19.12.2020 (Yoğun kar tipi )

• İstanbulda kar yağacak mı yoksa karla karışık yağmur mu

• Konudan alakasız ama 19.12.2020 yi görünce doğum günüme özel bir konu gibi hissettim =D

Tothenamadı

• Konudan alakasız ama 19.12.2020 yi görünce doğum günüme özel bir konu gibi hissettim =D

Mutlu yıllar paşam.

• fazlasıyla idaaalı bır tahmın.basarılar ve ınsallah ama bu tahmınınızı destekleyen bır doneniz var mı acaba?

• fazlasıyla idaaalı bır tahmın.basarılar ve ınsallah ama bu tahmınınızı destekleyen bır doneniz var mı acaba?

Bazı veriler sadece 1 yılı kapsar misal 2020 yılı verisi ise o yıl o aylar baz alınır. Şimdi 2020 Aralık 2021 OCAK verilerini bir modelde görürseniz. Muhtemelen Aralık bitiminde direk ocak ayı senaryo olarak ortaya çıkar.

Biz tahminlerimiz de bu metodu kullandık.

Ocak yani 2021 verisi asla kullanmadık. Ocak ayı ile ilgili görünüm yani olası seneryolardan bahsettik.

Done olarak hangi doneleri istiyorsun.

Konu başına gel sonbahar tahmininden buraya kadar oku bak esas doneleri göreceksiniz. Ay ay hafta hafta tahminleri.

2020 yılı bitimine yakın bir sistem tarihi verdim. Aylar öncesinden daha orta da ne done ne veri var iken. Şimdi diyeceksiniz hocam o zaman sallamayon olmuyor mu diye.!!

Evet size sallamasyon olarak gözükebilir. Aralık ayı ortasında başlayan ssw ısınmaları zonal rüzgar hareketleri düşüş vs. Bunların hepsi öncesinden hesaplanarak gelmiştir.

Hava meteoroloji olayların da tahmin yapılırken her zaman en üstten başlarsın ve en son deniz seviye basıncına kadar inersin. Stratosferden başladık. Zemin yani deniz seviyesine kadar indik.

Şimdi o kadar veriler içinde o kadar modeller içinde ben sana hangi doneyi hangi veriyi atayım sen söyle. :)

Ha her zaman tahminler tutmuyor. Öteleme oluyor tam vaktin de gelmiyor. Orası Allah a kalmış bişi. Onun takdiridir.

Bizler elimiz deki teknolojik imkan ve ekipmanlara araştırmalar yapıyoruz.

• hocam ben sadece bellı bır gun tarıhı verdıgınız ıcın merak ettıgımden sordum..zaten ıkı secenek vardır.ya tutar ya tutmaz.tesekkurler,basarılar.

• hocam ben sadece bellı bır gun tarıhı verdıgınız ıcın merak ettıgımden sordum..zaten ıkı secenek vardır.ya tutar ya tutmaz.tesekkurler,basarılar.

Saolun teşekkürler ama size dediğim gibi sonbahar tahmin konusunu okursanız orda anlık anlık bilgilendirmelerim içinde bu tarih var zaten. Bu 19 Aralık konusu da şuan modellere yansıyan sistem ile alakalı bir konudur. Tarihi bilerek değiştirmedim. Açılan tarih belli yazılan tarih belli 19 olmaz 24 olur yada 26 sı orası şans.

• Uzun süre önce bahsettiğim geçikmeli de sistem nihayet sonucunu vermiş durumda. Son verilere göre.

26 Aralık balkanlardan trakya ya girecek soguk ve yağışlı sistem. 27 aralıkta kar yağışına merhaba diyeceğiz.

İyi geceler.

Detayları ilerleyen günlerde vereceğiz.

Güncel durum nedir ?