HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• Kasım ayı pastırma hak ediyoruz demiştik ve o görüntü geliyor..

Kış için genel yorumum yüksek basınç hakimli kararlı ve soğuk bir kış bekliyorum..Zaman yaklaştıkca sistemleri konuşmaya başlarız..

Sevindim soğuk geçer inşallah

Kış için genel yorumum yüksek basınç hakimli kararlı ve soğuk bir kış bekliyorum..Zaman yaklaştıkca sistemleri konuşmaya başlarız..

Hocam yüksek basınçlımı yani kuru sogukmu demek istediniz

Kararlı ve yb kış ne demek

Hocam yağış açısından Kasım’da beklentiniz nasıl bir nebze de olsa (güneydoğu için soruyorum)

Yüksek basınç ne demek sıcak mi

• Resmi Gönderi

Yüksek basınç ne demek sıcak mi

~Kış için genel yorumum yüksek basınç hakimli kararlı ve soğuk bir kış bekliyorum~

yazmis burak hoca. yani soguk olarak ifade etmis salih.

Türkiyede-basınç-merkezleri-ve-etkisi.jpg

ben termik olan sibirya yb sini kast ettigini dusunmustum ama burak hoca zamani gelince azor mu sibiryami neyi kast ettigini yazacaktir.

bu arada gorselde izlanda da ilik gecer demesi gorece basra haric diger iki basinc merkezi nazarinda yazilmis. soguk avrupa ustunden kis ortasinda izlandadan da karli sistem alabiliriz. illaki ilik oldugu icin yagmur olacak diye bir kaide yok hatta gecen sene tamda ole bir sistem aldik yanilmiyorsam. hatam ve eksigim olabilir hocamiz duzeltecektir.

Sercan 42 42 sende gorselden bakarak biraz arastirarak sorunun cevabini bulabilirsin. hocalarimiza meteoroloji terminolojisi yerine daha cok sistemler hakkindaki yorumlarini soruyoruz.

• Azor daha etkin olacak sibirya için yorum adına daha erken zamanı var onun.Kışın ilk yarısı kuru soğuklu zaman zaman etkili sistemli geçebilir takip edeceğiz.

• Resmi Gönderi

Kasım ayı 2. Yarısı ciddi ilk atak gelebilir bilgileriniz

bekliyoruz hocam inşallah en hayırlısı ile ..

• Azor daha etkin olacak sibirya için yorum adına daha erken zamanı var onun.Kışın ilk yarısı kuru soğuklu zaman zaman etkili sistemli geçebilir takip edeceğiz.

2. Yarısı nasıl gecicek peki hocam.

• Kasım ayının genel tablosu şekillenmeye başladı.

2 haftalık tabloda ilk hafta pastırma yazını yaşayacağız bu sürpriz değil beklediğimiz bir durum..Kasım 2.haftasını bitirirken 2.yarısı ülkemiz adına daha hareketli günler olabilir 2.yarısı sert bir sistem gelebilir demiştik beklentiler devam ediyor…