Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Hocam kötü demedik sicaklar biraz sıkıntı dedik

Yok yok Bi kaç hocamız havada dahi zor kar görürsünüz dedilerdi de onlara dedim bunu

...

• Onların görüp bizim göremediğimiz çöl sıcağı kuraklık falan mı var :'D

Onlardan duymak istiyorum yanlışımız varsa düzeltsinler diye

...

• Gfs Orta ve Doğu karadeniz için Sıkıntılı.

Ecmwf'ye bakacağız sistem yarın akşam netleşir.

Hocam rakımi yüksek yerler için sıkıntı yaratirmi

• Son güncellemeye göre( gayet değişebilir olumlu veya olumsuz) kar girişini ileri tarihe atmış soğuklar daha geç giriyor yoğun yağışı çoğunlukla yağmur olarak alıyorum buna karşın yağışı uzatmış soğuk da devam ettiği için karlı gün sayısı daha uzun. Kar uzun sürece yayılabilir ama birikim dünküne göre daha az olabilir. Her ikisi de kabulümdür. 😂

• Resmi Gönderi

Batı Karadeniz'de Yoğun Kar Yağışı Bekleniyor

Batı Karadeniz'de beklenen yağışların, 21.01.2022 Cuma akşam saatlerinden itibaren Bolu, Karabük ve Çankırı çevreleri ile Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun iç kesimlerinde kuvvetli yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde beklenen kuvvetli yağışların da önce yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde başlayacağı, 22.01.2022 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yer yer yoğun kar şekline dönüşmesi bekleniyor. Bölgedeki kuvvetli kar yağışlarının 23.01.2022 Pazar öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, buzlanma, don olayı, yüksek kesimlerde çığ tehlikesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı21.01.2022 18:00-23.01.2022 12:00
  • Zorluğu az, keyfi bol olsun 🙂

• Ben temkinliyim kardeşim😊 yarısı yağmur olarak bile düşebilir kıyılara. Gfs güven vermiyor bana. Son nokta koyulmadanda iyi bişey demem. Dilimiz yandı geçtiğimiz sistemlerde

Bende cumartesi günü sabah ve öğlen kar yağışı olacağını pek düşünmüyorum bizim buralarda

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙