Sohbetimiz Bol Olsun

• bu sekilde yazdigin zaman app store a upload edemiyormuşsun. onun disinda bir sorun yok. :) kodu bu sekilde yazip mac de compile edebilirsin. yazdigin ortamda bir ios emulator vardir sanirim. andoroid studio da oluyor. birde soyle bir sey var :) donanim sanallastirma ile virtual kurdugun bir isletim sistemi uzerinde (microsoft hyperv) bir virtual isletim sistemi (ios emulator)daha kuracaksin heralde dusunmuslerdir onuda. dene bakalim banada yaz sonucunu.

Tamam abi dersten sonra denicem teşekkür ederim Android üzerine herşeyi tamamladımda Android üzerinde yaptığım uygulamaları ios içinde yapmak istiyordum Onun için Swift öğrenmeye başladım aslında c# xmarin ile de gidebilirdim ama ben ayrı ayeı kütüphaneler öğrenmek istedim. Mobil bittikten sonra assembly öğrenmeyi düşünüyorum sanirim en karışık dil assembly yanlışmıyım?

• Resmi Gönderi

Robert Knox, 17. yüzyılın ikinci yarısında Sinhalalıların son derece temiz bir halk olduğunu gözlemleyebildi. Sri Lanka'daki sıhhi tesisler, sosyal grupların durumuna göre farklılık gösteriyordu. Porselen ürünün, kraliyet konut binalarının, duşların ve kraliyet ailesi tarafından kullanılan zevk bahçelerinin hayatta kalan kanıtı. Büyük manastır komplekslerinin kalıntıları, yer altı pişmiş toprak borular, kanalizasyonlar, tuvaletler ve bunlara bağlı septik tanklar, büyük manastırlardaki Budist rahiplerin nispeten iyi bir yaşam tarzına sahip olduklarını göstermektedir. yüksek düzeyde sıhhi olanaklar.

Tuvalet geliştirme teknikleri birkaç aşamadan fazlasını oluşturdu. Bu prosedürde istisnai olarak oluşturulmuş bir aşama, Anuradhapura'daki Abhayagiri kompleksi ve Polonnaruwa Alahana Pirivena hastane tesisi kompleksindeki gelişmelerde dikkat çekicidir. Her iki manastırda da pisuarlardan geçen sıvı, pişmiş toprak kanallar boyunca çukurlara aktarılıyordu. Abhayagiri'deki idrar çukurlarında boyutları küçülen büyük, dipsiz kil kaplar üst üste konulmuştur. Bu çömleklerin kum, kireç ve kömür içerdiğine ve idrarın arıtılmış bir biçimde toprağa süzüldüğüne dair işaretler var. Bazı çukurlarda yedi çömlek bulunurken bazılarında bu sayı daha azdı. Çömlekler, çimento ve kil karışımıyla birlikte dikey olarak yerleştirilmiştir. İdrar, pişmiş toprak kanallardan tuvaletlerden foseptik çukuruna yönlendirildi.

Screenshot_20231214-192542~2.png

• Resmi Gönderi

Tamam abi dersten sonra denicem teşekkür ederim Android üzerine herşeyi tamamladımda Android üzerinde yaptığım uygulamaları ios içinde yapmak istiyordum Onun için Swift öğrenmeye başladım aslında c# xmarin ile de gidebilirdim ama ben ayrı ayeı kütüphaneler öğrenmek istedim. Mobil bittikten sonra assembly öğrenmeyi düşünüyorum sanirim en karışık dil assembly yanlışmıyım?

bir cok framework gormen senin acindan iyi olur. assembly cok kullanmayiz lakin ogrenmen islemcinin nasil calistigi konusunda ram rom nasil kullandigi acisindan fikir verir. alt seviye dilleri ve fonksiyonlari daha iyi anlarsin. misal ben c developer im embedded platformlar uzerine calistigim icin bazen derleme ve debuging asamasinda assembly e basvurdugumuz oluyor.

birde assembly karisik olarak ifade edliyor hakli yanlarida var lakin cogunlukla kullandigin komutlar iki elin parmaklarini gecmez. cok tekrarli bir yapisi var makine diline direk cevrilir . buradaki sorun su sen yuksek seviyeli bir dil ile calisiyorsundur derleyici bunu islemcilerin anlayabilecegi sekilde derler ama assembly ile calisiyorsan her islemcinin komut setine gore ayri yazarsin karisik olan kismi orasi.

• Sahutt cfs nin o vadede sistem göstermesi meşhurdur ancak ben sistem için degil sadece basınç dizilimi için takibi öneririm

Umut bizim ekmeğimiz Eren CFS’ye inanmıyoruz ama CFS’siz de kalmıyoruz. Değil mi dost Sahutt 😛

Tothenamadı

• Resmi Gönderi

Sahutt cfs nin o vadede sistem göstermesi meşhurdur ancak ben sistem için degil sadece basınç dizilimi için takibi öneririm

Cogunlukla onun icin bakiyorum zaten. Ama uzun vade aktıkça aktı. Nisana kadar yetisecek soğuk hava. Sosyal medya fenomenlerinin paylaşmasını bekliyorum ona göre güleceğim 🫡😆