Model Paylaşımı Ve Yorumlama - Şubat 2021

• Resmi Gönderi

İnşallah bu süreye kadar tepemizde yeterli soguma kalır. Azorun bu tarihlerdeki davranışı pozitif meyilli bir tık şansımız var bu yönden. Diger yönden ise Amerika civarı yogunlaşan soguk hava tekrar arktik bölgeye çekilir siklon oluşumları olursa anca İzlanda yönlü soguk hava dalgası alırız.

Ao nao + pna takibi şart abi

• İnşallah bu süreye kadar tepemizde yeterli soguma kalır. Azorun bu tarihlerdeki davranışı pozitif meyilli bir tık şansımız var bu yönden. Diger yönden ise Amerika civarı yogunlaşan soguk hava tekrar arktik bölgeye çekilir siklon oluşumları olursa anca İzlanda yönlü soguk hava dalgası alırız.

Hocam ilk atak çok önemliydi.Şubat ilk haftası beklediğim sistem olsaydı ortası daha ciddi gelebilirdi ama örümcek ağı her yer yollar kapalı.Ay ortası sistemi gelecek ama gücü önemli bence.Şöyle diyelim -10-12 bandında gelsin yeterli ağır soğuklara girmemize gerek yok..

• Endekslerde dalgalanmalar önemli o dalgalanmalar olacak ama bize sert çıkış lazım.Dalgalanmalar hızlı öfkeli oluyor

• Ao nao + pna takibi şart abi

Şart ama şöyle bir durum var erken- geç erken olsa sistemden yararlanırız geç olsa bu kez sıradan kırpık sadece yüksek kesimleri etkileyen 850 hpa max - 4 oluşan sistemcikler alırız. Geç gelirse Tepemiz bomboş kalıyor sorun bu.

• Resmi Gönderi

Şart ama şöyle bir durum var erken- geç erken olsa sistemden yararlanırız geç olsa bu kez sıradan kırpık sadece yüksek kesimleri etkileyen 850 hpa max - 4 oluşan sistemcikler alırız. Geç gelirse Tepemiz bomboş kalıyor sorun bu.

pnaindex.png

• Hocam ilk atak çok önemliydi.Şubat ilk haftası beklediğim sistem olsaydı ortası daha ciddi gelebilirdi ama örümcek ağı her yer yollar kapalı.Ay ortası sistemi gelecek ama gücü önemli bence.Şöyle diyelim -10-12 bandında gelsin yeterli ağır soğuklara girmemize gerek yok..

Valla reis gfs Bile sibirya sonrası izlanda yönlü soguk hava dalgası veriyor senaryo denemeleri devam ediyor. Dediğiniz gibi ilk ciddi dalgayı kaybettik aslında çok üzülmedim bize yine kuru bol soguktan başka bişi vermezdi. Anca sahil bantları yararlanırdı. Arktik bölgede yoğunlaşacak soguk hava deposu bizim için çok önemli

• Negatif faz giden endeksler nedense bana daha heyecan verici geliyor.Modeller de ağlar çok oluyor genel de ama vade kısaldıkça lehimize dönüyor işler.Ben buna bu sene inanıyorum ümidimi kaybetmem.

• Resmi Gönderi

Negatif faz giden endeksler nedense bana daha heyecan verici geliyor.Modeller de ağlar çok oluyor genel de ama vade kısaldıkça lehimize dönüyor işler.Ben buna bu sene inanıyorum ümidimi kaybetmem.

Doğrudur hocam pozitif faz endekslerde havalar güney enlemlerde durgun geçer ama negatifte full aksiyon ne zaman nötr e yükselse bir yere patlıyor.

• Negatif faz giden endeksler nedense bana daha heyecan verici geliyor.Modeller de ağlar çok oluyor genel de ama vade kısaldıkça lehimize dönüyor işler.Ben buna bu sene inanıyorum ümidimi kaybetmem.

Aynen ama özelikle sibirya sisteminin geçisinden sonra iskandinav patlıyor ardı ardına bizim soguk siklon oluşacağı 1 bölgede özelikle. Sorun bu

• Doğrudur hocam pozitif faz endekslerde havalar güney enlemlerde durgun geçer ama negatifte full aksiyon ne zaman nötr e yükselse bir yere patlıyor.

Hocam nötr olsa zaten ciddi atak alırız mesela aşırı negatife kaçan senaryolar var ardından ani nötr yaparsa diye efsane kpvalıyoruz ama ay ortası nötr vurmayıp dalgalı seyir etse dahi sistem alacağız gibi duruyor şu görüntüde

• Yukarda uzun bir yazıda yazdım zaten şuan hiç bir kişi 10-20 şubat arası sistem gelemez yada gelir kesin diyemez. Yok şubat çok sıcak yok şubatta sibarya havası gelecek demek te mantıksız. Freni boşalmış gibi gelen sibirya var. Bu sibiryanın bile son çekilme fazzında bize ugrama şansı var. Bir nevi 15 ocak gibi düşünebiliriz. Yine tam tersi sıcak tarafta kalıp tepemizde ki tüm soguk hava deposunu kaybedip sıradan yağışlı soguk sistem de alabiliriz.

Şuan herşey karşık ne desek boş. Her zaman ilk model verileri gerçeklik payı olan modelleri takip etmeliyiz.

• burası niye bu kadar boş. Az sonra dolacak buralar. Gefs de eps nin yeni verileri de 15 sonrası diyor. Bugün paylaşmayacaksak modeli pişman olabiliriz.

• burası niye bu kadar boş. Az sonra dolacak buralar. Gefs de eps nin yeni verileri de 15 sonrası diyor. Bugün paylaşmayacaksak modeli pişman olabiliriz.

Müsaitseniz paylaşabilirsiniz hocam :)

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli: