Aralık Ayına Genel Bakış

• Mart ayı için bir şey diyemem. Aralık ayı ve Ocak ilk 10 günü şanslı tarafta kalma ihtimalimiz yüksek. Lakin özellikle Aralık ayını soğuk bekliyorum..

Moral bozmak, insanları galeyana getirmek gibi bir niyetim amacım yok. Lakin geçen seneki kar yağışlarını mumla arayacağız gibi. Umarım sert bir sistemle önümüzdeki kış hatırlanmaya değer olur. Hepsini konuşacağız.

Anladığım kadarıyla senin beklentin, 2013-2014 sezonuna benzer bir kış.

Mart ayı belirsiz olduğu için mi öyle diyorsun. Yani kafanda şekillenmedi mi, soğukta olabilir, ilikta diye yoksa uzun vade diye mi bir şey göremiyorsun şimdiden.

• Sarp bey Trakya adına nasıl bir beklentiniz var?

• Anladığım kadarıyla senin beklentin, 2013-2014 sezonuna benzer bir kış.

Mart ayı belirsiz olduğu için mi öyle diyorsun. Yani kafanda şekillenmedi mi, soğukta olabilir, ilikta diye yoksa uzun vade diye mi bir şey göremiyorsun şimdiden.

Henüz bakmadım. 1 2 ay sonra bakacağım ama ilkbahar durumuna. Daha net bir sonuç alabilmek adına şimdiden girmedim ilkbahar tahminine..

2010 dan sonra gerçekleşen hiç bir kışa benzemiyor açıkçası bu sezon. İzleyip tecrübe kazanacağız bu seneden..

Sarp bey Trakya adına nasıl bir beklentiniz var?

Batı bölgeler kış genelinde daha şanslı olabilir yağış açısından..

• Doğu karadeniz nasıl olur cevaplarsanız sevinirim

• Aralık ilk haftası balkanlardan bir sistem ihtimali mevcut.. +400 rakıma kar bırakacağını düşünüyorum. Kıyı iller en iyi ihtimalli senaryoda karla karışık yağmur alabilir. Kıyılara kar beklentim dediğimiz gibi Aralık 2. haftası ....

• Aralık ilk haftası balkanlardan bir sistem ihtimali mevcut.. +400 rakıma kar bırakacağını düşünüyorum. Kıyı iller en iyi ihtimalli senaryoda karla karışık yağmur alabilir. Kıyılara kar beklentim dediğimiz gibi Aralık 2. haftası ....

Yağışları devam edecekmi Aralık ocak ve şubat ne durum hocam halla kurak gozukuyormu

Baba sistem ne zaman görünüyor var mı ufukta bir şeyler ? :)

• Sarp reis eline saglık. Bu kıyılara beklediğin kar getirecek sistem kuvvetli olacak verilere göre ?

• Aralık ayının 2. haftası itibari ile kıyılar adına tatmin edici bir veya iki sistem alabiliriz. (Aralık ayı sonuna kadar ki süre zarfında).

Yakında biraz daha detaylı yazı paylaşacağım bu konu hakkında. Ocak ayından da bahsedeceğiz biraz.. Açıkçası durum çok iyi gözükmüyor. Verilerin biraz daha netleşmesini bekleyelim...

• Geçen yıldan birtane tahminci vardı Sibirya yanilmiyorsam bütün ülke için bitirmisti kışi ve olanlari gördük gayet de güzel kar aldı çoğu bölgemiz Sarp arkadasimizda sürekli tahminleri olumsuz bence yanilacak

• Resmi Gönderi

Geçen yıldan birtane tahminci vardı Sibirya yanilmiyorsam bütün ülke için bitirmisti kışi ve olanlari gördük gayet de güzel kar aldı çoğu bölgemiz Sarp arkadasimizda sürekli tahminleri olumsuz bence yanilacak

Hocam veriler iyi değil diyorsa adam ne diyebilir? Gördüklerini aktarıyor. Aralık 2.yarısı 2 sistem olabilir diyor. Ben olumsuz bir yazı göremedim ama... Yine de siz bilirsiniz. He görmek istediğiniz şey hayal ürünleri ise Twitter'da milyon tane meteoroloji kahini var. Orada olur onlar. Prim için. Burada hocalarımız ne görüyorlarsa onu aktarıyorlar.

• Ocak ayı nasıl iyi gozukmuyor yagis açısından mi yoksa soguk açısından mi