Coronavirus COVID-19 Güncelleme ve Bilgilendirmeler

• Resmi Gönderi

TÜRKİYE COVID-19 HASTA TABLOSU

7 HAZİRAN 2021 BUGÜN

TEST SAYISI 218.164

VAKA SAYISI 5.647

HASTA SAYI 495

VEFAT SAYIS 91

İYİLEŞEN SAYISI 6.576

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• BİONTECH AŞISI YAPTIRDI, METAL EŞYALAR VÜCUDUNA YAPIŞMAYA BAŞLADI

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Biontech aşısı yaptırdı, metal eşyalar vücuduna yapışmaya başladı

Karabük’te kadın kuaförü olan Şeyda Öztürk, iddiaya göre Biontech aşısı olduktan bazı metal eşyalar vücuduna yapışmaya başladı. Korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yürütülen aşı programı kapsamına dahil olan 18 yıllık kadın kuaförü Şeyda Öztürk 2 gün önce randevu alarak Biontech aşısı yaptırdı. İddiaya göre aşıyı yaptırdıktan sonra çalışmaya başlayan Öztürk’ün eline aldığı metal eşyalar vücuduna yapışmaya başladı. Öztürk, vücudunun çeşitli bölgelerine koyduğu çatal, kaşık, makas ve bozuk para gibi metal eşyaların yapıştığını görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Konuyla ilgili İHA muhabirine konuşan Şeyda Öztürk, “Bundan birkaç gün öncesinde Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Biontech aşımı yaptırdım. Daha sonra salonumda çalışırken tezgahımda bulunan tarak ve makasa elimi uzattığımda koluma makasın çekim kuvveti oluştuğunun farkına vardım. Bu duruma müşterimle birlikte çok şaşırdık. Daha sonra müşterimi gönderdikten sonra aynı makası vücuduma koyduğumda yapıştığının farkına vardım” dedi. “İnanmadılar ve vücuduma çeşitli araç gereçleri yapıştırdılar” Öztürk, olayın ardından 2 gün boyunca iş yerine gelmediğini ifade ederek, “Salona geldikten sonra iş hanındaki arkadaşlarıma bu konuyu paylaştım. Hatta bir şakalaşma muhabbetimiz oldu. İnanmadılar ve vücuduma çeşitli araç gereçleri yapıştırdılar” diye konuştu. Yaşadığı olayın çok değişik bir duygu olduğunu anlatan Öztürk, şunları söyledi: “Daha öncesinde bir tv programı vardı. Orada bir video izlemiştim. Orada bir beyefendinin araç gereçleri vücuduna yapıştırdığını görmüştüm. Denemiştim olmamıştı. Şimdi böyle bir şeyle karşılaşınca Biontech aşısıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü daha öncesinde böyle bir şey olmamıştı.

Ekran Alıntısı.PNG

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Resmi Gönderi

Boş mu dolu mu bilemem ama var bir kaç böyle haber

Abi kaç aydır olunuyor kimse cikmadi neden şimdi cikipta böyle haber yapıyorlar.

• Resmi Gönderi

Asi kaç aydır olunuyor kimse cikmadi neden şimdi cikipta böyle haber yapıyorlar.

Her zaman kamuyu ilgilendiren genel hareketler de böyle şeyler olur.Normal bakarım ben

• Her insanda olmuyor, eğer aşıyla olan bişey olsaydı herkeste olması gerekirdi. Ayrıca yeni bir varyant daha türedi, Delta varyantı yapılan açıklamalarda belirtileri normal soğuk algınlığı ile aynı yani bilindik covid-19'dan farklı, bu varyant ile ilgili daha bulaşıcı ve daha etkili olduğu uzmanlar tarafından söyleniyor, Rusya, Portekiz gibi ülkelerde görülmeye başlandı. Rusya bir anda 17.000 küsür vaka sayısı verdi ve 453 ölü sayısı bildirdi.

• Bunun sebebi aşının içinde az da olsa cıva olmasından oluyor cıva mıknatıs özelliği gösterdiği için ilk başta metal eşyaları çeker Türk medyası şaşırtmıyor :bıktım:

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Bunun sebebi aşının içinde az da olsa cıva olmasından oluyor cıva mıknatıs özelliği gösterdiği için ilk başta metal eşyaları çeker Türk medyası şaşırtmıyor :bıktım:

Civa olduğuna emin misin? Biontech mRNA aşısı ama?

• Civa olduğuna emin misin? Biontech mRNA aşısı ama?

Aşının vücutta dolaşımı için cıva koyulur diye biliyorum ama mRNA'da da aynıdır bence

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Aşının vücutta dolaşımı için cıva koyulur diye biliyorum ama mRNA'da da aynıdır bence

mRNA vücutta durmuyor. Diğer aşılar gibi etkisizleştirilmiş virüs yok içinde.

İşte Pfizer/BioNtech aşısının içindekiler; -mRNA -Lipitler ((4-hydroxybutyl)azanediyl)bis(hexane-6,1-diyl)bis(2-hexyldecanoate), 2 [(polyethylene glycol)-2000]-N,N-ditetradecylacetamide, 1,2-Distearoyl-sn-glycero-3- phosphocholine, ve kolesterol) -Potasyum klorür -Monopotasyum fosfat -Sodyum klorür -Dibasic sodium phosphate dehydrate -Sükroz (Şeker)

• UsTaD teşekkürler abim

mRNA aşıları ile bilgili çok bilgim yok o yüzden normal aşı gibi sandım zaten benim söylediklerim kişilerin fikrini değiştirmez teşekkürler yine de

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• UsTaD teşekkürler abim

mRNA aşıları ile bilgili çok bilgim yok o yüzden normal aşı gibi sandım zaten benim söylediklerim kişilerin fikrini değiştirmez teşekkürler yine de

Rica ederim ArdaAlper hepimizin bilmediği şeyler var. Bende senden bazı bilgileri öğreniyorum. Seninde eline sağlık abim.