İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Diagramme GEFS

Diyagram yine %13'e çıkmış bazı senaryolar kar ısrarını sürdürüyor

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Resmi Gönderi

Diagramme GEFS

Diyagram yine %13'e çıkmış bazı senaryolar kar ısrarını sürdürüyor

Çok sınırda sanki kar için. Çamlıca olursa olur diye düşünüyorum. Yağış çok hızlı kesiyor. Her şey olabilir bence

• İstanbul'da yağışın akşam üstü başlamasını bekliyorum. Öğlen saatlerinden itibaren Avrupa yakasının batı ilçelerinde hafif-orta kuvvette yağış olabilir. Yağışın kuvvetli kısmı 18:00 civarında Anadolu yakasında olacaktır. 15.30-16.00 civarı Özellikle Kadıköy-Maltepe-Pendik dolaylarında rüzgar şiddetli olacak (75-80km/sa arası) tahminimce.. Deniz seferleri iptal olabilir.

-Batı Karadeniz sahil şeridi de kuvvetli fırtınadan etkilenebilir. Saat 15.00 dan sonra dikkat edilmeli

NOT: Verdiğim saatler şiddetin en yüksek olacağı saatlerdir..

Oraj Beklentim ise Sabah-Öğlen saatlerinde Trakya , Akşam saatlerine doğru ise Akdeniz civarı. Bu bölgelerde şimşek/yıldırım aktivitesi yoğun olacaktır.

Asıl kuvvetli hat 17.00-18.00 civarı İzmirin Kuzeyi ile Bursa arasında oluşuyor. Bu hat geceye doğru doğulayarak Ankara sınırında son bulacaktır.

Sistem sonunda Yalova (iç tarafları)- Bursa - İzmit - Sakarya hattı, En çok yağışı (Ortalama +165mm) alan bölge olacaktır.

• Izmirde de aksiyon varmi hocam

• Resmi Gönderi

Izmirde de aksiyon varmi hocam

Yazmışsa nereye bakarak okuyorsun

Bak

Asıl kuvvetli hat 17.00-18.00 civarı İzmirin Kuzeyi ile Bursa arasında oluşuyor. Bu hat geceye doğru doğulayarak Ankara sınırında son bulacaktır.

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

@Salihh

• Oraj Beklentim ise Sabah-Öğlen saatlerinde Trakya , Akşam saatlerine doğru ise Akdeniz civarı. Bu bölgelerde şimşek/yıldırım aktivitesi yoğun olacaktır.

Aşama 1 tamamlandı diyebiliriz. Fırtına hattının pozisyonunu doğru tahmin ettik. Ekstrem bir durum yaşanmaz ise kalan kısım da bizi doğrulayacaktır :olumlu:B)

• B.Çamlıcada bulunan dev Türk bayrağımız fırtınanın etkisiyle uçtu

Halbuki dünkü yazımdada uyarmıştım

Kendi kameramdan olay anı

Harici İçerik twitter.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.