Sohbetimiz Bol Olsun

• Resmi Gönderi

Whisper abi bu konuda düşüncelerini sanırsam almak zorundayım. Çoğu konuda sabrım vardır ama böyle şeylere gelemiyorum. Teşekkür ederim iyi akşamlar..

Yazdım..

Genellemeye girmiyorum ben şahsen..Sen "bende değilim" dersin..

Bir şeyi üzerine alınmak zorunda değil kimse..Seni göstererek sana bu konu veya bir başka konu üzerinden bir suçlama varsa o zaman amenna derim.Kizarsın da ,kusersin de..Ama biz o kategoriye girmiyoruz abim..Allah bu insanları bizlerden uzak tutsun..

• Yazdım..

Genellemeye girmiyorum ben şahsen..Sen "bende değilim" dersin..

Bir şeyi üzerine alınmak zorunda değil kimse..Seni göstererek sana bu konu veya bir başka konu üzerinden bir suçlama varsa o zaman amenna derim.Kizarsın da ,kusersin de..Ama biz o kategoriye girmiyoruz abim..Allah bu insanları bizlerden uzak tutsun..

Bak abi yaptıklarına bak. Devamında küfür ve el hareketi Screenshot_20220308_200826~2.jpgolduğu için karaladım resmen erkeklere küfür ediyorlar

• Bak abi yaptıklarına bak. Devamında küfür ve el hareketi Screenshot_20220308_200826~2.jpgolduğu için karaladım resmen erkeklere küfür ediyorlar

Yahu bu senin bahsettiğin şeylerle kadınlar günün ne alakası var. Kadınlar günü neden oldu erkekler günü neden yok diye isyan ediyorsun. Sonra konuyu erkeklere laf hareket yapan kadınlara getiriyorsun. Kadınlar günü öyle boş yere gelemedi yaşın biraz genç. Şöyle 20 sene öncesine git Türkiye şartlarında bile kadınlar işte çalışamaz, araç kullanamaz, bir iş başına getirilemez di bakma sen hepsi yeni yeni gelmeye başladı. Tansu çiller ile kadınların devlet yöneticiliği açıldı meclisleri kadınlar girmeye başladı.

• Yahu bu senin bahsettiğin şeylerle kadınlar günün ne alakası var. Kadınlar günü neden oldu erkekler günü neden yok diye isyan ediyorsun. Sonra konuyu erkeklere laf hareket yapan kadınlara getiriyorsun. Kadınlar günü öyle boş yere gelemedi yaşın biraz genç. Şöyle 20 sene öncesine git Türkiye şartlarında bile kadınlar işte çalışamaz, araç kullanamaz, bir iş başına getirilemez di bakma sen hepsi yeni yeni gelmeye başladı. Tansu çiller ile kadınların devlet yöneticiliği açıldı meclisleri kadınlar girmeye başladı.

Abi yapılan hataları göz ardı edip konuyu çevirmesen olur mu ben olanı gösteriyorum sadece. Hatta bir örnek daha vereyim sana WhatsApp mesajlaşmasında erkekler sizinde Allah belanızı vermesin demiş

Screenshot_20220308_201941.jpg

• Resmi Gönderi

Neyse konu uzamasın istemem pek iyi akşamlar diliyorum arkadaşlar sağlıcakla kalın

İyi akşamlar abim..

Ben şöyle yazayım o zaman ..Sen yine nasıl düşünürsen düşün Yusuf..

Cami de veya bir başka yerde dinimizin farzları var, anlatılır, okunur.. Arkasından da Cennet ve Cehennem diye devam eder hoca diyelim.

Şimdi sen veya ben

"Cehenneme nasıl gidiliyor ?"diye düşündük..

Sonuç şöyle olabilir.

Ben veya sen dinin gerektirdiği gibi yaşamıyor,farzlarını da yerine getirmiyorsak ne deriz?

Bende cehenneme giderim derim..

Veya

Ben gerekeni yapıyorum, yaşıyorum, farzlarını yerine getiriyorum..

Ben üzerime alinmam o zaman..Bu mesele de böyle .

Ya ben yanlış anlıyorum,seni anlamıyorum..

Ya sen beni anlamıyorsun veya ben anlatamıyorum.. :) bilmem oldu mu?

• Bunun üzerinden cennet veya cehhenem örneği vermek olmaz abi. Böyle bir şey için Cevabını her zaman vermek yakışır. Onu onun günahına bırakırsak daha bizi çok hırpalarlar. İki tane görsel paylaştım gördünüz. Erkekler üzerinden Allah belanı vermesinden tutun küfüre kadar her şey yapılmış. Buna göz yuman insanın aklı yoktur

• Resmi Gönderi

Bunun üzerinden cennet veya cehhenem örneği vermek olmaz abi. Böyle bir şey için Cevabını her zaman vermek yakışır. Onu onun günahına bırakırsak daha bizi çok hırpalarlar. İki tane görsel paylaştım gördünüz. Erkekler üzerinden Allah belanı vermesinden tutun küfüre kadar her şey yapılmış. Buna göz yuman insanın aklı yoktur

Bende de akıl yok zaten,kimse de var demez.

• Harici İçerik open.spotify.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Buyrunuz bunlar da benim listeler 😁😁

• Harici İçerik open.spotify.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Buyrunuz bunlar da benim listeler 😁😁

Senin gibi birisinin böyle müzikler dinlemesini beklemezdim abi 😃😃

• Resmi Gönderi

Ben ayırt etmem ya çok. Melodisi hoşuma giderse dinlerim :)

Phonk güzelde artık bıktım sosyal medyada saçma sapan foto ve videolara koymaya başladılar.