HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• Şubat sahil için beklentim yok dediğimde de aynısını söylemiştiniz.sahil adına istanbul adına beklentim yok boşa vaade gerek yok.

Öyle ama sizde bekliyordunuz ilk etapta. Ben Şubat için dememiştim. Gemek olarak dedim. Ben 20 Marta kadar kalamam kışı. Zaten Godzilla bekleyende yok. Mart ayında 3-5cm yağıp 2-3 gün dona bile çekse tatmin eder kanımca.

• İstanbul sahil için bugün değişen bir kararım yok malesef

Bn kendi adıma kışı bitirdim hocam bundan sonra gelen soğuklar rakim baya yüksek yerlere kar yapar

• İç ve doğu bölgeler adına güzel bir mart gözüküyor..İç ege de zaman zaman iyi kar yakalayabilir.Biz en düşük rakımlı bölgeyi baz alarak tahmin yapacak olursak kışı yavaş yavaş kapatabiliriz marmara da özellikle sahil bandında dikkate değer sistem hala göze çarpmıyor.

• Bazı okuduğum yorumlar da beklenti yükselten yorumlar görüyorum eğer öyle bir olasılık olsa buradan zaten bilgi veririm ama şuan ki tablo da ciddiye alınacak sahil bandı için dikkate değer sistem gözükmemekte.O yüzden beklentiye girmeden takipte kalın derim.

• Kar yoksa kombi yakmama taraftarıyım o yüzden artık kış bitsin istiyorum..Konumum itibari ile de kar beklentim olmadığı için yaz gelebilir :)

• Kar yoksa kombi yakmama taraftarıyım o yüzden artık kış bitsin istiyorum..Konumum itibari ile de kar beklentim olmadığı için yaz gelebilir :)

Bende aynı şekilde düşünüyorum hocam.Yağışsız ve kuru soğuk olacağına sıcak ve yağışlı olmasını tercih ederim.En azından barajlar dolar.Öbür türlü kar yok ve boşu boşuna doğalgaz yanıyor.

• İstanbul merkez de kışı kapatan atmosfer eğer beni yanıltmak ve sahil bandında da kar tutunması olacaksa gfs control gerçekleşmeli..

• Control senaryosu gerçekleşirse hocam tutunma yapışma değilde efsane olur..

• Resmi Gönderi

Ben bir tahminci değilim ama naçizane yorumum 9-10 Mart gibi İstanbul’da yüksek kesimlere örtü yapabilecek derecede bir potansiyel olur sanırım. Kış beyaz bir gelinlik ile bize veda eder inşallah…

• Resmi Gönderi

cografyaciburak

Hocam Sizden de Ufak Detaylar Bekliyoruz .

Bu Sene Yanılsak da Yanılmasak da Gönüller Bir .

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"