Sohbetimiz Bol Olsun! - Sonbahar Sezonu

• Ve de ülkeyi değil küresel çapta inceliyorlar.

doğrudur link atarsan bakarım

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• Harici İçerik twitter.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    hangı ay olduğu yazsaydı güzel olurdu yaz mevsimi gibi duruyor araştırmaya devam ^^

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen SameT. ().

• Resmi Gönderi

Türkiye'deki buzullar....Çok ilginç bir inceleme konusu. Ilıman kuşakta yer alan bir ülkede buzulları incelemenin bir mantığını çözemedim. Yalnızca Ağrı incelenmiş. Çok fazla inceleme alanı da yok Türkiye'de. Neyse bakalım

• Resmi Gönderi

Türkiye'deki buzullar....Çok ilginç bir inceleme konusu. Ilıman kuşakta yer alan bir ülkede buzulları incelemenin bir mantığını çözemedim. Yalnızca Ağrı incelenmiş. Çok fazla inceleme alanı da yok Türkiye'de. Neyse bakalım

Evet spesifik olarak bakılabilir ama kuzey kutbunu incelemek daha iyi bana gorede

• Ilıman kuşakta yer alan bir ülkede buzulları incelemenin bir mantığını çözemedim.

Kalıcı kar sınırı oluyor. Kalıcı kar sınırının yükselmesi ile küresel ısınma arasında ne derece korelasyon vardır bilmiyorum ama.

• Türkiye'deki buzullar....Çok ilginç bir inceleme konusu. Ilıman kuşakta yer alan bir ülkede buzulları incelemenin bir mantığını çözemedim. Yalnızca Ağrı incelenmiş. Çok fazla inceleme alanı da yok Türkiye'de. Neyse bakalım

öyle tabide özellikle ağrı dağı çok soğuk bir dağ ağrı dağını yazın bile takip ettiğim bir siteden ağrı 35 derecedeyken ağrı dağı 10 12 derece oluyor zirvedeki fırtınada dinmek bilmiyor sakin havası pek yok 1 ağustosta kar yağmış 23 24 ağustosta 2 -.kar düşmüş yazın en sıcak günleri gece sıcaklığı 0 derecenin üstüne bile nadir çıkıyor feci soğuk kuru soğuk yağışta az düşüyor 2 3 cm kar bol bol kuru ayaz 30 35 derece bandında 2 ay süre boyunca gittiği zaman 10 derecelerde o buzulda ister istemez kayıp yaşıyor diğer dağlar bir taraf ağrı dağı başka bir boyut kuru ayaz :)

• reis o fotodan pek birşey anlayamayız taze kar kışa geçiş yaz ayına ait lazım bize şöyle 1975 1980 lerden ağustos eylülden tut 2021 eylül ayına foto olsa sen gör farkı görseli bulamadık :( tv de bir programda tesadüfte denk gelmiştim uzmanlar karşılaştırma yapıyorlardı ciddi derecede kayıp yaşamış

ama fotoğraf muazzam süper . çok çıkmak istediğim bir dağ o fotoyu bulucam reis bulucam ve şaşkınlıkla bakıcaz