Aralık Ayına Genel Bakış

• Aralık ayının soğuk geçme ihtimali yüksek. Yakında detaylarından bahsedeceğiz 👍🏻

İnşallah hocam

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• İnşaallah reis, şimdiden eline sağlık :olumlu:

Tothenamadı

• Kasım Sonu- Aralık başı modellerin işaret ettiği sistem, Benim hesaplarıma göre çok çok düşük bir ihtimal olarak görünüyor. Konuya bunla başlamak istedim çünkü model takip yorum yapan çoğu kişi böyle bir sistemin gelme ihtimalini konuşuyor. Lakin benim sayısallarım, verilerim doğrultusunda yaptığım analizde imkansıza yakın görünüyor.Yöntemin tutarlılığına inanmayanlar için Sonbahar tahminimi, kış tahminimi ve kasım tahminlerimi alta bırakıyorum.

1-) 2021 Sonbahar Tahmini

2-)2021-2022 Kış Sezonu (Haritalı Edit)

3-)2021 Kasım/Aralık SSW İhtimali

Kasım 25 i le Aralık ilk 10 günü sistem ihtimali bi hayli düşük. Negatif NAO ve 8-1 kademeli MJO , Grönland blokajı ihtimallerini bi hayli arttırıyor. Bu fenomenler ve bir kaç sayısal doğrultusunda ( sayısallar; eliassen palm vektörü , Atmosferik Açısal Momentum) Kasım ayı sonu ve Aralık ayının ilk 10 gününde sıcak tarafta kalıyoruz. Aralık 2.haftasından itibaren muhtemelen soğuk kısımda kaldığımız senaryoları konuşacağız.

Açıkçası gidişat çok iyi görünmüyor. Umarım en az zararla atlatabiliriz bu durumu...

• Sarp tahmin için teşekkürler. Pekala bu kış sezonu en şanslı olunacak zaman dilimi veya ay hangisi, Mart ayıda dahil olmak üzere ?

• Sarp tahmin için teşekkürler. Pekala bu kış sezonu en şanslı olunacak zaman dilimi veya ay hangisi, Mart ayıda dahil olmak üzere ?

Mart ayı için bir şey diyemem. Aralık ayı ve Ocak ilk 10 günü şanslı tarafta kalma ihtimalimiz yüksek. Lakin özellikle Aralık ayını soğuk bekliyorum..

Moral bozmak, insanları galeyana getirmek gibi bir niyetim amacım yok. Lakin geçen seneki kar yağışlarını mumla arayacağız gibi. Umarım sert bir sistemle önümüzdeki kış hatırlanmaya değer olur. Hepsini konuşacağız.

• Mart ayı için bir şey diyemem. Aralık ayı ve Ocak ilk 10 günü şanslı tarafta kalma ihtimalimiz yüksek. Lakin özellikle Aralık ayını soğuk bekliyorum..

Moral bozmak, insanları galeyana getirmek gibi bir niyetim amacım yok. Lakin geçen seneki kar yağışlarını mumla arayacağız gibi. Umarım sert bir sistemle önümüzdeki kış hatırlanmaya değer olur. Hepsini konuşacağız.

İnşallah hocam

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...