal grip olduk zannederdik. Normal grip den ölenlerin sayısı bu virüsten ölenlerin sayısından yinede daha fazladır diye düşünüyorum. Şimdi çoğu ölüme covid yazıyorlar. Bu dünya her sene öyle yada böyle çeşit çeşit salgınlardan geçiyor farkına bile varmıyoruz.

Dediğiniz doğru hocam tek farkı geçirdikten sonra bıraktığı hasar bazıları feci öldürüyor, bazılarını da az buçuk zarar vererek bırakıyor