Accuweather 2021-2022 Avrupa Kış Tahmini

• Resmi Gönderi

Bol yağışlı demesi çok güzel Balkanlar’dan gelen soğuklada çakışırsa bol bol kar demek oda barajlara çiftçilere ve tüm ülkemize ilaç gibi olacaktır hayırlı olsun diyelim

• Uzun senelerden sonra ülkemize göre güzel bir tahmin yaptı.

ates ates  ates ates

Detaylarda; Akdeniz havzası ve Balkanlar’ın bol yağış alacağı söyleniyor. Yağış sorunumuz olmayacak siklonlar arkaya vurur inşallah

Kırım,Ukrayna ve Doğu Avrupa hattına sert inecek sistemler olacak diyor buda bize yarar.

resim

Link burada

https://www.accuweather.com/en…e-winter-forecast/1032617

• Ne dedim dün güzel çıktı verecek demedim mi bu işin kursunu mu versem 😂

İşin şakası bir yana soğukları bekleyeceğiz artık o zaman VİRA BİSMİLLAH

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Kışın ilk yarısını atlatalım güzel sistemlerle ikinci kısma bakarız sonra

• Baya kaptırdın sen :)

Sanki profil değişmiş 😁

• Benim tahminimden farklı olarak yağışı fazla vermiş.

Fakat Ocaktan sonrasını Batı Avrupaya vermiş. Kışın ilk yarısı şanslı konumdayız. Sonrası Batı Avrupa'nın. Ortak noktamız ise bu..

Senin tahminle uzaktan yakından alakası yok. Dün sana dedim, bu sene doğu Avrupa kışı diye☺️ Evet bu sene kışı 2002-2017 gibi düşünebiliriz. İlk yarı daha ses getirecek sistemler alabiliriz. Batı Avrupa'nın soğuması Şubatı bulacak muhtemelen.

• Senin tahminle uzaktan yakından alakası yok. Dün sana dedim, bu sene doğu Avrupa kışı diye☺️ Evet bu sene kışı 2002-2017 gibi düşünebiliriz. İlk yarı daha ses getirecek sistemler alabiliriz. Batı Avrupa'nın soğuması Şubatı bulacak muhtemelen.

Mevsimlik tahminden nasıl sistem tahmini çıkartıyorsunuz ? Neye göre referansınız ne ? Hangi sayısal hangi veri ? Unutmayalım bu görüntü pattern/sistem çizelgesi değil kışın genel görüntüsünü yansıtır. Benim tahminim blogda duruyor kıyaslayabilirsiniz

• Herkesin emeğine sağlık ama bence en iyisi bekleyip görmek 2017 kışına warm demişti ama olanları gördük belki de şimdi hep sıcaklıktan sınırda kalacağız tabi ki gönül ister metrelik kar yağsın ama ben açıkçası en kral tahmin bile olsa görmeden heveslenmem ne zaman ertesi güne yoğun kar ikonları gelir o zaman çoşarız şimdilik keyfini çıkaralım sezona başlangıçın

• Asya tahmini yayınlanmadı onu beklemek lazım...

Ama bu tahmini hiç beğenmedim italya ve Balkanlara kar yıkılırken trakya hariç ülke sinir stres olur... sıcak atak sonrası kaçıp giden sistemler ile sezon biter.

(Bizide Yeşile boyadılar diyen daha önce accu tahminlerini hiç bakmamış diye düşünüyorum)

Bu bi tahmin ve benim yorumum bu

• Resmi Gönderi

arkadaslar sakin olun Sarp Özdoğan unda dedigi gibi kisin genel bir yansimasi bu. accu balkanlara sistem gelir derken bizi kastediyor zaten balkana kadar inen sistemi akdeniz bize cekiyor bu hep bole oldu. yani oradan akdenizi tamamen kesip orayi toprak doldursak dediginizi anlayacagim. gerci o zaman sadece bize deil balkanlarada inmez. bu sistem isleri biraz karsilikli alma verme gibi dusunun. alcak ve yuksek basinc birbiri ile birlesiyor biraz ondan biraz ondan yaklasarak. dikkat edin bunlar denizle alakali isler. bu aciklamadaki anahtar cumle sistemlerin balkan yonlu hareket etmesi ki biz o hattayiz. sistem yuzde yuz inecek inmeyecek demiyor kimse herkez kendi yorumu neticesinde tahminlerini yaziyor. sagi solu igneleyerek yipratarak hava durumu tahmincisi olamaz veya bu platformdan maksimum fayda saglayamayiz.

kendimizi gelistirmek icin bu forumdayiz her gun belli bir zamanimizi mecburiyetimiz olmadigi halde burada degerlendiriyoruz demekki ortada bir gonul meseleside var birbirimize biraz daha sevecen yaklassak bir sey kaybetmenin aksine cok seyler kazanabiliriz.

• Asya tahmini yayınlanmadı onu beklemek lazım...

Ama bu tahmini hiç beğenmedim italya ve Balkanlara kar yıkılırken trakya hariç ülke sinir stres olur... sıcak atak sonrası kaçıp giden sistemler ile sezon biter.

(Bizide Yeşile boyadılar diyen daha önce accu tahminlerini hiç bakmamış diye düşünüyorum)

Bu bi tahmin ve benim yorumum bu

Salih61 bence bu Avrupa tahmini eğer tutarsa Karadeniz için ideal, Rusya, Ukrayna tarafına soğuk geçecek demiş illaki size de kuvvetli bir sistem iner diye düşünüyorum.